Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg tönkretettem a szüleim...

Tényleg tönkretettem a szüleimet? 16/L

Figyelt kérdés

azt mondta anya, és én is így érzem és tapasztalom minden nap hogy tönkreteszem őket. idegesek, fárdtak, rosszkedvűek, két éve elváltak és annak is részben én voltam az oka, és anya-mivel vele élek- még rosszabbul van. nagyon nagyon lelkiismeret-furdalásom van emiatt. elviselhetetlen!!!

egy anorexia tényleg az egész családot összetöri és mindenki teljesen tönkremegy tőle.??? én ezt soha nem akartam. soha nem akartam ártani bárkinek is és nem direkt lettem anorexiás és nem is vádolnak ezzel a szüleim, de tudom, érzem hogy engem okolnak -mert tényleg én vagyok az oka- annak hogy ennyire szétesett minden és mindenki.

van valahogy tovább....????


2010. nov. 3. 15:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
54%
Kedves utolsó! Én is voltam kórházban, de nem tudtak meggyógyítani. Mikor kiengedtek, ott folytattam, ahol abbahagytam. És nem voltam ebben egyedül, nagyon sokan visszaestünk. A saját elhatározásom kellett hozzá, hogy kigyógyukjak belőle. Ez már több éve volt, s azóta sem jut eszembe, hogy újrakezdjem.
2010. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
9%
Azért az anorexiás meg a rákos beteget ne keverjük, jó? Talán neked kellene utána olvasnod a két betegségnek. Az egyiket önmagának okozza az ember, a másikról nem tehet. Maximum a cigarettázó, aki emiatt lesz tüdőrákos, vagy az alkoholista, aki alkoholizmusa miatt lesz májrákos. A többiről nem a rákos betegek tehjetnek. De a te környezetedben bizonyára nem fordult még elő egyik sem.Ja, különben javaslom, hogy menj el egy gyermekhaematológiai osztályra, nézd végig a hónapokig, sót egyes daganatos betegségeknél évekig tartó kezeléseket, aztán csodálkozz, hogy 10-ből 6 esetben a betegség miatt elválnak a szülők. Pedig ezek a gyerekek valóban nem tehetnek a betegségükről. A szavakkal meg kérlek, ne dobálózz, nem őriztünk együtt libát, nem ismersz, milyen alapon mersz jelzőket aggatni ismeretlen emberekre?
2010. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
66%
ÉPPEN FORDÍTVA áll a dolog: ha egy lelkileg érzékeny fiatal családjában sokszor feszült a viszony, állandó a stressz a szülők rossz kapcsolatából adódóan, akkor van olyan, akinél ilyen módon "vezetődik le".
2010. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

az anorexia nervosa egy pszichés eredetű betegség, tehát igen, a beteg részben vagy egészben tönkreteszi a környezete életét.

mint ahogy egy borderline, vagy egy depressziós, vagy éppen egy komolyabb mértékű szociális fóbiában szenvedő ember.

2010. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Az anorexia nervosa és a depresszió betegség és az emberek ezeket a betegséget nem bekapják mint a náthát és nem hobbiból és főleg nem azért lesznek betegek mert ők így akarják! Én beteg voltam és nem tettem tönkre a családom életét, nem unalomból vagy hobbiból lettem anorexiás! A rák és az anorexia is betegség és a család mindkét betegségnél aggódik és próbál segíteni és nem vádol, talán kérdezz meg ez ügyben egy orvost, a legrosszabb amit tehet valaki az amit te teszel, hogy azzal vádolod, hogy tönkreteszi a családot ez nem segít a gyógyulásban, SŐT!

Kicsit gondolkodni kéne mielőtt olyan embernek írsz aki pszichés gondokkal küzd, nagyon sokat árthatsz neki és nem segít az állapotán ha azt hiszi mert beteg akkor ő bűnös! NEM AZ, CSAK BETEG!!

2010. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Önmagának okozza?????????? Te tényleg összevissza beszélsz!!
2010. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"Az anorexiások személyisége általában perfekcionista, teljesítmény-orientált, kényszeresség és túlkontrolláltság jellemzi őket. Kerülhetik a szexualitást, az érzelmeket. Az anorexia nervosa gyakran társul depresszióval. Jellegzetes tünetek, mint a száraz, lanugóval fedett bőr, alacsony vérnyomás, csontritkulás, a hormonháztartás felborulása, emésztési zavar, székrekedés jelentkeznek.


Az anorexia nervosa lefolyása:

Az anorexia kimenetele alapvetően háromféle lehet. A betegek egynegyede teljesen felépül, felüknél hullámzó lefolyásúvá, 25%-uknál pedig krónikussá válik a kórkép. A betegség kialakulásának ideje összefüggést mutat a kimenetellel. A 12-18 éves kor közt kezdődő anorexia nervosa jobb kimenetelű, mint az, amelyik 12 éves kor előtt, és 18 éves kor után jelentkezik. A hosszú fennállás, az ismételt kórházi bennfekvések, az alacsony kezdeti testsúly, és a purgáló (önhánytató, hashajtókat használó) magatartás várható rosszabb kimenetelre utalnak. Az anorexia nervosában szenvedő betegek 3-10%-ban veszítik el életüket a betegséggel összefüggő okok miatt, melyek leggyakrabban a súlyos alultápláltság, fellépő fertőzések, öngyilkosság, és a szívmegállás


Az anorexia nervosa terápiája

Az evészavarok kezelésének sokoldalúnak kell lennie. Az evési viselkedészavarok leküzdésében a kognitív-, és a viselkedésterápia, a csoportterápia, a családterápia és a gyógyszeres kezelés együttes alkalmazása segíthet leginkább. A terápia formáját leginkább a betegség súlyossága határozza meg: jobb általános állapotú betegek esetén a kezelés a járóbeteg-ellátásban is megvalósítható, míg legyengült állapotban, mikor a testsúly helyreállítása az elsődleges cél, a kórházi terápia javallható."


Az AN kezelésében a viselkedés- és kognitív terápia, a pszichodinamikusan orientált terápiák, illetve a családterápia a leginkább elterjedt kezelési mód. A gyógyszeres kezelésnek ugyan testsúlynövelő hatása általában nincs, a gyakran társuló depresszió miatt antidepresszánsok sikeres alkalmazása is gyakori.


Rosszabb terápiás kimenetelre utal a betegség hosszú fennállása, a társuló alkoholizmus, az öngyilkossági kísérletek, illetve az egyidejűleg fennálló depresszió."

2010. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

17:05

ha ezt nekem írtad, akkor igazán feleslegesen tetted.


én évekig szenvedtem szociális fóbiában, és nemám az átlagos tünetekkel, hanem egy igazán agresszív formájában.

emellett pszichológus vagyok, önálló praxissal.

az én esetem emiatt volt még komplikáltabb, mert a családom nem igazán tudta összerakni a képet, hogy egy pszichés betegségekre szakosodott személy miért esik bele ugyanebbe a gödörbe.

szóval én tudom, miről beszélek. nem csak az esetek alapján írtam, amit írtam, hanem a saját tapasztalatom alapján is.

és igen, az esetek túlnyomó részében bizony tönkremegy a család. ezzel még véletlenül sem azt mondtam, hogy a beteg tehet erről, de ez attól még tény marad.

2010. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
ha ezt nekem írtad akkor a te kommented is felesleges , én is beteg voltam és a családom nem ment tönkre és én miattuk tudtam meg gyógyulni és ha te szakember vagy akkor nagyon csodálkozom, hogy egy ilyen kommentet írsz, szerinted ebből mit szül le egy pszichés betegséggel küzdő kamasz? nem hiszem, hogy szakember vagy , volt már dolgom szakemberrel és ők tényleg segítenek a betegeken!
2010. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:

Az állítólagos pszichológusnak írnám!

20 éve dolgozom neurológián, mindenféle betegséggel találkoztam már és nagyon sok pszichológussal de olyannal még nem aki azt írja egy betegnek, hogy a betegsége miatt tönkre megy a családja! Ezen teljesen fel vagyok háborodva , mint szülő és mint ápolónő!

Ha igaz is lenne ezt nem a beteggel beszélné meg egy jó pszichológus, de még csak nem is tenne erre vonatkozó kijelentést, ő azért van , hogy az önmagát vádló beteg meggyógyuljon és nem azon, hogy az állapotán rontson!

Egy fiatal lány kérdése, hogy tönkretette e a szüleit? Szerinted erre a te kommneted mennyire segít? Könyörgöm , ő csak egy 16 éves kamasz aki segítségre szorul!!!

2010. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!