Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan nagy teher van rajtam amiatt amit most részletezni fogok. Amúgy nehéz időszak ez. Fogalmam sincs hogyan döntsek.

Amit tudni kell, hogy apám és a testvérem nincsenek jóban, eltávolodtak egymástól leginkább azért mert testvérem nem kereste őket meg engem se stb.

Apum emiatt nagyon mérges rá. Nem hajlandó békülni se már. Dührohamot kap ha felhozom a békülést. Én viszont most elkezdtem újra beszélni a testvéremmel. Legalábbis építgetem a dolgokat vissza. Viszont apukámról most derült ki nemrég hogy rákos. Végső stádium.

Megtiltotta, hogy elmondjam a testvéremnek ami iszonyatos nyomást okoz nekem. Mert el kellene mondani mégis csak joga van tudni. Másrészről viszont apám kérését tiszteletben kell tartanom. Mit tegyek? Ha nem mondom el a testvéremnek talán megsértődik, hogy újra beszélünk ezt meg meg sem említettem. Marha nehéz :(



tegnapelőtt 10:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám el a helyedben. Apád kategorikusan megtiltotta és amúgy is érzékeny információ. Később apád még mindig dönthet úgy, hogy elmondja. Egyébként sajnos ismerős a helyzet: nem olyan rég a férjem őrlődött azon, hogy az unokatestvére összeveszett az apjával, később az apa gyógyíthatatlan beteg lett, de nem akarta, hogy szóljanak erről a saját gyerekének. Aztán az egyik utolsó tiszta pillanatában kérte, hogy hívják őt. A gyerek ahogy csak tudott, jött haza külföldről, még el tudott búcsúzni tőle, majd pár napra rá meghalt az apja.
tegnapelőtt 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%
Az ilyenek majd az örökségért rögtön megjelennek!🤢
tegnapelőtt 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Azért a mocskolódó kommentelőknek felhívnám a figyelmét valamire. A kapcsolat fenntartása két emberen áll. Nem csak kérdező tesója szrta le az apját, hanem a fater is szrt a fejére. Ez egy oda vissza dolog(a leírtak alapján), miért csak az egyik félre fröcsögtök? Mert az egyik ettől teljesen függetlenül beteg lett időközben?


Kérdező! A helyedbe képzelve magam, azt mondanám, hogy szó nélkül semmiképp nem mondanám meg a testvéremnek. Beszélnék apámmal erről. Nem feltétlen azért, hogy engedélyt kérjek, hanem azért, hogy tudjon róla, hogy tudja a tesóm. Ettől még nekik nem kell újra felvenniük a kapcsolatot.

De ha apám meghalna, akkor nekem egy ilyen helyzetben a tesóm ottmaradna. A javuló kapcsolatnak annyi, ha utólag tudja meg, hogy te tudtál a betegségről, de nem szóltál neki.

Szülőként is bszott nagy önzőség lenne azt kérni, hogy a gyerekem titkoljon el valamit a másik elől, amire rámehet a kapcsolatuk, ha meghalok.

tegnapelőtt 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
én azt ajánlom hogy ne beszélj a tesóddal apukád betegsége lefolyásának végéig
tegnapelőtt 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

13, szerintem itt pont senki nem mocskolódott meg fröcsögött, a 6-ost kivéve, de az ő személyeskedésének pont semmi köze a kérdéshez.

Abból kiindulva, amit a kérdező írt ("apám és a testvérem nincsenek jóban, eltávolodtak egymástól leginkább azért mert testvérem nem kereste őket meg engem se") az következtethető ki, hogy nagyrészt a testvéren múlott a viszony megromlása. Ha a kérdező nem a valóságot írja, akkor voltaképpen magával szúr ki, hisz nem a valós problémára érkeznek a válaszok, így aztán nem sok értelme lenne a kérdésnek.

Mindenki leírta, szerinte mit tegyen vagy ő mit tenne, a kérdező meg eldönti, hogy ezekből mit vesz figyelembe.

tegnapelőtt 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mondd el egy közös ismerősnek. Majd ő elmondja a tesódnak.
tegnap 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Meséld el ezt a dilemmát apukádnak! Szerintem érteni fogja mi a problémád, ha érti. Ha meg nem érti, akkor mondd el a tesódnak, kérdés, hogy ez mennyiben jelent bármilyen szempontból megoldást, kivéve a te kínlódásodat. Az tényleg fontos, hogy ki tudja mi van apukáddal? Megtudhatja-e tesód másoktól? Szerintem egy végstádiumos rákról elég sokan szoktak tudni, ha csak nem váratlanul derült ki.
tegnap 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból nekem az jön le, hogy a ti kapcsolatotokban is te pedálozol (“Legalábbis építgetem a dolgokat vissza”), nem a tesód tesz bele erőfeszítést. Gondolj bele, hogy ha te nem erőlködnél, ő keresett volna? Esélyesen nem, ha téged és apukádat is letojta. Ezek fényében és pláne apukád kérésének megfelelően ne mondd el neki, mert bocs, hogy így mondom, de nem, semmi köze hozzá, ha le sem szarja a saját apját (és veled is azért beszél, mert te keresed csak).
tegnap 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Köszönöm
tegnap 09:57
 20/20 anonim ***** válasza:
Én mégis megpróbálnám a békülést szorgalmazni. Jó lenne tudni,min vesztek össze.
tegnap 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!