Nekem van igazam?

Figyelt kérdés
Röviden leírom a helyzetet. Mikor gyerekek voltunk (most 30 éves vagyok) minden vasárnap a nagyszüleimnél volt az egész család. Én, tesóm, unokatesóim, szülők, nagyszülők. A mai napig van ez a nagy vasárnapi összejövetel. Viszont én azóta férjnél vagyok, van egy óvodás gyerekem, háztartást vezetek, dolgozok, sőt 15 km-re el is költöztünk. Nagymamám és anyum, keresztanyum így is elvárják, hogy mi minden vasárnap ott legyünk 3-4 óra hosszát, mikor itthon is lenne mit csinálni. Nem azt mondom, hogy soha nem mennénk, de szerintem havonta elég lenne. Csak ott ülünk és beszélgetünk mikor itthon ezer dolgom lenne, fiam is halálra unja magát, mert még nincs testvére meg unokatesója se. Tegnap hívott mamám, hogy vár vasárnap és mondtam, hogy sok itthon a dolgom, nem biztos, hogy megyünk és konkrétan leb@szott, de anyum is ugyanez. Már ott tartok, hogy Karácsonyig nem is megyünk. 30 éves vagyok, de még mindig megakarják mondani, hogy mit csináljak. Férjem nem szól erre semmit, ő nem is szokott jönni sose. Értem én, hogy látni akarják az egyetlen kisgyereket a családban, de nekünk is van saját életünk már.

#család, nagyszülő, rokonság,
okt. 19. 08:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Neked kell érezni, de szerinet is havi max. 1-2 alkalom elég. Az a baj az egésszel valahol, hogy a rokonaid unatkoznak, és veletek akarják ezt megoldani.
okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elég buta vagy, ha azt hiszed mindenkinek megtudsz felelni.Ilyen csak a mesékben létezik.A valóságban nincs ilyen.És nem is kell mindenkinek megfelelni.
okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
30%

Szerintem ülj le velük beszélni.

Kezd hálával a dolgot. A nagyszülők, szüleink, örülhetünk hogy életben vannak. Hogy ennyire szeretnek titeket és így vágynak a társaságotokra. Ez becsülendő s hogy ennyi idő után is ilyen szoros a kapcsolat.

(a mi családunk nagyon szét hullodt, mindent egyedül kellett megoldani már fiatal korban)

Viszont szép nyugodtan ez után el lehet nekik mondani hogy szeretnétek másra is kihasználni a hétvégét s ne vegyék zokon, kicsit kevesebbet fogtok járni. Ha ilyen érthető meggyőzés után vissza utasítanak akkor jogod van arra is hogy egy kicsit ne beszélj velük. Ne menj el a következő héten, de azutáni héten hívd fel őket. Kérdezd meg hogy vannak és hogy hiányoznak nektek, de tisztázd a határokat.

Szép lassan megszokják majd, nem bántanak érte s te sem fogod így érezni magad.

Szerintem igazad van és a dolgokat remekül intézed majd bármit teszel.

A legjobbakat kívánom neked s remélem segített a tanácsom.

okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Úgy mondom inkább akkor, hogy azt szeretném ha nekik is jó lenne, nem lenne pukkadás, de nekem se legyen az, hogy ott üldögélek miközben azon idegeskedek, hogy itthon még mennyi dolgom lenne. De sajnos ilyen megoldás nincs, mert múlthéten is voltunk mégis elvárnák, hogy most is menjünk.
okt. 19. 08:57
 15/29 A kérdező kommentje:
Meg szerintem ezt maguktól is tudhatnák, hogy ha hétköznap 4ig dolgozok akkor hétvégén van időm mindenre meg esetleg hármasban is szeretnénk elmenni valahova vagy csak itthon pihennènk.
okt. 19. 08:59
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem kell mindenkinek megfelelni, mert azzal magadat teszed parkolópályára. Van erre egy idegen kifejezés: people pleaser. Mindenki más érdekét a sajátja elé helyezi. Nagy hiba, hosszú távon baromi káros.

Nyisd ki a szádat és mondd meg, havi egy vasárnap, meg ünnepek idején jöttök, a többi hétvégén nem.

Te képes vagy inkább anyádéknál ülni, ahol a gyerek unatkozik, a férjed nem is megy veletek, hát milyen család vagytok ti???

Ha anyádék megsértődnek ezen, akkor majd megnyugszanak.

okt. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igazság kérdése, hanem határok meghúzásáé, amit te nem teszel megfelelően. Az, hogy mindenkinek meg akarsz felelni, baj. Nem egészséges.

Én leülnék velük beszélni erről elsőkörben. Nem elejtett megjegyzésekkel, hanem összeszedve, erre fókuszálva: figyi, nekem ez sok, több időre van szükségem otthon, nem tudok eljönni minden hétvégén. Ennyi. Akármit szólnak, rá lehet vágni, hogy a te életed, van saját családod, akikkel időt akarsz tölteni, és hogy ők hogy csinálták/hogy csinálják/hogy csinálnák ahhoz neked semmi közöd, mert te nem vagy az ő hasonmásuk.

Miután kifejezted ezt, és még csesztetnek, akkor hagyd ott őket. Ha nem tudnak értékelni, mikor ott vagy, akkor nem lehet olyan fontos az sem, hogy mindig ott legyél.

okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van neked igazad, ha túl gyenge vagy érvényesíteni a saját akaratodat.Így ezzel az igazaddal max. a hátsódat tudod kitörölni.

Itt elsősorban önmagaddal van teendőd nem a rokonokkal.Amíg azt látják, hogy úgy ugrálsz ahogyan ők fütyülnek, addig nem is vesznek komolyan.Vállalnod kellene a konfliktust végre,ha megsértődnek, ha nem. Nem azért élsz, hogy kizárólag mások életét tedd érdekesebbé.Ezt kellene már végre megtanulnod.Ideje lenne.

okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

10.

30 évesen, férjjel, kisbabával már egyáltalán nem kell megfelelősdit játszani.

Annyira rühellem, az ilyen passzív agresszív, szeretet álarcba bújtatott önzést.

Anyós és anyám is ilyenek, mert hogy ők nem ilyennek nevelték a férjem, ill. engem.

Undorító és csak ellenszenvet ébreszt, nem lelkiismeret furdalást.

Na, most itt abban kell erősnek lenned, hogy a lelkizést elengedd.

okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze! Próbálsz mindenkinek megfelelni, csak saját magadnak és a kisfiadnak nem!


Havonta egyszer mennék és nem izgatna, hogy ki mit gondol.

Ti már külön kis család vagytok, külön háztartásban.

Ők halálra unják magukat, így alig várják a vasárnapot, mert végre történik valami.

Én imádtam a Nagyit és mit meg nem adnék, ha még köztünk lenne, de a saját életem is fontos, sőt! A család is az, de ilyen önző és csak magukra gondoló embereknek nem fogok egy csettintésre ugrani!


A havi egy, max kettő összeülés egy nagyon korrekt kompromisszum a részedről. Azt is mondhatod, hogy hármasban csináltok programot, kirándulni mentek stb.

Emlékszem, hogy gyerekként engem is kötelezően elrángattak ide-oda, és a sok felnőtt közt halálra untam magam.

Viselkedj végre felnőtt ember módjára és ne táncolj mindig úgy, ahogy mások furujáznak.

okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!