Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távolabbi rokonokkal mennyire...

Távolabbi rokonokkal mennyire tartod a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy nagy családok összejönnek, találkoznak, köztük unokatestérek, nagyszülők, keresztanya, keresztapa ... stb.

Nálunk a családban eleve ismeretlen fogalom a nagyszülő, mert négyből hármat nem is ismertem, az egyetlen nagymamám pedig nem volt túl barátságos, hogy finoman fejezzem ki magam, ezért nem is tartottuk a kapcsolatot. Az apám alkoholista volt, a halála előtti években a telefont sem vette fel, nem akart velünk kapcsolatban lenni. Az unokatestvéreimmel legalább 20 éve semmilyen formában nem beszéltem (ők sem keresnek). Szinte csak édesanyámmal és a nővéremmel beszélek, velük majdnem napi szinten.

Párom családja ugyanez, az apját sem ismeri, a testvéreivel elég laza a kapcsolata (jó, ha fél évente találkoznak), leginkább az édesanyjával és az egyik bátyjával tartja a kapcsolatot.


Számunkra mindig elképzelhetetlen és szinte csoda, amikor azt látjuk, hogy más családokban úgy néz ki egy összejövetel, hogy harminc/negyven ember vesz részt rajta.


A mi családaink ennyire "elcseszettek" vagy gyakori jelenség, hogy a távoli rokonság nem része annyira a család életének?



tegnapelőtt 13:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Ez családfüggő. Nálunk szerencsére összetartó a család. Unokatestvérek, nagyszülők, nagynéni/nagybácsi stb.
tegnapelőtt 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
En mindig szerettem volna ez a nagy rokonsagot, de sajnos nem jutott.
tegnapelőtt 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mind két szülőm elhunyt. Unoka testvérekkel nem tartom a kapcsolatot. Egyedül apai ágon lévő nagybácsimmal tartom a kapcsolatot.
tegnapelőtt 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyámmal sem tartom a kapcsolatot, mert tönkretette a gyerek- és a fiatal felnőttkoromat is. Pár év esélyt adtam neki az unokáival, de ugyanolyan volt velük is, így lezártam.


Én mindig vágytam arra az igazi, nagy családra, amit a filmekben és pár barátomnál is látok, igyekszem én lenni az a tyúkanyó, aki ezt a gyerekeinek megteremti. Remélem, szívesen hazajárnak majd, ha már felnőttek lesznek.

tegnapelőtt 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk évente kétszer van nagycsaládos összejövetel. Az egyik karácsony és újév között, a másik nyár végén a szabadságolások után. Mi nem vagyunk olyan sokan, 20-30 közötti a létszám, de a páromék évente egyszer tartanak egy éttermet bérelve, és vannak vagy 60-an. (sok testvér, több újraházasodás...)
tegnapelőtt 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már sok rokonom, unokatesóimat kb 2 éves korukban láttam utoljára.
tegnapelőtt 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Apukám családja:

Van egy nagymamám, nagynénim, 3 unokatesóm. Nagypapámról semmit nem tudok.

3éves koromban meghalt apukám, ekkor kijelentették, hogy részükről ezután nem kívánják a kapcsolatot tartani velem.


Anyukám családja:

Anya 4 éves koromban összejött nevelőapámmal, aki mamának nem tetszett. Mai napig együtt vannak (28éve)

Így kb az összes rokont ellenünk hangolta.


Nevelőapám családja:

Ők álltak a legközelebb hozzám. "mama", "papa", nevelőapám bátyja és 3 "unokatesó"

nagyszülők meghaltak. Unokatesókkal ha az utcán találkozunk köszönünk és ennyi.


Szóval nekem a család férjem és a 2 gyerekem.


anyáékkal tartjuk a kapcsolatot még, de az sem a legboldogabb.

tegnapelőtt 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Közvetelenekkel se nagyon, ha már itt tartunk...
tegnapelőtt 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. A közelebbiekkel sem igazán. Néha egy telefon, vagy ha épp osszefutok azzal, akivel egyébként egy városban lakunk, pár mondatot beszélünk. Ez lehet évente egyszer van. Amíg éltek a nagyszülők, addig szüleim testvéreivel, gyerekeikkel azért sűrűbben találkoztunk, távolabbi rokonokkal akkor sem nagyon, volt hogy évekig nem. A nagyszüleim, szüleim tartották velük jobban a kapcsolatot, én nem. De olyan nagy összejárások akkor sem igazán voltak.

Csak apámmal (ő él már csak) meg a húgommal tartom a kapcsolatot, velük kb.napi szinten. Még a férjem családjával szoktunk találkozni, de ott is csak a szüleivel, testvéreivel, ha valami ünnep van.

tegnapelőtt 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak van két féltestvére és nekik is vannak gyerekeik. Nem tartjuk a kapcsolatot. Van akivel nem is találkoztam pedig már 10+ éves.
tegnapelőtt 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!