Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha mint mostoha...

Mit csinálnál, ha mint mostoha, hirtelen kapnál állandóra egy gyereket?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, a párom idősebb, neki van egy kisfia, aki két éves. Mi csak fél éve költöztünk össze, a gyerek heti három napot van itt. Az anyukája közölte, hogy jövő évtől nálunk lesz már mindig. Kicsit megijedtem... Én is gondolkodtam már gyereken, de a sajátomon. Nem úgy szeretnék kisbabát, hogy közben egy nagyobbal foglalkozom folyton. Meg mindig úgy gondoltam, ha egyszer gyerekem lesz, akkor a párom teljes figyelmet szentel majd nekünk, ilyen már sosem lesz.. Ti mit tennétek?
2010. nov. 7. 10:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
És akkor a párod sz/arja le a mostani a gyerekét, mert 'tieddel' foglalkozzon csak és kizárolag? Am. igen ha vele maradsz sose lesz olyan, hogy csak a 'te' gyerekkeddel foglalkozzon, mert neki mindig ott lesz a kisfia akivel ha rendes apa úgyan úgy foglalkozik ha ezt nem tudod elfogadni akkor tipli, miellőt a kicsi fiú véletlen megkedvel és hiányoznál neki ha nem lennél, ne ted te is tönkre, ha nem akkarod vállalni a vele járó fellelőséget, akkár mennyire is nem érzed a te dolgodnak az a kis gyerek nem tehet róla, hogy dobáloznak vele a szüllei.
2010. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
70%
HA velem történne ez, madarat lehetne fogatni velem! Imádom a gyerekeket, és kijövök velük, attól függetlenül, hogy csak pár hónaposak, vagy akár több évesek.
2010. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem éretlen vagy még egy ilyen kapcsolathoz, akkor marad a tipli. Önző és gyerekes vagy. Ha neked így nem tetszik, le lehet lépni, de ne várd, hoggy ne a gyerekkel foglalkozzon, aki semmiről nem tehet, de a saját anyja is le akarja passzolni. Ezt gondold végig, mielőtt bármit teszel. Az apjának mindig ő lesz az eslő, te esetleg utána. Meg a ti gyerekeitek. De szerintem ez még nem való neked, ha ezt így nem bírnád, zavarna, akkor mindenki érdekében jobb most lezárni. Ha ott lesz a gyerek és ezt így egyszer előadod, akkor ki leszel téve, mint az a bizonyos macska, az fix.
2010. nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ezzel együtt kell élned. Biztos tudtad, hogy van gyereke, amikor elfogadtad párodnak. Az, hogy az anyjának nem kell a fia az az ő szégyene. A párod meg, ha rendes ember felvállalja, hogy neveli a fiát. Mondjuk neked van választásod, de ha úgy döntesz, hogy kell a párod, megkapod a fiát is. Ha ezt a helyzetet nem tudod elfogadni 100 százalékig, akkor minél előbb add a tudtára és hagyd ott, különben csak a kisgyerek sérül. És ő a világon semmiről sem tehet.
2010. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
61%

Osztom az első három válaszoló véleményét teljes mértékben!!!!

Mintha én mondtam volna! Gyerek vagy még!

28 N

2010. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
84%
De miért "passzolja le" az anyja?
2010. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
94%

Örülnék. Neked is könnyebb lesz, ha a kicsi mindig veletek van, összeszoktok, igazi család lesztek és nem csak kéthetente látod pár órára. Meglátod, egy ilyen picurt éppúgy meg lehet szeretni, mintha a sajátod lenne. Néhány hét és sikítva fog a nyakadba ugrani, el fog halmozni nyálas kis babapuszikkal :=). A férjednek is jobb lesz így, főleg, ha nyitott leszel az új helyzetre és megpróbálsz pozitívan hozzáállni a változásokhoz ahelyett, hogy megnehezítenéd azt.

Ettől még lehet 100 közös gyereketek is, a kicsik édestestvérként szerethetik egymást, ha tőled is ezt látják. Ez a kicsi nem tehet arról, hogy ilyen hányatott az élete. Ha megadatott a lehetőség, tégy meg mindent, hogy biztonságos, szerető családot biztosíts neki.

2010. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%
17évesen 2gyereket neveltem igy a párom gyerekeit...
2010. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
80%

10:59es: Nagyon aranyos valaszt adtal. :)

Kerdezo, ha ezt nehezedre esik elfogadni, inkabb lepj le.

A gyereknek szeretetre va szukssege, ha te ezt nem tudod megadni neki, akkor inkabb lepj ki a kapcsolatbol, lehet tul sok lenne ez neked 22 evesen.

2010. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
97%

Hát nekem megfordúlt a fejemben, hogy az anyuka talán "csak" rád akart ilyeszteni s elüldözni féltékenységből mert különben ritka, hogy lemondana önként a gyerekéről.


De a picik mégha nem s vérszerint a tiéd nagyon édesek tudnak lenni. 1éves kor fölött már annyura tudnak bújni, puszilgatni s szeretgetetni magukat, hogy az csuda! Ilyenkor megmelegszik a szív tőlük.

Ha jól értem te nem a fiával töltött időt sajnálod csak úgy képzelted el, hogy egy független embered lessz aki veled kezt családalapításba s nem hozz régről semmit.

1, Ha mindenképp ilyent akarsz s nembírnád megszeretni a gyerköcöt akkor sajnos ez nemfog menni.

2, Próbáld megismerni a picurt s mikor már annyira megszereted rájössz, hogy te amolyan pótanyu leszel aki foggalkörömmel védi majd őt s biztos örülne majd egy kistesónak. A nagyobb gyerkőc igaz sok fáradságot igényel egy kismamának de ez megtérül hisz annyi szeretetet fog adni s segít a családot egységben tartani ha ő is kedvel téged. :)

2010. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!