Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhunyt tegnap a mamám,...

Elhunyt tegnap a mamám, képtelen vagyok bemenni dolgozni szerintetek az orvos kiírhat táppénzre?

Figyelt kérdés
Úgy érzem kell pár nap pihenő mire észhez térek, felfogom stb..

szept. 12. 14:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

10


Nincs pont a billentyűzeteden? Megegyszer, a kérdező nem érdeklődött anyagiakrol. Nem mellesleg ha már ez a téma, nagyszülője hunyt el, kb 100% hogy arra a munkáltató még véletlenül sem adna segélyt.

szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy még egy ilyen kérdés alatt is képesek emberek vitatkozni.

Őszinte részvétem, nyugodjon békében! Neked pedig rengeteg erőt és kitartást kívánok! Holnap menj be a háziorvosodhoz, valamint jelezd a főnököd felé is a dolgot. Amennyiben rendes, meg fog érteni.

szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

Részvétem!

Menj el a körzeti pszichiáterhez és mondd el ezt így ahogy leírtad, ad egy igazolást a háziorvos felé, hogy nem vagy még munkaképes állapotban így az általa meghatározott ideig tp-n kell tartson a háziorvos. Ha gyógyszert akar felirni a pszichiáter hagyd, felirja max nem váltod ki. Kérhetsz további szakemberekhez elérhetőséget is.

szept. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%
Nehogy már pszichiáterhez küldd egy haláleset miatt! Eszem megáll!
szept. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom jár közeli hozzátartozóknak ilyenkor ún. rendkívüli szabadság. Talán 1-2 nap.
szept. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%
Normális főnök ezt megérti, és nem követeli hogy bemenj, a hivatalos rész csak másodlagos formaság.
szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Háziorvos vagyok, keresőképtelenséget igazolunk, melynek hátterében egészségügyi ok van. Az egészség a lelki jólétet is magában foglalja. Ha te annyira mélyen vagy a haláleset miatt hogy nem vagy képes dolgozni akkor gond nélkül fel lehet venni táppénzre.
szept. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 14. Válaszadó!

Nem azt írtam, hogy feküdjön zárt osztályra! A pszichiáter szakterületébe tartozik a gyász is! Nekem is pontosan ugyan így zajlott korábban a tp halál eset után. A házi orvosom elküldött a pszichiáterhez, hogy attól kérjek egy egyszerű igazolást, hogy nem vagyok munkaképes. Azt a papírt szó nélkül megkaptam és leadtam a háziorvoshoz aki kiírt addig ameddig a papíron kérte a szakorvos. Ennyi. Nem minden háziorvos fog kiírni, hogy jajj szegény betegem, elhunyt a mamája. Ezen a legtöbb orvos nevet,mondván, hogy ez az élet rendje...

szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
56%

18


A pszichiáter mentális betegségekkel foglalkozik. A gyász nem mentális betegség. Arról nem is beszélve, hogy nem másnap jutna be hozzá.

szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a háziorvosod máért nem bírta saját jogon kiállítani azt az igazolást, 18?
szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!