Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg tönkretettem a szüleim...

Tényleg tönkretettem a szüleimet? 16/L

Figyelt kérdés

azt mondta anya, és én is így érzem és tapasztalom minden nap hogy tönkreteszem őket. idegesek, fárdtak, rosszkedvűek, két éve elváltak és annak is részben én voltam az oka, és anya-mivel vele élek- még rosszabbul van. nagyon nagyon lelkiismeret-furdalásom van emiatt. elviselhetetlen!!!

egy anorexia tényleg az egész családot összetöri és mindenki teljesen tönkremegy tőle.??? én ezt soha nem akartam. soha nem akartam ártani bárkinek is és nem direkt lettem anorexiás és nem is vádolnak ezzel a szüleim, de tudom, érzem hogy engem okolnak -mert tényleg én vagyok az oka- annak hogy ennyire szétesett minden és mindenki.

van valahogy tovább....????


2010. nov. 3. 15:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem te vagy az oka. maximum valami megromlott anyud és apud kapcsolatában, és ez a gyenge lábakon álló kapcsolat még egy új problémát már nem tudott elviselni. Nem te vagy az oka.

Anyud biztos ideges stresszes a jövőtöket illetően. Biztos sokat jár a fejében a hogyan tovább? Nem haragszik rád hidd el, nem okol semmiért.

Csak és csupán emberek vagyunk, a felgyülemlett stresszt, idegességet a szeretteinken vezetjük le. Segíts neki, beszélgess vele sokat, hidd el más lesz a helyzet.

2010. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
elvittek orvoshoz? próbáltak segíteni? ha nem, akkor nem te vagy az oka, egyszerűen csak könnyű rádfogni. ez egy betegség, amit kezeltetni kell, mert egyedül nem tudsz tenni érte.
2010. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
27%
Legyen elég akaraterőd, hogy rendbehozd a dolgaidat. Fokozatosan kezdj el egyre többet enni. Nem szép dolog gyerekes dolog miatt tönkretenni a szüleid életét.
2010. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
A betegséget soha nem választja magának az ember és soha nem okolható érte. Téged sem okol senki, te se okold magad.
2010. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Te nem az ok vagy, hanem a tünet! Ne engedd, hogy téged okoljanak az ő elcseszett házasságukért.

Viszont sürgősen kérj segítséget.

2010. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
Elnézést, hogy nem értek egyet azon hozzászólókkal, akik szerint nem tud tenni a kérdező semmit.Voltatok már hasonló helyzetben? Mert én igen. Bulímiás voltam, nagyobn súlyos állapotban. Aztán egyszer erőt vettem magamon, s nem csináltam tovább. Nem mondom, az első 2-3 hét kegyetlen volt, minden evés után indultam a wc felé, de leküzdöttem. Ezt más nem tzudja rendbehozni, csak ő. Velem isd tehettek bármit, míg saját magam rá nem szántam magam. Már évek óta rendben vagyok, meg sem fordul a fejemben, hogy hánytassam magam. Szóval akaraterő és elhatározás kérdése.
2010. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%
Ja, és igren, okozhat gondokat a családbanegy ilyen ember. Én is majdnem tönkretettem az életüket. Egymást okolták, pedig közük nem volt a dologhoz, teljesen más oka volt. Közben sok hjasonló (bulímiás és anorexiás) emberrel ismerkedtem meg, mindegyik ük tönkretette valamilyen szinten a családja életét. De akkori ismerőseim több , mint fele saját erejéből gyógyult meg. Ha ő nem akarja, a legjobb orvos sem tud segíteni rajta.
2010. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ettől erősebbnek kellett volna lenniük

A kapcsolatuk más miatt ment tönkre szerintem

2010. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy hibás semmiben. Én anorexiás voltam és mondhatom, hogy ez egy komoly betegség és egyedül nem lehet kigyógyulni, segítség nélkül nem megy. Aki azt írja, hogy bulimiás volt és egyszer csak erőt vett magán...háát nem tudom, hogy csinálta, én kórházba kerültem és ez volt a szerencsém. Infúziókat kaptam mert már egyáltalán nem ment le semmi a torkomon, próbáltam de mintha ott egy zár lett volna, remélem te nem jutsz el eddig. Én inkább azt mondanám, hogy a szüleid el voltak foglalva és nem vették észre , hogy ez téged lelkileg , hogy érint. A táplálkozás zavar mindig valami lelki trauma után alakul ki, nekem is elváltak a szüleim , zűrös gyerekkorom volt. Ne vádold magad, ülj le az anyukáddal vagy mindkét szülőddel és közösen keressétek meg a probléma forrását és ha kell menjetek el szakemberhez!
2010. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%

15.36! Te normális vagy? Az anorexiás tönkreteszi a család életét? Akkor biztos egy rákos is! Hogy írhatsz ilyet egy fiatal lánynak aki tele van frusztrációval! Menj el orvoshoz, mert te még beteg vagy, akkor is ha evés után már nem hánysz!

Kérdező, ne hallgass rá, nem a te hibád és a család melletted lesz és nem fog vádolni, ezért család a család!!

2010. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!