Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha mint mostoha...

Mit csinálnál, ha mint mostoha, hirtelen kapnál állandóra egy gyereket?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, a párom idősebb, neki van egy kisfia, aki két éves. Mi csak fél éve költöztünk össze, a gyerek heti három napot van itt. Az anyukája közölte, hogy jövő évtől nálunk lesz már mindig. Kicsit megijedtem... Én is gondolkodtam már gyereken, de a sajátomon. Nem úgy szeretnék kisbabát, hogy közben egy nagyobbal foglalkozom folyton. Meg mindig úgy gondoltam, ha egyszer gyerekem lesz, akkor a párom teljes figyelmet szentel majd nekünk, ilyen már sosem lesz.. Ti mit tennétek?
2010. nov. 7. 10:32
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
79%
Ha olyan társat választasz magadnak, akinek már van korábi kapcsolatból gyereke, még ha nem is él vele, akkor mindig benne van a pakliban, hogy hozzá költözhet. Ezeregy oka lehet. Nem lehet úgy hozzáállni, hogy de én csak úgy terveztem az életem, hogy kéthetente látom a férjem fiát... Ha vki tiszta lappal akar kezdeni egy kapcsolatot, akkor kezdjen olyannal, akinek tiszták a lapjai. Ha vkinek gyereke van, akkor már eleve kötöttséget cipel az oldalán. És ha ezt te vállalod, akkor minden körülmények között vállalod. Erre is érvényes a jóban/rosszban fogadalom.
2010. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem akkarsz lemondani az álmaidról ne ted szakits a pasival és keres olyat akinek nincs gyereke. Ne lépj be egy gyerek életébe ha nem szereted ezzel csak tönkre teszed a lelki világát.
2010. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
64%
11-07 19:54 ! Egy gyerek nevelés nyüg? Szerintem a legszebb dolog az életben. Amúgy a "madarat lehetne fogatni"-t nem én írtam csak láttam a hozzászólásodat és nem tudtam szó nélkül hagyni
2010. nov. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
41%

szerintem szakits a pasival. én sem nevelném más gyerekét.

Hidd el jobban jársz ha gyerektelent választasz. Fiatal vagy még,élj!

2010. nov. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
84%
Minden azon múlik, hogy mennyire szereted ezt a pasit, és mennyire közösek a céljaitok, amiket szeretnétek elérni az életben.Nekem hasonló volt a szitu, beleszerettem egy pasiba, akinek már volt két kisfia.Eleinte óriási volt a szerelem, nem érdekelt, hogy ő már le van kötve.A gyerekek is nagyon szerettek.A gondok csak később jöttek, a fiúk egyre többet voltak nálunk-ezzel nem lett volna baj, csak időközben szépen lassan kiderült, hogy a párom egyáltalán nem olyan, amilyennek én elképzeltem a majdani gyerekeim apját.A két fiú totál neveletlen volt, semmivel nem lehetett hatni rájuk, a tévén, a computeren meg egymás gyilkolásán kívül nem volt semmi, ami lekötötte volna őket.Az apuka szerint ez persze teljesen rendben volt, mint ahogy az is, hogy a gyerekek éjjel egykor még horrorfilmet nézzenek a tévében, az utcán trágár szüvegű dalocskákat énekeljenek, büfögjenek az asztalnál, leköpködjenek az erkélyről.Egy idő után annyira elegem lett a gyerekeiből meg belőle is, hogy otthagytam a fenébe.Igaz, én nem vagyok egy gyerekszerető ember, de ha nem viselkedtek volna így, akkor még biztos ma is együtt lennénk.Azért szakítottam vele, mert rájöttem, hogy nem illünk össze egyáltalán.Ha neked vannak ilyen kételyeid, akkor gyorsan dobd ki, mert csak az idődet fogod elpocsékolni(ahogy én is tettem).Viszont, ha jól belegondolsz, és úgy érzed, hogy ő az, akivel le szeretnéd élni az életed, akkor ne a kisfia akadályozzon meg ebben.Ha igazán szeretitek egymást, ő csak még jobban össze fog titeket kovácsolni.
2010. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Csak átfutottam a korábbi válaszokat, szal bocs ha ismétlek...


Mostohafaterom 3 gyereket kapott állandóra, és baromi jó vele a kapcsolatunk! Úgyhogy erről ennyit, lehetséges ez is, csak persze nem ez az önző hozzáállás kell hozzá! Ha így állsz hozzá akkor tényleg inkább tiplizz mert előbb-utóbb megutálod szegény kissrácot és ő fog szívni a legjobban amikor nem tehet semmiről.

2010. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akarod beválalni a gyereket mondd meg a párodnak. Ha viszont szereted őt megkapod mellé a kissrácot is.
2010. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem ennyi idős voltam, mikor párom megkapta esküvőnk előtti hetekben az előző házasságából származó 2 gyermekét. Ennek már több mint 10 éve. Vegyesen jellemezném az éveket.


Attól függ a helyzet, hogy mennyire komoly a kapcsolatotok, mi a (gyerekektől független) közös jövőkép? Ha Ő a nagy ő, nem csak szerelem, de Társ is, és hosszútávon terveztek, akkor úgy kell elfogadni a párodat, gyerekestül. A kicsi mindig ott lesz, ha veletke lakik, ha nem. Aztán kicsit nagyobb lesz, majd kamasz, stb. A gyermekért is ugyanúgy felelős leszel, mint Ő, amikor veletek van, ha veletek él, vagy csak hétvégén van veletek. Nincsenek éles határvonalak, mert sok feladat van egy gyermekkel.

A szerencse az, hogy kicsi még, ezért talán könnyebb a helyzeted.

Persze nem könnyű, tudom. Én úgy vittem haza saját kisbabámat a kórházból, hogy a másik két nagyobbacsa nem saját gyermekre kellett minden nap vigyáznom a kicsi csecsemő mellett. Tehát egyből hárommal kezdtem. Párom persze amennyit tudott mindig segített, de hát vannak feladatok amik a nők feladatai, bármilyen modern korban élünk, ezért mégiscsak én voltam, vagyok az anyaszerepben. Nem mondhattam, hogy Te csináld, a Te gyermeked, én meg az enyémmel. Nem lehet külön választani. Persze kellenek külön töltött idők is, azt viszont a "mostoha"gyermekek nagyon nem szeretik, én emiatt bűntudattal a hátamon mentem mindenhova, ha nem vittük magunkkal. Egy első házasságból származó gyermeknél, el kell tudni fogadni, hogy mindig jelen van, amíg ki nem költözik. Hogy vinni kell orvoshoz, moziba, iskolába, és szüksége van szeretetre is, csakúgy mint a sajátodnak.

Előny viszont, hogy a saját gyermekednek jó lesz(nagyon ragaszkodnak egymáshoz nálunk is), nagyobb tesótól sokat fog tanulni, és lesz játszópajtása. A gyermekek közötti kapcsolat pedig segít elfogadni a "mostoha"családot.


Viszont egy fontos kérdés. Miért nem anya neveli a gyermeket jövőre?

Bárki bármit mond, ennyi év után én azt mondom, hogy bárhogy szerethetsz egy gyermeket, az édesanyját nem pótolja semmi! Mindig hiánya lesz, és lelkileg sérült lesz, ha nem lesz vele nap mint nap az anyukája! Egy ilyen picinek pedig főleg az édesanyja mellett van a helye!!!!!!!!!!!! (ha megbízható és felelősségteljes az anyuka, nálunk nem volt választási lehetőség e miatt)

2010. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! köszi a választ. Amúgy anyuka mindig hezitál, kb párhavonta mást mond, hogy kell-e a gyerek. Legutóbb volt egy pasija akivel külföldre költözött volna(elég messze), de mivel a párom nem engedte, hogy elvigye volna a gyereket, simán itt hagyta volna, évekre. AZ meg hogy mennyire sérül, te mond meg, másfél éves korától a hónap felét nem az anyukájával tölti, nem ő fekteti és kelti...
2010. dec. 10. 12:13
 40/42 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek? Hozzátok került a kicsi? Ha igen, hogy vagytok?
2011. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!