Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha mint mostoha...

Mit csinálnál, ha mint mostoha, hirtelen kapnál állandóra egy gyereket?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, a párom idősebb, neki van egy kisfia, aki két éves. Mi csak fél éve költöztünk össze, a gyerek heti három napot van itt. Az anyukája közölte, hogy jövő évtől nálunk lesz már mindig. Kicsit megijedtem... Én is gondolkodtam már gyereken, de a sajátomon. Nem úgy szeretnék kisbabát, hogy közben egy nagyobbal foglalkozom folyton. Meg mindig úgy gondoltam, ha egyszer gyerekem lesz, akkor a párom teljes figyelmet szentel majd nekünk, ilyen már sosem lesz.. Ti mit tennétek?
2010. nov. 7. 10:32
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
90%

Amikor a párodat bevállaltad nyílván tisztában voltál vele, hogy van egy gyereke, ami azt jelenti, hogy bármikor magához akarhatja venni állandóra, vagy ilyen történik, mint, ami most. Neki ugyanúgy a gyereke, mint amire te vágysz. Nem lehet külön választani a kettőt.

Nem úgy akarsz kisbabát, hogy a nagyobbal foglalkozol folyton? nem csak vele fogsz foglalkozni, hanem a pároddal is, mert a nagy része a munkának rád hárul ha lesz egy közös gyereketek. Kelj fel a kis álomvilágodból.

Ha meg nem tudod ezt elfogadni, kár volt belemenned a kapcsolatba eleve.

2010. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
kérdezte vki miért nem anyukával lesz? neki már eddig is terhes volt vele foglalkozni. Velem meg nem az a baj, hogy ne szeretném a picit, ő is ragaszkodik hozzám, és tudtam hogy bármikor bármi lehet egy gyerekes apukával... csak egy kicsit más álmaim voltak, és nehéz elfogadni, hogy már nem rajtam múlik a dolog.
2010. nov. 7. 12:29
 13/42 anonim ***** válasza:
90%

Miért, milyen álmaidban akadályoz meg a kisfiú? Ha megszereted őt, ha már úgy tekintesz rá, mint a saját gyermekedre, az álmaid is megváltoznak majd.

Ha jövőre valóban a "tiéd" lesz a fiúcska, akkor valószínűleg 2 év múlva már harapófogóval sem lehetne elszedni tőled.

2010. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
45%
Én teljesen megértelek! Az én páromnak is van gyereke, de ő csak 2 hetente hétvégén van nálunk. És nincs igaza annak, aki azt mondja, hogy te bevállaltad, mert azért nagy különbség van aközött, hogy alkalmanként van nálatok, vagy ti nevelitek.Én például nem vállaltam volna úgy be a jelenelegi kapcsolatomat( már házasok vagyunk, és van 2 közös gyerek) hogy velünk élt volna az előző fia. Hidd el ha csak nem vagy extrém gyerek centrikus, akkor ez nem fog működni. Az embernek a saját gyerekével is elég nehéz sokszor, nem még a máséval. Ha nem vagy reménytelenül szerelmes, akkor gondold át! Fiatal vagy még, jogod van "tiszta" lappal indulnod.
2010. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Kedves Előző! Miért nem vállaltad volna Te a korábbit? csak érdeklődöm. És ha mégis vállaltad volna, szerinted most nem lennétek már együtt?
2010. nov. 7. 13:16
 16/42 anonim ***** válasza:
88%

Egy férfinak el kell fogadnia,ha a párjának gyermeke van,szerintem ez forditva is ugyanigy müködik.Hányszor irtátok már ide,hogy ha szeret a pasi,akkor gyerekestül elfogad,szerintem ennek forditva is ugyanugy kell lennie.

Ha szereted a párod,akkor a gyermekét is elfogadod,attól még lehet közös gyermeketek,nem értem ezt az egészet,és főleg az egyik válaszolót,aki akkor nem fogadta volna el a párja gyermekeit..érdekes...

2010. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
57%
én is megértelek. Az ember saját gyereke egészen más. Tapasztalatból mondom mert én világ életemben utáltam a kisgyerekeket. Ha jármüvön volt egy hisztis, inkább leszálltam, különben nem tudtam volna uralkodni az indulataimon. Ha a férjemnek lett volna gyereke, ezer százalék, hogy eleve nem jöttem volna össze vele. Viszont van most egy saját 2 hónapos babánk és egyáltalán nem idegesít! Imádom minden porcikáját, mozdulatát, abszolút nyugodt vagyok akkor is ha sír. Szóval ez nem így megy, hogy gyerek-gyerek és akkor ugyanúgy lehet szeretni. Hát nem. Ha a párod belemegy, hogy a volt párja rásózza a fiát, akkor nem fogsz tudni mit csinálni:( beszéljétek meg, hogy mit szeretne. Te meg soha az életben nem fogod tudni úgy szeretni azt a gyereket ahogy kell. Hiszen egy vadidegen gyereke. Szerintem ezt gondold meg. Hosszútávon biztos, hogy nem menne. Csak jószándékból írom.
2010. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
61%
Azért nem vállaltam volna úgy a kapcsolatot, mert egy gyerekkel, főleg ha ilyen kicsi, rengeteg probléma van, mindamellett, hogy nagyon aranyosak. De egy gyerek nagy lemondásokkal jár, rengeteg időt, törődést odafigyelést igényelnek. Onnantól hogy az ember gyereket vállal, vége a szabadságnak, kötetlenségnek. Nincs az hogy kitalálod, hogy gyerünk el moziba, vagy bulizni vagy akárhova, és mész. Onnantól a nyakadba szakad egy iszonyat felelősség. Mindennek persze rengeteg szép oldala is van, tudom mert van 2 gyerekem, imádom őket, de: őket én vállaltam, tűzbe mennék értük. Viszont más gyerekéért, akit nem én vállaltam nem adnám fel a szabadságomat 22 évesen. Szerelem múlandó,( pasi van 1000 aki független)de a gyerek ott lesz még sokáig .
2010. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
70%
Madarat lehetne velem fogatni!!Örülnék,hogy nem kell szegénykémnek az anyja állatságait elviselni.De sajna nekünk nincs ilyen "szerencsénk",mint nektek....
2010. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
40%
Kedves előző! Miért lehetne veled madarat fogatni, hogy a nyakadba veszed más gyerekének a nevelési nyűgjeit?
2010. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!