Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel győzzem meg szüleim,...

Mivel győzzem meg szüleim, hogy erre a bizonyos szakra mehessek egyetemre? Szerinted milyen jelentkezési sorrendbe tegyem ezeket a szakokat? Melyik szerinted a leghasznosabb, legelőnyösebb?

Figyelt kérdés

5 szak:


1.Corvinus gazdaság és menedzsment ANGOL NYELVEN de 690 ezer/félév!!! Mivel győzzem meg őket, hogy megéri?


2.Corvinus élelmiszermérnök

3.Műegyetem (BME) kommunikáció és média

4.Műegyetem (BME) gazdálkodás és menedzsment

5.Műegyetem (BME) nemzetközi gazdálkodás


2010. nov. 5. 19:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
menj orvosira vagy fogorvosira. Ha jó leszel a szakmában, garantáltan jól megélsz belőle.
2010. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
15%
Én a Corvinuson végeztem 2001-ben, 2 közép szakmai nyelvvizsgám van. 1 évig nem volt munkám, majd 6 évig kereskedelmi asszisztens voltam, mert annak is örülni kellett, hogy van. 2 éve már nem asszisztens vagyok, de nem keresem halálra magamat, 200 bruttó, és még ennek is örülhetek, mert a mostani munkám legalább élvezhető.
2010. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Komm.média=komédia


Ne menj komm.médiára, nem éri meg. Boldog, boldogtalan arra a szakra megy, és nincs semmi értelme.

2010. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
70%
A menedzsment szakok közgazdász diplomát adnak, ráadásul elég magas nyelvi követelmény van, főleg a nemzetközi gazdálkodás szakon. Egy közgazdász diplomával pedig még mindig 100x több helyre lehet jelentkezni(főleg multi cégekhez), mint egy pszichológia vagy tanári diplomával. Gondolom nem 80 ezret akarsz keresni. Az orvosi pedig azért szívás, mert belefektetsz kb. 8 évet, ami rengeteg idő és még ígysem biztos, hogy kijössz a fizetésből vagy ki tudsz külföldre menni, esetleg magánpraxist nyitni.
2010. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!