Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joggal rágott be a tesóm?

Joggal rágott be a tesóm?

Figyelt kérdés

Nagyapám tavaly elhunyt. Nagyanyám nem tudta már el látni a kertet ezért új ötlet jött.

Mivel apám is pár éve lerobbant, már nekik is nyűg volt a kert.

Anyám kitalálta, hogy eladják mind a két házat és vesznek egy nagy új építésűt amiben elférnek.

Megtörtént az adás vétel. Amúgy kaptunk a tesómmal fejenként egy milliót.

De ő berágott, hogy anyám elherdált két házat és egy millióra futotta a gyerekeire. Mit kezdjen ezzel.


ma 11:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most ezzel nyustöl engem, hogy anyánk kib***t mindenkivel. De én nem fújok vele egy követ.
ma 11:41
 2/16 Grizesteszta ***** válasza:
92%
Nem. Az ajándékról az dönt, aki ajándékoz, örökség pedig nincs addig, amíg életben vannak azok, akik jelenleg tulajdonolják a vagyont.:)
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Elherdált 2 házat és helyette vett 1 jobbat??

Majd ha oda kerültök esetleg többért fogjátok tudni eladni az új építésűt, mint a 2 régit. Azért 10-20 év rengeteget tud számítani egy háznál. Nem mindegy, hogy azt mondod, hogy 20 éves egy ház, vagy 40-60 éves.

Meg a mai szabványokkal abból jó darabig még ház lesz, abban meg lesz a pénz. Valamint kaptatok még 1 milliót is. Szerintem ugyan úgy pénzeteknél vagytok.

ma 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3-as, szinte biztos vagyok benne, hogy a testvér úgy képzelte, ha már eladásra kerül a nagyszülői ház, abból a gyerekeket támogassák a szülők, ne maguknak vegyenek jobb házat.
ma 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
De utálom az ilyen haszonlesőket. Míg élnek, aza szülők tulajdona, nagyszülőké, nem örökség.
ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ugyanezt mondtam neki hogy jobb a lakás amit most vették. Most már legalább a városban nem a faluba vannak.

Azt hiszem így gondolta igen hogy az egyik árát el kellett volna osztani.

ma 11:59
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem anyukád jól csinálta. És 1 milliót sem volt kötelező adnia. Ez is rendes volt tőle
ma 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Azt a két házat édesanyátok örökölte, nem ti.

Annyira gusztustalan, milor valaki már az örökségre pályázik, miközben a szülő(k) még v8gan élnek. Nekem alig egy éve halt meg a nagypapám és a másik részről a nagyim is. Eszembe nem jutna emiatt a szüleimtől követelni bármit is, az az ő örökségük. És ha már erről van szó, remélem ők még nagyon sokáig fognak élni, mert imádom őket és eszembe nem jutna az örökségre ácsingózni.

ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Jó gyökér a tesód már nem azért. Ilyennek egy fityinget sem adnék az tuti.
ma 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Gáz a tesód, anyukád semmivel sem tartozik nektek. Akár egy egyszobás panelt is vehetett volna a fennmaradó pénzt meg elkölti az utolsó forintig. Az ő pénze, azt tesz vele amit akar.
ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!