Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel győzzem meg szüleim,...

Mivel győzzem meg szüleim, hogy erre a bizonyos szakra mehessek egyetemre? Szerinted milyen jelentkezési sorrendbe tegyem ezeket a szakokat? Melyik szerinted a leghasznosabb, legelőnyösebb?

Figyelt kérdés

5 szak:


1.Corvinus gazdaság és menedzsment ANGOL NYELVEN de 690 ezer/félév!!! Mivel győzzem meg őket, hogy megéri?


2.Corvinus élelmiszermérnök

3.Műegyetem (BME) kommunikáció és média

4.Műegyetem (BME) gazdálkodás és menedzsment

5.Műegyetem (BME) nemzetközi gazdálkodás


2010. nov. 5. 19:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az első gazdálkodás és menedzsment, nem gazdaság... boccs.
2010. nov. 5. 19:02
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Miből gondolod, hogy megéri? Tudod hány többdiplomás munkanélküli van és olyanok akik nem tudtak elhelyezkedni azon a területen, amit tanultak? Angolt önszorgalomból is tudsz tanulni, nem muszáj ehhez angolul tanulni az egyetemen.


Mellesleg ez rengeteg pénz, sokaknak annyi az éves fizetése, mint itt az egyéves tandíj. Vagy simán megtehetitek anyagilag?

2010. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát remélem semmivel se fogod meggyőzni őket, midnegyik csak mondvacsinált szak, van belőlük rengeteg és nem találsz majd állást vele. 690 ezret kifizetni a semmiért...

Gondoldd meg és válassz egy normális szakot, amiből meg tudsz majd élni, ami nem csak jól hangzik.

2010. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És mi lenne az a "normális" szak? Mondd meg a tuti szakot és akkor oda megyek...
2010. nov. 5. 19:08
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Épp ez az, hogy nincs tuti szak. Legyen egy diplomád a fiókban, beszélj nagyon jól több nyelven és legyél magabiztos, határozott, törekvő. A kitartásodon fog múlni a dolog. Nem azt mondom, hogy bölcsésznek menj, de egy egyszerű gazdasági szak megteszi, ha nincs konkrét elképzelésed.


Én legalábbis így gondolom. Ha mégis nagyon ragaszkodsz ehhez a szakhoz, később is elvégezheted.

2010. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

orvosi, jog, pszichológia, akármilyen tanári szak( igaz nem fizet jól, de legalább találsz munkahelyet), mérnöki, informatika, teológia stb.

Hidd el, nem rosszindulatból mondom, én már túl vagyok az egyetemen, van munkám is, és látom mi lett azokkal az osztálytársaimmal akik ilyen menedzsment, komonikáció, médiatudomány stb szakra mentek. Vagy abbahagyhták, mert olyan szar volt, vagy befejezték de évek óta nem találnak munkahelyet, egyik pincérkedik, másik külföldön pizzafutár, harmadik az anyjáék nyakán él a nagy jólhangzó diplomájukkal meg törölhetik...

2010. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

19:20-as

Milyen szakon végeztél? És hol?

Azt halottam, hogy multi cégekhez lehet menni Corvinusos gazd és menedzsmenttel, ez nem igaz?

2010. nov. 5. 19:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek válaszolj teljesen őszintén: a szüleid megtehetik egyáltalán, hogy éveken keresztül fizessék a tandíjadat?

Mert hiába kéred őket, ha egyszerűen nem tudják finanszírozni.


Miért nem próbálkozol meg államilag támogatottal?

2010. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiát végeztem és egy alapítványnál vagyok koordinátor, tervezem, hogy hamarosan nyitok egy magánrendelőt is, csak még gyüjtöm rá a pénzt, mert venni szeretném a helységet, nem bérelni.

Az, hogy mit mondanak és hogy mi lehetsz igazából, ha elvégzed két külömböző dolog. Persze, nem kizárt, hogy szerencsével, ismerettségel és óriási tudással sikerülni fog, de gondolkozz csak el, hogy országszerte hányan végzik el ezt a szakot évente. Szerinted jut midnenkinek állás? Nincs is annyi multi cég, ahány diák végez évente.

2010. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
690 ezer forint egy félévre semmiképp sem éri meg, semmilyen szakért. Vannak nagyon jó államilag támogatott szakok, ha ügyes vagy, én például teljesen ingyen végeztem el az egyetemet, sőt ösztöndíjas voltam.
2010. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!