Nekem van igazam?

Figyelt kérdés
Röviden leírom a helyzetet. Mikor gyerekek voltunk (most 30 éves vagyok) minden vasárnap a nagyszüleimnél volt az egész család. Én, tesóm, unokatesóim, szülők, nagyszülők. A mai napig van ez a nagy vasárnapi összejövetel. Viszont én azóta férjnél vagyok, van egy óvodás gyerekem, háztartást vezetek, dolgozok, sőt 15 km-re el is költöztünk. Nagymamám és anyum, keresztanyum így is elvárják, hogy mi minden vasárnap ott legyünk 3-4 óra hosszát, mikor itthon is lenne mit csinálni. Nem azt mondom, hogy soha nem mennénk, de szerintem havonta elég lenne. Csak ott ülünk és beszélgetünk mikor itthon ezer dolgom lenne, fiam is halálra unja magát, mert még nincs testvére meg unokatesója se. Tegnap hívott mamám, hogy vár vasárnap és mondtam, hogy sok itthon a dolgom, nem biztos, hogy megyünk és konkrétan leb@szott, de anyum is ugyanez. Már ott tartok, hogy Karácsonyig nem is megyünk. 30 éves vagyok, de még mindig megakarják mondani, hogy mit csináljak. Férjem nem szól erre semmit, ő nem is szokott jönni sose. Értem én, hogy látni akarják az egyetlen kisgyereket a családban, de nekünk is van saját életünk már.

#család, nagyszülő, rokonság,
okt. 19. 08:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kérdező, az a baj, hogy nem nőttél fel.

Tessék dolgozni ezen, ha szükséges menj szakemberhez, mert a megfelelési kényszered totál kikészít majd.


Ezt velem is próbálták - az első érzelmi zsarolós szóra ráteszem a telefont, és biztosak lehetnek benne, hogy akkor féléven át nem látnak. Nekem nyolc.

Én kijelöltem EGYSZER a határokat, amibe a zsarolás, hiszti nem fér bele.


Te meg nőj fel, a saját és a gyereked érdekében.

okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk tedd össze a két kezed, amiért a férjed "nem szól semmit", és még veled van.


Hasonló helyzetben exemnél én egy idő után alaposan kivertem a blhét, hogy nincs egy közös hétvégénk, mert minden hétvégén anyjáéknál ücsörög.


Hát, nem véletlenül EX ;)

A férjed helyében már rég elváltam volna tőled.

okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
7%

Ha nem akarsz, ne menj! Szíved joga.

De azt tudnod kell, hogy a kapcsolatotok óhatatlanul meg fog változni. Nem hisztizés miatt, hanem egyszerűen, ha nem töltötök együtt időt, akkor már nem lesznek közös élmények, nem lesznek beszédtémák.

Én anno látogattam az idős rokonokat. Amikor mások már elmaradtak, egy idő után velük is megszakadt a kapcsolat. Nem haragudtunk egymásra, de eltávolodtunk. Amíg hétről hétre együtt töltöttük azt a 2-3 órát, még részei voltunk egymás életének. Amikor ez évi 3-4 alkalomra redukálódott, akkor meg már csak a sablonos beszédtémák maradtak, a személyes dolgok elmaradtak, a felszínes csevegésnek meg nem volt már értelme.

Persze, mondom, érthető döntés, ha a saját családoddal akarsz több időt tölteni, és így döntesz, csak tisztában kell lenned vele, hogy amire nem szánsz időt, az elsorvad. Az emberi kapcsolatokat is ápolni kell, már ha fontosak neked.

okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
89%

#23, ne haragudj, de nagyon nem értek egyet azzal, amit írtál. Attól, hogy nem ül minden áldott vasárnap az anyjánál-nagyanyjánál a kérdező, nem fog elsorvadni semmilyen kapcsolatuk. Érzelmi zsarolás megy a kérdező felé a családjától, aminek egyáltalán nem kell engedni. Meg kell találni egy normális egyensúlyt, ami nem azt jelenti, hogy a kérdezőnek mindig engednie kell az anyjáéknak.

Pl havi egy vasárnap + az ünnepek az egyáltalán nem évi 3-4 alkalom, sokkal inkább 15-20, és akkor arról nem is beszéltem, hogy hétköznap is lehet találkozni, ha úgy adódik. Na nehogymár ez kevés legyen.

A kérdező igénye a találkozások ritkítására teljesen normális, sőt, természetes.

Amúgy meg: ha vasárnaponként állandóan az anyjáéknál ül, akkor meg a férjével sorvad el a kapcsolata.

okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
70%

Miért kell, hogy igazad legyen? Nem elég, ha nyugodt és elégedett mindenki?

Hagyod magad ugráltatni, "konkrétan leb@szott, de anyum is ugyanez", és nem velük beszéled meg a dolgokat, hanem csak puffogsz magadban.

Sok jó tanácsot kaptál, mondd meg, amit szeretnél, és ne akarj minden elvárásnak megfelelni.

Egyébként a férjedet se hagyhatod mindig magára, mert egyszer majd csak nem lesz otthon, amikor hazamész.

A családdal pedig beszélgethetsz heti 1x telefonon vagy videón, és havi 1x lmész.

okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Ami a családodban van, nem szeretet, hanem kontroll. Innentől kezdve nincs miről beszélni.

Te nem látsz erre rá. Ez pszichoterápia kategória már. Semmi értelme a kérdésnek, mert nem tudsz határt húzni.

okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
A rokonaidat nem fogod megváltoztatni.Ez nem így működik.Ha változást akarsz, akkor neked kell magadon változtatni.Ezt jobb,ha bevésed.
okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Na kitartottál a döntésed mellett és otthon maradtatok?
tegnap 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Igen
tegnap 17:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!