Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg tönkretettem a szüleim...

Tényleg tönkretettem a szüleimet? 16/L

Figyelt kérdés

azt mondta anya, és én is így érzem és tapasztalom minden nap hogy tönkreteszem őket. idegesek, fárdtak, rosszkedvűek, két éve elváltak és annak is részben én voltam az oka, és anya-mivel vele élek- még rosszabbul van. nagyon nagyon lelkiismeret-furdalásom van emiatt. elviselhetetlen!!!

egy anorexia tényleg az egész családot összetöri és mindenki teljesen tönkremegy tőle.??? én ezt soha nem akartam. soha nem akartam ártani bárkinek is és nem direkt lettem anorexiás és nem is vádolnak ezzel a szüleim, de tudom, érzem hogy engem okolnak -mert tényleg én vagyok az oka- annak hogy ennyire szétesett minden és mindenki.

van valahogy tovább....????


2010. nov. 3. 15:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
10%
Elolvastam a kommenteket. Én pl. voltam neurológiai beteg, kórházban is, de az ápolónők, már bocsánat a kifejezésért, de magasról hm.. a betegekre. A gyógyszerosztáson kívül a világon semmit nem törődtek a betegekkel. A pszichológus viszont épp azt mondta, ha én, a beteg nem akarok meggyógyulni, tönkreteszem a családomat, gondolkozzak el ezen. Rajtam segített. Ha csak sajnálgatott volna, meg adja alám a lovat, semmi baj, én tökéletes vagyok, talán még ma is beteg lennék. Egy 16 éves kislány pedig már annyira nem kicsi, hogy ne tudná felfogni cselekedeteinek súlyát. Kérdező, ha egyedül nem tudod megoldani a problémádat, menj orvoshoz, és fogadd meg a tanácsait. Ha nagyon súlyos az állapotod, úgyis beutal a kórházba, és ott majd meggyógyítanak.
2010. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

17:51

tanuld meg értelmezni is, amit olvasol: azt írtam, az esetek túlnyomó részében tönkremegy a család. ez nem azt jelenti, hogy az összesben.


18:09

természetesen a hozzám forduló embereknek ezt nem ilyen nyersen mondom el, de nekem nem a hazudozás a szakmám. mindent meg kell beszélni szépen, de kertelés nélkül. azzal nem megyünk semmire, ha elhallgatunk bizonyos dolgokat a betegek elől. nem tudom, valaha pszichológussal sikerült e mélyebb beszélgetésbe belemenned, oda, ahol már nincsenek tabuk. valószínűleg nem, mert ha lett volna rá példa, akkor tudnád, hogy egy ilyen beszélgetésben már nincs finomkodás, meg kertelés.sokszor bizony „fejbe kell kólintani” a pácienst, hogy tudjon változtatni. számos más pszichológus ugyanebben a módszerben hisz, amiben én, és állíthatom, nagy sikerrel kezelünk ki embereket olyan dolgokból, amivel kapcsolatban már teljesen reményvesztetté váltak.

egyébként én itt magánemberként vagyok jelen, ahogy te, és mindenki más is. kérlek szépen, hadd írjam már le a véleményem a dologról, az életem folyamán átélt tapasztalataim alapján. fel lehet háborodni, attól nem változik semmi.


és végezetül, én itt és most befejezem. nem fogok olyan embereknek magyarázni, akik nem ebben a szakmában dolgoznak, mert ez egy meddő vita.

nem vitatkozom az igazamról, a véleményemet pedig tartom.

2010. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ne légy már ilyen énközpontú, azért válltak mert már nem akkartak együtt lenni, nem te vagy a világ központja ne játszd a mártírt.
2010. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

18.34!

Én nem voltam a te ápolónőd!

A véleményem én is tartom, nem hiszem, hogy itt bárki is pszichológus vagy, hogy tudná vagy ismerné ennek a betegségnek a lényegét és kockázatát!

Beszéltek mintha igazán értenétek hozzá, valamit fitogtattok és csak sötétben tapogatóztok, hozzáértés nélkül!

2010. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
89%

22 éves lány vagyok és 2 éve átestem ezen a betegségen, úgy éreztem nem tudom legyőzni és a családom, illetve az apám azt mondta tönkreteszem őket, erre én öngyilkosságot kíséreltem meg, gyógyszert vettem be, azt gondoltam végérvényesen megoldom a problémát!

Okuljon mindenki ebből, és a tanácsotokat úgy osztogassátok, hogy az senki lelki világát ne keverje meg még jobban, a beteg lélek nem játék , ahogy az ember élet sem!


A kérdezőnek azt tanácsolom sürgősen keressen fel egy igazi szakembert és ne vádolja magát ez a betegség sajnos levisz mint az örvény és aki nem erős nem fog tudni kimászni de egy jó szakember segíthet!

Az ápolónő válasza az egyedüli amin látszik, hogy az embert nézi és nem egy szituációt kívülről, a többieket nem is kommentálom!

2010. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

18.55! A rossz gyerekeket szokás fejbe kólintani, nem egy pszichés beteget! Szerencsére velem nem így bántak és ma már gyógyultnak mondhatom magam..de néha még félek és akkor elmegyek a szakemberhez aki bátorít és mellettem van!

Előző voltam!

2010. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Úgy látom a hivfruska megint összeugrasztotta itt az embereket. Hol van most a kérdező? Egyetlen kommentre sem reagált. Érdekes.
2010. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

köszi kedves utolsó, itt vagyok csak tudod nem ülök egész nap a gép előtt!!

mindenkinek köszi hogy válaszoltatok.

hát, a baj az hogy már nagyon rég óta tart a dolog és már sok kórházat és pszichiátert és pszichológust megjártam és nem tudtam kijönni belőle, mindig visszaestem.

most egy új pszichiáterhez járok aki nem utalt be (még)kórházba hanem aodtt gyógyszert, de ennek ellenére ez az itthoni "hangulat" nem tud változni.

2010. nov. 3. 21:48
 29/31 anonim ***** válasza:
Ezek szerint csak nekem van igazam. Látod, kedves kérdező, rajtad sem tudtak segíteni a kórházban. Azt javaslom, tedd azt, amit én, szedd össze az akaraterődet, s próbálj meg enni. Először kevesebbet, aztán egyre többet. A rákos beteg nem tudja meggyógyítani magát, a mentális beteg, ha elég akaratereje van, igen. Hidd el, ha te nem segítesz magadon, senki nem fog. Innen könnyű sajnálkozni, de attól te nem fogsz meggyógyulni. Ezt garantálom!
2010. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ebből egyedül nem fogsz kijönni ha kéred privátban megadom az orvosom telefonszámát. Sokan kezeltek engem is hiába de Ő megfelelő szakértelemmel meggyógyított!
2010. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!