Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan nagy teher van rajtam amiatt amit most részletezni fogok. Amúgy nehéz időszak ez. Fogalmam sincs hogyan döntsek.

Amit tudni kell, hogy apám és a testvérem nincsenek jóban, eltávolodtak egymástól leginkább azért mert testvérem nem kereste őket meg engem se stb.

Apum emiatt nagyon mérges rá. Nem hajlandó békülni se már. Dührohamot kap ha felhozom a békülést. Én viszont most elkezdtem újra beszélni a testvéremmel. Legalábbis építgetem a dolgokat vissza. Viszont apukámról most derült ki nemrég hogy rákos. Végső stádium.

Megtiltotta, hogy elmondjam a testvéremnek ami iszonyatos nyomást okoz nekem. Mert el kellene mondani mégis csak joga van tudni. Másrészről viszont apám kérését tiszteletben kell tartanom. Mit tegyek? Ha nem mondom el a testvéremnek talán megsértődik, hogy újra beszélünk ezt meg meg sem említettem. Marha nehéz :(



tegnapelőtt 10:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

"joga van tudni"


Nincs joga tudni, nem kötelező apukádnak beszámolnia neki az egészségi állapotáról.


Egyébként valóban nehéz helyzet. Az is fontos részlet, hogy apukádtól függsz-e, mert akkor jobb, ha nem mondod el.

tegnapelőtt 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha a tesód le sem tojta Apátokat eddig, akkor miért kellene beavatni?
tegnapelőtt 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nincs joga tudni. A tesódnak gyakorlatilag semmi köze apádhoz vagy az egészségi állapotához.
tegnapelőtt 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Ezen teljesen felesleges kicsit is vergődni. Nem kell elmondani, nem is tudom, hogy merült ez fel benned. Majd ha meghal és kiderül, akkor majd lehet, hogy a testvéred szemrehányást tesz (miközben ha most elmondanád, valószínűleg azt mondaná, hogy apád engesztelhetetlensége miatt tesz az egészre), de akkor annyival le kell rendezni, hogy a nézeteltérésük miatt apád így akarta. Az egészségügyi információ valóban az egyik legszemélyesebb adat, nem szabad visszaélni vele.
tegnapelőtt 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segített!
tegnapelőtt 11:38
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

"legszívesebben visszacsinálnám az életem oda, amilyen a gyerekvállalás előtt volt."

A gyerek előtt sem volt jó életed, ugyanúgy ugráltál az életképtelen férjednek. Nem is értem ilyen nyomorultnak minek szültél egyáltalán.

tegnapelőtt 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

#6 vagyok, két kérdés volt megnyitva, és rosszra írtam ezt a választ, bocsi :D

Neked pedig az a válaszom, hogy tartsd tiszteletben apud kérését.

tegnapelőtt 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is fontosabb itt apád kérését tiszteletben tartani. A leírtakból az jön le, hogy a testvéred maga döntött úgy, hogy nem tartja az apjával a kapcsolatot, ez pedig azzal jár, hogy fontosabb eseményekről, betegségekről sem szerez tudomást. Ha szemrehányást tesz a jövőben, mondhatod, hogy apád nagyon határozottan azt akarta, hogy ne jusson a testvéred tudomására a betegsége. Ezzel nehéz lenne vitatkozni.
tegnapelőtt 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Bár nagyon nem tudok egyetérteni a családi viszályok ilyen egó alapú kiélezett életben tartásával és nyakon tudnék mindenkit vágni, aki bármi miatt is békülésellenes, azaz ellenségességtámogató, de jelen helyzetben tiszteletben kell tartani apád kérését és ha netán meghal majd és a tesó megtudja, ezt neki is elmondhatod, hogy az ő akarata szerint cselekedtél, ne rád haragudjon.
tegnapelőtt 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Ne mondd el. A tesódat eddig nem érdekelte az apja. Végső soron érthető, hogy az apja most nem akarja megosztani vele, hogy súlyos beteg.
tegnapelőtt 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!