Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartjátok a kapcsolatot a...

Tartjátok a kapcsolatot a rokonokkal? Vannak, akik nem, és hiányzik nekik egy-egy nagyobb családi összeröffenés, egy megértő nagyi vagy egy jófej unokatesó? Mit éreztek?

Figyelt kérdés

Anyum családját nem ismerem, alkoholisták a szülei, anyumat 18 éves korában kirugták otthonról, életemben 2x láttam őket, annyi elég is volt, anyum tesója pedig ostoba, ráadásul támogatja az alkoholista szülőket, kétszínű.

Apumnak már csak anyukája és testvére él, és a testvérének a lánya. A lány egy bulimániás, pedig már 21 éves, szegény rosszul lett nevelve, és mindig kétes emberekkel mászkál, drogosokkal, stb. Apum tesója külföldön dolgozik, apum anyuja pedig gonosz, és szintén kétszínű. Sosem felejtem el, amikor megkérte apumat, hogy csináljon egy közös fotót róla és a nővéremről, mert kell a szomszédasszonyának (nővérem volt az olimpián 2x). Persze öcsémmel és velem nem fotózkodik. Minket mindig semmibe vett. Szóval nem tartjuk egy rokonnal sem a kapcsolatot, múltkor nagyanyámmal összefutott véletlenül anyum, ő meg szokásához híven nem köszönt, pedig látta anyumat.

Akik ilyen helyzetben vannak: Nem hiányzik nektek néha egy megértő, aranyos nagymama, akivel tudtok egy jót beszélgetni, vagy egy kedves unokatesó, akivel együtt lóghattok? Akármilyen rokon, akivel egyáltalán szóba lehet állni?

Párom családja óriási, rengetegen vannak, nyáron páromék telkén volt egy nagy családi találkozó, és mindenki olyan aranyos volt, jókat beszélgettünk, nosztalgiáztak, stb. Olyan jó neki, mégis elköltözött a családjától Pestre, pedig annyira kedvelem őket.

Szóval mit éreztek ti, akiknek a rokonai élnek, mégsem törődnek veletek, és ha megpróbálod felvenni a kapcsolatot, ugyan úgy eltünnek?

És akiknek jó nagy családjuk van, sok-sok kedves rokonnal: milyen érzés?

20/L


2009. dec. 6. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ma már csak egy nagymamám és egy nagyapám él, a másik nagymamát már anyu se ismerte (korábban meghalt), a másik nagyapám pedig kb. 9 éves voltam, amikor meghalt.

Hiányozna a jófej, megértő nagyi, de én ettől a most is élő nagymamától sose kaptam megértést, mindig mindenkit kritizál, senki se tökéletes, csak ő, és mikor kicsi voltam, vesszővel és nadrágszíjjal kaptam ki tőle a legapróbb dologért is.

2009. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok..Apám szülei akkor meghaltak amikor apán tinédzser volt.A nagymamája nevelte fel.Ő sem élt már akkor amikor a legidősebb testvérem megszületett.Apámnak volt egy nővére,de az is még gyerek korában meghalt..Így az ő családjából nincs senki.Anyám családja elég népes család(13 voltak testvérek,de mára csak 5 -en élnek)A papám még gyerek koromban meghalt.A drága mamám ,meg lassan 15 éve halott..Anyám alkoholista,így nem is tartjuk a kapcsolatot..Az unoka testvérekkel régebben(gyerekként amikor nyaralni mentünk Debrecenbe)tartottuk a kapcsolatot,de mára már senkivel sem..jobban mondva a csodás internetnek köszönhetően újra megtaláltuk egymást,és pár MSN ,és levél váltás ha néha van...De ők is messze laknak,és nem nagyon érdeklődnek ők sem...Szóval mi magunk vagyunk...de így is jó...(úgyis azt hallottam,hogy az unokatestvérek között állandó vita,és sértődés van,hisz közel laknak egymáshoz)
2009. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van ehhez hasonló problémám,de lehet hogy közel sincs akkora mint a tietek!Nekem van anyukám,apukám,anyai nagymama és apai nagyi és papa!Anyukámmal tartom a kapcsolatot,apám mióta 5 éve elköltözött,azóta szinte nem is keres!Anyai nagyanyámmal néha beszélek telefonon,mert messze lakik!Apai részről egyikkel se!Vannak testvérem,szerencsére egyikkel se vagyok rosszban!De mondjuk nagynénikkel,bácsikkal és unokatesókkal már nem tartom a kapcsolatot,pedig úgy hiányzik!Olyan jó ki csapat volt mindig összegyűlve!Én néha irigylem páromat,mikor mesél a régi szép időkről!Nekem olyan sose volt!Apjánál lakunk,anyjával tartjuk a kapcsolatot a testvéreivel napi szinten!A nagyszülök anyai részről élnek,de ott is mindenki olyan jó fej!Az anyukája tetvére,annak gyerekei unokáik is olyan jó fejek mind!És szoktak hatalmas családi összejöveteleket csinálni!ÉS én is olyan jól érzem magam náluk!Nálunk ilyen sose volt!Nem értem,pedig az én familiám is óriási,de szinte senki sem keresi a másikat!Néha olyan jó lenne!MSN-en fent van néhányan közüllük,de szinte senki sem ír!Talán évente egyszer,hogy mi van a másikkal,de nem veled!

HÁt sajnos vannak ilyenek!

2009. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!