Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távolabbi rokonokkal mennyire...

Távolabbi rokonokkal mennyire tartod a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy nagy családok összejönnek, találkoznak, köztük unokatestérek, nagyszülők, keresztanya, keresztapa ... stb.

Nálunk a családban eleve ismeretlen fogalom a nagyszülő, mert négyből hármat nem is ismertem, az egyetlen nagymamám pedig nem volt túl barátságos, hogy finoman fejezzem ki magam, ezért nem is tartottuk a kapcsolatot. Az apám alkoholista volt, a halála előtti években a telefont sem vette fel, nem akart velünk kapcsolatban lenni. Az unokatestvéreimmel legalább 20 éve semmilyen formában nem beszéltem (ők sem keresnek). Szinte csak édesanyámmal és a nővéremmel beszélek, velük majdnem napi szinten.

Párom családja ugyanez, az apját sem ismeri, a testvéreivel elég laza a kapcsolata (jó, ha fél évente találkoznak), leginkább az édesanyjával és az egyik bátyjával tartja a kapcsolatot.


Számunkra mindig elképzelhetetlen és szinte csoda, amikor azt látjuk, hogy más családokban úgy néz ki egy összejövetel, hogy harminc/negyven ember vesz részt rajta.


A mi családaink ennyire "elcseszettek" vagy gyakori jelenség, hogy a távoli rokonság nem része annyira a család életének?



szept. 17. 13:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleim már nem élnek. Anyunak volt két húga, már ők sem élnek sajnos, velük tartottam a kapcsolatot. Egyik húgának van egy lánya, vele most is összefutunk néha egy kávéra és beszélgetésre.

Apu már nem él, van 4 testvére, egyikkel sem tartom a kapcsolatot, gyerekeikkel sem.

Férjem sem tartja egyik testvérével sem, testvéreinek a gyerekeivel sem.

Szóval nálunk távoli rokon lényegében nincs, ha úgy vesszük.

szept. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor ez nem is olyan ritka, ahogyan mi élünk.
szept. 17. 15:16
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim nem élnek már,anyai ágon vannak uncsitesóim,hárommal tavaly találkoztam velük kb.40 év után közös öröklés miatt.Eggyel közelebbi viszonyban vagyok,időnként szoktunk beszélgetni telefonon,és Mindenszentekkor a Temetőben is összefutunk.Sosem volt összetartó a család,akkor sem amikor még a nagyszülők is éltek még.
szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Metionin ***** válasza:
83%
Nálunk sosem voltak összetartóak, temetéseken találkoztak meg nagyon régen amikor még földjeik voltak, menni kellett egymáshoz szüretre segíteni.
szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Apukám sajnos meghalt. Apai ágon van két nagybátyám egy unokatestvérem meg annak a gyerekei, egyikkel sem beszélek. Apai mamám már meghalt.

Anyai nagybátyámmal,annak két lányával szintén nem tartom a kapcsolatot. Anyámmal meg húgommal

szintén nem nagyon van kapcsolat.

A családból egyedül mamámmal vagyok jóban, de szerintem már vele sem sokáig.

szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen családfüggő. Én csak a szüleimmel meg a testvéremmel tartok kapcsolatot, utoljára akkor láttunk bárkit a tágabb családból, mikor nagyi meghalt, kb 10 éve.


A férjemék viszont az ellenkezője, hétvégén az unokatestvére második házasságából a férfi első házasságából született gyerek szülinapi bulijára kellett menni...

szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szűk család 14-20 fő,

akik össze is jövünk. Nagymama csak egy van már, de az unokái is fiatal felnőttek, akár házasságban vagy komoly kapcsolatban, tehát kettesével jönnek.

Az unokatestvéreinkkel változó gyakorisággal találkozunk, de nincs durci ott sem, csak az a kör együtt már óriási lenne.

szept. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos a rokonságból, már csak kevesen élnek, de van 2 felnőtt unokatestvérem, akik az apám hugától vannak. Két leány 43 és 44 évesek, egymással alszanak, együtt járnak a hit gyülekezetbe, közösen készítenek befőttet, rendszeresen karban tartják a kezüket, egy helyen dolgoznak, nincsenek benne semmilyen társas játékban, de szeretnek sétálni a termál fürdők kerítésein kívül. Különleges ismertető jelük, hogy mindkettőnek kínosan büdös a lába. Azért nem vagyunk tartós rokoni kapcsolatban, több mint 10 éve, mert próbáltam jelezni, ezt a nem kis problémát feléjük, ezt követően minden kapcsolatot megszakitottak velem.

Én viszont hajlandó lennék néha beszélgetni, de ők továbbra is keresik az igazit.

tegnapelőtt 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Nagyszülők már rég halottak, az ilyen oldal ági rokonokat meg szinte alig ismerem.
tegnapelőtt 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!