Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha mint mostoha...

Mit csinálnál, ha mint mostoha, hirtelen kapnál állandóra egy gyereket?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, a párom idősebb, neki van egy kisfia, aki két éves. Mi csak fél éve költöztünk össze, a gyerek heti három napot van itt. Az anyukája közölte, hogy jövő évtől nálunk lesz már mindig. Kicsit megijedtem... Én is gondolkodtam már gyereken, de a sajátomon. Nem úgy szeretnék kisbabát, hogy közben egy nagyobbal foglalkozom folyton. Meg mindig úgy gondoltam, ha egyszer gyerekem lesz, akkor a párom teljes figyelmet szentel majd nekünk, ilyen már sosem lesz.. Ti mit tennétek?
2010. nov. 7. 10:32
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
50%
Egy ilyen önző gyerekes ember nem alkalmas arra hogy egy olyan lelkisérült kisgyereket gondozon akit elhagyot az anya. Most lépj ki a párod és a gyerek életéből jobb lesz ha csak az apjával van. Mégis hogy gondoltad ha lesz saját és a gyerköc még az anyával él az apjának majd megszünik vele majd nem kell foglakozni.
2010. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Szerintem sem önző, sem gyerekes nem vagyok. De ha megszülök, vagy két hétig utána nem azt szeretném hallgatni, hogy hiszti van, vagy épp nem tetszik valami és üvölt a gyerek (amit elfogadok akkor, amikor pl nem gyermekágyas leszek).
2010. nov. 7. 20:08
 23/42 anonim ***** válasza:
61%

szerintem még ne szülj sajátot se,alkalmatlan vagy rá


Kedves válaszolók,akik itt azt irjátok,h nehogy a nyakába vegye a párja gyermekét,de amikor forditva van,akkor mit mondtok?? h az a férfi nem is szeret,ha a gyermekedet nem fogadja el stb...

2010. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
62%
Most nem azért, de egy gyerek mindig előbbre való, mint egy új pár. Ha így nem tudod elfogadni a pasit, akkor hosszútávon nem fog menni a dolog. Egyébként, ráérsz 10 év múlva is anya lenni, ha esetleg együtt maradtok.
2010. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
69%
szerintem nolj fel es vedd tudomasul hogy az eletben nem minden ugy van ahogy eltervezted. ha a ferfivel maradsz akkor el kell fogadnod a picit is es felre kell tenned gyerekes megnyilvanulasaidat. amit irsz abbol az jon le hogy neked ez tul nagy falat...
2010. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nem lenne nyűg,már most is olyan mintha a sajátom lenne,de sajnos elég keveset lehet velünk...És azért lehetne madarat fogatni velem,mert akkor legalább biztonságban tudhatnánk magunk mellett,nem lenne kitéve az állandó érzelmi zsarolásnak,meg a lelki terrornak.
2010. nov. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Aki szerint simán el kéne fogadnom a helyzetet, talán átélte már ezt? Mert mondani lehet azt, hogy lemondani egy álomról könnyű, de meg is tenni...
2010. nov. 9. 19:45
 28/42 anonim ***** válasza:
91%

Szia

22 évesen én is valószínűleg ezt mondanám, és eleve nem jöttem volna össze egy apukával. De most azt hozta az élet, hogy akkor lennék legboldogabb, ha velünk lehetne a párom lánya. Szeretem a kiscsajt csupán azért mert a párom lánya. A párom nagyon ideges, mert a volt felesége nem képes ellátni rendesen a gyereket. Szerti, nem bántja, csak egyszerűen nem tudja megadni neki többet az alapoknál. Pl a közös program az, hogy együtt nézik a barátok köztöt vagy mit ahelyett, hogy mesét olvasná neki, vagy vacsira csokit ad neki, nem tartja otthon lázcsillapítót vagy hasonlót, és nem egyszer ezért kellett ügyeletre vinni a gyereket. Ezek apróságok, minden gyerekkel megesnek, de a párom nyugodtabb lenne, ha velünk lehetne. És én is ezt szeretném. Szeretném, ha majd közös gyerekeinkkel együtt tudnánk őt is nevelni, én csak úgy képzelem a családunkat, hogy vele. De sajnos nem valószínű, hogy ez meg történik, mert anyja is ragaszkodik a gyerekhez. Ami egyébként jó dolog, csak hát... Ilyen az élet, nem mindig az van, amit szeretnénk. most 29 évesen örülnék a helyzetednek, de 22 évesen valószínűleg én is úgy reagáltam volna mint te.

2010. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető, hogy 22 évesen még nem érzed magad érettnek az anyaságra. Lehet, hogy sajátot is majd csak évek múlva akarsz, és ez is teljesen rendben van.

Hogy én mit tennék, attól függ, hogy mennyire ragaszkodom a páromhoz, és mennyire tudom elviselni, szeretni a kisfiút. Ha nem érzem igazán stabilnak a kapcsolatot, fájó szívvel most kilépnék belőle. Ha nagyon szeretném a párom, és alapvetően, mostohaként,de mégis szeretném valamennyire a kicsit, akkor elmondanám a páromnak, hogy vannak kétségeim önmagamban, de próbaként vállalom a nevelőanyai szerepet. Tisztáznám vele, mire vagyok képes, mennyi közreműködésre a gyereknevelésben, és mennyire nem. De közös gyerekkel mindenképpen várnék még pár évig! Ha kiderül, hogy tartós a kapcsolatotok és a mostohafiú is nagyobbacska lesz már, lehet, hogy örülni fogsz a jelenlétének. A nagytesók olyan aranyosak tudnak lenni. "Segítenek" a baba körül, óvják, a kicsi pedig már fél éves kor után a legnagyobb elragadtatással néz a nagy bátyóra. Ha így döntesz, lehet, hogy végül örülni fogsz, hogy a Te babádat nemcsak a párod, de a fia is imádja.

Egy barátnőm a második babáját várta, amit a 2 éves fia egy kis aggódással fogadott. Hogy már nem lesz egyedüli gyerek. Ezért a barátnőm ezt mondta neki: "Tudod kisfiam, minden új gyerekkel új szeretet is születik az anyuka szívében."

3 gyerekem van, tudom, hogy ez igaz. És igaz ez az apákra is. Minden új gyerekkel új szeretet is születik, és teljes lesz az a figyelem is, amit a Te gyerekednek szentel...

2010. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
76%

Még biztosan érned kell az anyaságra (szellemileg, (tőlem csak 2 évvel vagy idősebb egyébként). Még tanulnod kell, és jó állást szerezned, túl korai lenne még a gyerek neked, akár a sajátod, akár másé.

A megfogalmazás is mutatja ("állandóra"), hogy még nem vagy érett anyának. Egyébként a pasi elsősorban szülő, apa, a gyerek serintem fontosabb, mint te.

Milyen a kapcsolatod az apával?

2010. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!