Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy ebbe anyám...

Mit csináljak hogy ebbe anyám ne szóljon bele?

Figyelt kérdés

Szóval: 22 éves lány vagyok, részmunkaidőben dolgozom, így sajnos nem tudok félretenni pénzt. Amikor több órában voltam akkor tudtam havonta 15e Ft-ot.

Fizetés után elszoktam menni vásárolni, ruhát, kozmetikai cuccokat (testápoló pl. ilyesmi) amikből kifogytam.

Most is fizetés után megyek, de beleszól, hogy minek kell nekem minden hónapban vásárolnom. Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy ez az én keresetem, én dolgoztam meg érte, és neki nem kell adnia 1 Ft-ot se. Ha bulizni megyek akkor se kérek tőle, a telefonomat is én töltöm.

Erre mindig elrontja a kedvemet. Ilyen kevés fizetésből nem tudok félretenni, örülök hogy magamat ,,ellátom" ilyen téren és nem kell tőle kérnem. Mit tegyek?


2010. nov. 4. 18:07
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Miért nem teljes állásban dolgozom? Mert nem találok! Erre nem gondoltál? Pedig szeretnék nagyon, küldözgetem az önéletrajzokat de semmi hónapok óta. Úgyhogy ezért nem. Ja és ne mondja nekem senki hogy aki keres az talál. Ez nem ilyen egyszerű...
2010. nov. 4. 18:18
 12/39 anonim ***** válasza:
16%
Elég sértődékeny vagy, ne haragudj, hogy kérdeztem.... Nem tudom, nekem mindig sikerült találni, amikor munkát kerestem, igaz, hogy van nyelvvizsgám és több végzettségem. Nem írtad meg hogy mi a szakmád, de nem kérdezem meg mégegyszer, biztos van okod, hogy nem válaszoltál rá.
2010. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
85%
Én anyudnak adok igazat.Tegyél félre a pénzedből.ha nem kell magadnak kaját venni,rezsit fizetni,akkor elégnek kéne lennie a 30 ezernek.Minden hónapban új ruha? 1 hónap alatt elfogy egy testápoló.Minden hónapban 20-30 ezerért veszel ruhát?Tegyél félre,min. 10ezret tudnál. Majd megtudod,ha elköltözöl otthonról,h akkor nem csak a ruházkodás lesz hanem a víz,villany,gáz,kaja,lakás.......
2010. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Igaza van anyukádnak! nem kell minden hónapban ruhát vásárolni,vagy drága kozmetikumokat.Erre elég 4-5.000.- Ft- is. Akármilyen keveset is keresel,ha nem kell költened sem reszire,sem kajára,akkor inkább félrekellene tenned a pénzed. Akkor is,ha csak 5-10.000.- Ft-ot tudsz félretenni.
2010. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
örülhetsz, h ilyen anyád van.ennyit megtehetnél,h havi 5000 ft-ot félre raknál.vagy annyira fontos, h elköltsd mindet?véletlenül se marad egy pár ezer, amit el tudnál rakni.ha vége lesz ennek az állásodnak, milyen jó lesz,h lesz hová nyúlni....
2010. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Inkább nyiss bankszámlát és gyűjts a majdani megélhetésedre.
2010. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Nem, nem költök 20-30 ezer forintot ruhára... Hanem, ebből veszek minden hónapban telefon kártyát (3.500Ft), ebből járok el szórakozni, ami egy éjszaka kb. 2-3000 Ft, havonta 2x max. 3x. Múlt hónapban kabátot kellett vennem+táskát (mert nem volt a táska szétszakadt, megkopott), most meg vmi téli cipőt és farmert mert 2 is tönkrement az utóbbi időben. Szóval szerintem nem felesleges dolgokra költöm...
2010. nov. 4. 18:26
 18/39 A kérdező kommentje:

Ja és kereskedelmi végzettségem van ha már ennyire érdekel, de nem ebben dolgozom. De el ne kezdd nekem itt mondogatni hogy azzal milyen könnyen el lehet helyezkedni.

Ja és tökjó lehet neked hogy rögvest találtál állást. Ne ez alapján ítélkezz!

2010. nov. 4. 18:28
 19/39 anonim ***** válasza:
85%
Tanulj, keress normális munkát és költözz el. Akkor nem szól bele anyukád, bár az is igaz, hogy akkor nem is ő fog eltartani és fel kell nőnöd, amihez még elég éretlennek tűnsz.
2010. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim válasza:
77%
le kell ülnöd vele mikor csak ketten vagytok otthon (lehetőleg várd ki a megfelelő pillanatot, mikor jó napja van) és halkan, tisztelettudóan közöld vele, hogy úgy érzed, ez nem fair, és meg fogja érteni, ha még sem, beszélj valamelyik közeli ismerősötökkel (anyukád jó barátjával) aki majd elmondja ezt anyudnak. sok sikert!
2010. nov. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!