Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy ebbe anyám...

Mit csináljak hogy ebbe anyám ne szóljon bele?

Figyelt kérdés

Szóval: 22 éves lány vagyok, részmunkaidőben dolgozom, így sajnos nem tudok félretenni pénzt. Amikor több órában voltam akkor tudtam havonta 15e Ft-ot.

Fizetés után elszoktam menni vásárolni, ruhát, kozmetikai cuccokat (testápoló pl. ilyesmi) amikből kifogytam.

Most is fizetés után megyek, de beleszól, hogy minek kell nekem minden hónapban vásárolnom. Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy ez az én keresetem, én dolgoztam meg érte, és neki nem kell adnia 1 Ft-ot se. Ha bulizni megyek akkor se kérek tőle, a telefonomat is én töltöm.

Erre mindig elrontja a kedvemet. Ilyen kevés fizetésből nem tudok félretenni, örülök hogy magamat ,,ellátom" ilyen téren és nem kell tőle kérnem. Mit tegyek?


2010. nov. 4. 18:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki, hogy mondja,hogy keressen "normális" állást. A mai világban nagyon nehéz elhelyezkedni. Ezt én is tudom. Van két eladói szakmám(műszaki és ruházati eladó) boltvezetői.Nyáron vizsgáztam németből is. És mégsem tudok elhelyezkedni. Tavasszal dolgoztam élelmiszerboltban is, de ott meg azt mondták, nincs tapasztalatom. De hogyan szerezzen az ember tapasztalatot, ha esélyt sem adnak neki? Mindenhol, hogy rendelkezzen gyakorlattal. Jelenleg nekem sincs munkám.(pályakezdő vagyok.) De keresek. De egyszerűen nem tudok elhelyezkedni. nem tudom,hogy a kérdező havonta mennyit költ magára még a telefonkártyán kívül(de ha mondjuk vesz egy olcsóbb nem márkás testápolót,meg egy két kozmetikumot(szintén nem a legdrágábbat) azzal semmi baj nincs szerintem.Ruhákat tényleg nem kell havonta, meg havi 1 2 buli is elég. Vannak már olyan helyek, ahol nem kell belépőt fizetni.Ebből a kevés pénzből tényleg nem lehet mit félretenni. De jobb mint a semmi.Meg tudom őt érteni...
2010. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg vegye meg magának a testápoláshoz szükséges dolgokat,de mindenki csak addig nyújtózkodjon míg a takarója ér.Sztem h nem ad haza(vagy h az anyuka nem fogadja el)ezzel ő megszerzi azt a jogot h beleszólhat az életébe.Ehhez már csak annyit h tanulni kell!!És még az iskolában tudatosan dönteni(szétnézni h milyen szakma keresett)hiába van neked 10 végzettséged ha mind ilyen butikos meg hasonló.kinek van olyanra szüksége?Elvégzi 1 főiskolás munka kiegészítés képpen.Ha vállalatom lenne nekem se kéne mindenre külön ember.....
2010. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintetek ha a szülő nem kér pénzt automatikusan beleszól a saját elköltésébe? Ennyi erővel ő is beleszólhatna, hogy az anyukája mire költ. Én is kb. ennyit "keresek" egy hónapban és soha nem mondták meg mire költsem, azt várják, hogy magamtól és megtanuljam mi hogy jó. Ja és tőlem sem kérnek el egy fillért sem.

Nem tudom miért kell azonnal éretlennek nevezni a kérdezőt.

2010. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Na végre érkezett pár megértőbb válasz. :)

Egyébként beszéltem anyuval, és megegyeztünk, hogy nem fogok minden hónapban venni ruhát, csak ha nagyon kell, és ebből a kis pénzből teszek félre minden hónapban. Ha 5000 Ft-ot bírok akkor is, ha 2000-et akkor is. De rendszeresen teszek félre! :)

2010. nov. 4. 20:21
 35/39 anonim ***** válasza:
54%

Én azért tanultam szakmát, mert egyszerűen várt izzadtam gimiben a matekórákon. Egyszerűen nem ment.

Inkább elmentem szakmát tanulni..

2010. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
32%
A reagálásai miatt éretlen. Amikor nem a lelkét simogatta egy hozzászólás, akkor rögtön támadt és megsértődött, amikor jöttek az egyetértő hozzászólások, akkor mindjárt kedves lett. Mint egy 12 éves hisztis fruska. Tegyél szépen félre ezer forintot havonta, végülis anyukád eltarthat még 60 évig.
2010. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen jogos volt a reakciója, b*szogattátok ahelyett, hogy válaszoltatok volna.
2010. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek soha nem lesznek gazdagok de még jó életszínvonalúak sem.(max ha beházasodik)aki pedig annyira a pártját fogja gondolom ugyan olyan.Vagdalódzhattok a szavakkal ez nem fog válltozni.Lehet itt sopánkodni, így jártatok....(hogy a kemény magyar mondást idézzem)

kérdésre válaszolva semmit.Állj a saját lábadra.

2010. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nem, spec. én nem vagyok ugyanilyen, bár én egyidős vagyok a kérdezővel, de attól, hogy nem járunk egy cipőben még az igazságérzetem a helyén van.
2010. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!