Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintettek joggal lettem...

Szerintettek joggal lettem dühös? Ti mit gondoltok? Megsértődtél volna egy ilyenen?

Figyelt kérdés

160cm és 45kg vagyok. A családom kb. 8 éve azzal piszkál, hogy olyan sovány vagyok, hogy meg fogok halni, el fognak temetni, úgy nézzek ki, mint egy leukémiás, az agyammal vannak gondok stb.

Pár napja a nagyimat azon kaptam, hogy a telefonba valakinek azt ecseteli milyen nagyon sovány vagyok, úgy nézek ki, mint egy 13 éves, el fognak veszíteni stb. Erre nagyon dühös lettem és kicsaptam a balhét, de tegnap reggel (a békesség kedvéért ÉN bocsánatot kértem).

EZEK UTÁN (miután én bocsánatot kértem tőle) pár órával késöbb odahívott magához, hogy nézzem meg milyen műsor van a tv-ben, egy anorexiás lányról szólt előtte-utána képekkel. Erre mit mond? "Láttod, nézd meg, előtte milyen szép volt és most! PONT MINT TE! Nézd meg, hogy nézzel ki!!"

A lány borzalmasan nézett ki, de én MESSZE NEM NÉZEK KI ÍGY. 20 éves vagyok, és még sose volt egyetlen párkapcsolatomba se a súlyom probléma, sőt.


2013. ápr. 7. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ertheto a duhod, en as az lennek.



A csaladod viszont nem a te bosszantasodra , mondjak es mutogatjak ezeket, hanem meg vannak gyozodve arrol, hogy problemaid vannak.

Meggyozni csak orvosi szakvelemennyel tudnad oket.

Evente ugyis ajanlatos elmenni egy teljes kivizsgalasra, en a helyedben megtennem, kikernem a szakvelemenyt, aztan az orruk ala dugnam...


Lelkileg gondolom nem konnyu elviselni, hogy nem fogadnak el...

Maskeppen szerintem eselytelen, hogy elhigyjek nincsen bajod.

Aert valahol probalj orulni neki, hogy torodnek veled...

2013. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

160 centisen, 45 kilósan tényleg baromira alultápláltnak tűnhetsz.

Tessék, bmi szerint:


Az Ön testtömegindexe

17,58

Kategória: sovány

Kedves Hölgyem! Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékû, talán még elõnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az õ testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent! Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerõsei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhetõ, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetõen Ön alapvetõen ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sõt magasabb, mint a normál testtömeg-indexû embereké. A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!

Ha csak kevéssel van a normál testtömeg-index alatt, nem is érdemes különösebb figyelmet fordítania rá - a nõi hormonális változások miatt néhány éven belül valószínûleg a normál tartományba kerül át. Azonban jelentõsebb fokú soványság esetén gondoljon a súlynövelésre: a nõk érzékeny hormonális ciklusát megzavarhatja a kelleténél alacsonyabb testsúly. Ez akár a fogamzóképesség zavarához is vezethet. A hatékony, nem zsírpárnákat növesztõ hízás alapja a kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás mellett a nem megterhelõ, de rendszeres mozgás, például aerobic, kerékpározás vagy az úszás.



Úgyhogy kb pont igazuk van talán. ezen kéne elgondolkozni.

2013. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
29%

én 18 éves vagyok, 168centi és 45kiló. gondolhatod h engem is szekálnak vele itthon. :) de én már megtanultam nem foglalkozni vele. ilyen vagyok, ez genetika. gyors az agyagcserém, ehetek bármennyit nem hízok meg. de már nem is akarok, elfogadtam, és próbálom jól érezni magam a bőrömben.:)

mondd el otthon h nem érted miért szekálnak ezzel, amikor a magasyágodhoz képest pont jó a súlyod. lehetséges h a családtagjaid picit túlsúlyosak? mert ha igen, egyértelmű h ők is olyaná akarnak tenni téged. mert szerintük az a helyes h valaki nagy darab

2013. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Azért a csont és bőr, és a nagydarab között van egy-két fokozat még.


mondjuk majd rájöttök, hogy gond a nagyon kis súly, ha gyereket akartok egyszer, és nem jön össze, mert a hormonjaitok nem működnek rendesen az alultápláltság miatt.

2013. ápr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Próbálj meg visszavágni. Mond, hogy ők zsírdisznók, meg 40 évesen tönkremegy a térdük, cukorbajban fognak meghalni stb...És terjeszd a környezetedben nagy aggodalommal, hogy majd valakitől vissza is hallják. Ezt érdemlik az ilyen érzéketlen emberek. Szerintem a súlyoddal nincsen baj! Vannak soványak, normál testalkatúak, dundi emberek, és mind úgy jó, ahogy van.
2013. ápr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

A másodiknak, a saját szövegedből idéznék:

"Ha csak kevéssel van a normál testtömeg-index alatt, nem is érdemes különösebb figyelmet fordítania rá - a nõi hormonális változások miatt néhány éven belül valószínûleg a normál tartományba kerül át. "

Szóval kb pont nincs igazuk. Lehet, hogy azon kellene elgondolkodni, hogy vannak olyan emberek, akiknek ilyenek a genetikai adottságaik, ennyi.

2013. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

nem az én szövegem, hanem a bmi indexé.


Amúgy ok, hajrá. Ennyi erővel még fogyhat is, attól sem lesz baja.

Mondjuk én végignéztem, a hogy a barátnőm majdnem belehalt az anorexiába, ő is így kezdte.. Hajrá!

2013. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jesszus! Őszintén, szerintem semmi baj nincs a magasságoddal és a súlyoddal. Tényleg elférne rajtad pár plusz, de azért ez annyira nem durva. 170 vagyok és 54kg. Vékony vagyok, de van rajtam felesleg! Pedig még sportos alkat is vagyok, régen rendszeresen sportoltam.


Elég alacsony vagy, szóval a súlyod az még épp elfogadható.


Hogy miként tudnád leállítani őket azt nem tudom, de hidd el, nem vagy anorexiás! Bár ezt nyilván te is tudod.

Egyik füleden be, másikon ki.

2013. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ilyenekkel akarná szívni a vérem a családom, baromira útálnám őket ezért, ami azt illeti.

És csalódottságot is éreznék, hogy nincs jobb dolguk ennél.

Jobb nem jut eszembe, minthogy megszoksz, vagy megszöksz.

Esetleg, ha megértenék, hogy fejezzék ezt be?

2013. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg nekik nyugodtan, h téged millióegy lány irigyel, amiért nem vagy elhízott, a srácok forognak utánad az utcán, a bulikban nem bírod elhajtani őket, bármilyen ruha jól áll, nem kell fogyóznod folyton, bármit megehetsz, ami épp jól esik, és majd úgyis felszalad pár kiló a terhesség alatt :)


nekem is vannak ilyen alkatilag sovány barátnőim, egy egész hűtőt megesznek reggelire, egy grammot sem híznak. őszinte leszek, sokat adnék érte, ha én is ilyen lehetnék.


ne vedd fel a család froclizását, inkább vágj vissza nekik valami csípőset. sértő azért ne legyél, de tedd helyre őket, mert amit csinálnak az gonoszság, és felnőtt ember nem csesztet senkit a súlya miatt.

a nagyid meg különösen tapintatlan, h kibeszél másoknak olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz.

2013. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!