Nekem van igazam?

Figyelt kérdés
Röviden leírom a helyzetet. Mikor gyerekek voltunk (most 30 éves vagyok) minden vasárnap a nagyszüleimnél volt az egész család. Én, tesóm, unokatesóim, szülők, nagyszülők. A mai napig van ez a nagy vasárnapi összejövetel. Viszont én azóta férjnél vagyok, van egy óvodás gyerekem, háztartást vezetek, dolgozok, sőt 15 km-re el is költöztünk. Nagymamám és anyum, keresztanyum így is elvárják, hogy mi minden vasárnap ott legyünk 3-4 óra hosszát, mikor itthon is lenne mit csinálni. Nem azt mondom, hogy soha nem mennénk, de szerintem havonta elég lenne. Csak ott ülünk és beszélgetünk mikor itthon ezer dolgom lenne, fiam is halálra unja magát, mert még nincs testvére meg unokatesója se. Tegnap hívott mamám, hogy vár vasárnap és mondtam, hogy sok itthon a dolgom, nem biztos, hogy megyünk és konkrétan leb@szott, de anyum is ugyanez. Már ott tartok, hogy Karácsonyig nem is megyünk. 30 éves vagyok, de még mindig megakarják mondani, hogy mit csináljak. Férjem nem szól erre semmit, ő nem is szokott jönni sose. Értem én, hogy látni akarják az egyetlen kisgyereket a családban, de nekünk is van saját életünk már.

#család, nagyszülő, rokonság,
okt. 19. 08:02
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Azt meg kihagytam, hogy mikor még aludt délután a kisfiam és később mentünk még jajjgattak, hogy azt hitték már nem is megyünk, meg felébreszthettem volna. :O
okt. 19. 08:04
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
A megoldás, hogy max. havonta egyszer (vagy ahogy neked jó) mentek oda, és nem foglalkoztok a hözöngésekkel.
okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
99%
Itt egyedül te tudod meghúzni a határt.Amíg ezt nem teszed meg, addig bizony továbbra is gyerekként fognak kezelni.
okt. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az a baj ha nem megyünk még nekem van lelkiismeretfurdalásom, mindig elérik, hogy én érezzem magam rosszul. Mamám is múlthéten, hogy hova sietünk, nem ráérünk stb. már rendesen felidegesít. Könnyen beszél aki már nyugdíjas és egész nap otthon van.
okt. 19. 08:12
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
És akkor még a férjed családjáról nem is beszéltünk ..
okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%
Másik nagyszülőkhöz nem is jártok? Én ezért (sem) értem ezt a "minden vasárnap menni kell" dolgot, mert ugye van egy másik nagyszülő páros is, ha mindkettő ezt várja akkor ketté szakadtok? Vagy szombaton Gizi mama, vasárnap a Julcsi mama és nincs szabad hétvége? Plusz nektek is lehet hétvégi programotok. Oké, látni akarják az unokát, 15km nem a világ, menjenek át ők amikor ráértek 🤷🏼‍♀️. Nálunk is volt ilyen próbálkozás, határt húztunk ebben, nem megyünk minden vasárnap, 2-3 hetente átmegyünk plusz szülinapok, névnapok stb. Tudom,most majd megkapom, hogy akkor ne is várjam, hogy majd vigyáznak az unokára, ha nem ugrok minden vasárnap mert nekik úgy lenne jó... De megoldjuk nélkül is, plusz szerencsére ennél intelligensebbek, hogy azt az évi 1-2 alkalmat ezzel hozzák párhuzamba 🤷🏼‍♀️
okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Férjemnek csak az anyja él, aki egy alkoholista úgyhogy ő más téma, testvére meg külföldön él. Úgyhogy velük évente 1-2x találkozunk.
okt. 19. 08:19
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Közlöd vele, hogy te még nem vagy nyugdíjas és ezért nem is vagy otthon állandóan.Van szád, használd.Ha megsértődik, az az ő problémája.Idővel megbékül vagy nem.Utóbbi esetben legalább tisztában leszel azzal, hogy mennyit is ér neki az unokája valójában.Nagyon mujának tűnsz kérdező, ha megsértődsz, akkor is ez a véleményem.
okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Ők nem tudnak jönni, mert egyiknek sincs autója. Buszjárat meg vasárnap kb. egyenlő a nullával.
okt. 19. 08:22
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem vagyok muja, csak próbálok mindenkinek megfelelni, de már elegem van.
okt. 19. 08:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!