Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhunyt tegnap a mamám,...

Elhunyt tegnap a mamám, képtelen vagyok bemenni dolgozni szerintetek az orvos kiírhat táppénzre?

Figyelt kérdés
Úgy érzem kell pár nap pihenő mire észhez térek, felfogom stb..

szept. 12. 14:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez az orvosodtól függ
szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
93%
Részvétem. Ilyenkor 2 nap rendkívüli szabadság is jár. Házi orvos nem biztos, szakorvos már lehet.
szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
9%
A házi orvos az más mint a háziorvos?
szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
2 nap rendkívüli szabadság jár-ehhez be kel, mutatni a halotti anyakönyvi kivonatot. A háziorvos simán kiir pár napra, ha elmodod neki, miért kell
szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

2 nap semmire nem elég. Kérd meg a háziorvosod, ki tud írni ilyen esetben egy időre.

Részvétem, és kívánok mielőbbi megnyugvást.

szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Holnapi nap folyamán felkeresem, a háziorvosom!
szept. 12. 15:29
 7/22 anonim válasza:
95%
a főnökkel nem tudod megbeszélni?
szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Amiről a 4-es ír az a temetési szabadság! És azt a munkálató adja! Ehhez kell az eredeti halotti anyakönyvi kivonat. Ezt ugyanis le kell adni a munkálatónak! Ez nem lehetőség, hanem törvény szabja meg hogy milyen feltételekkel jár. Viszont ami nem törvény kötelezettség, csak adható! Egy egyszeri gyors segély. Amit a munkálató adhat. Csak adhat. És hogy mennyi a gyors segély összege? Ezt is a munkálató dönti el! Öcsém például 30 ezer Ft kapott a munkálatótól gyors segélyként. Plusz a 2 nap temetési szabadnap. Amit fel is használt az öcsém!
szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

8


Nem anyagi segítséget kért a kérdező.

szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
9-esnek! 8-as voltam! Én csak tájékoztattam a kérdezőt a lehetőségekről! Ezért nem kell le pontozni! Igen is a 2 nap temetési szabadságot a törvény írja elő! De ehhez kell a halotti anyakönyvi kivonat. Vagy ha a munkálató elfogadja akkor a halotti kórházi záró jelentés is elfogadható. Fontos megjegyezni hogy egy elhunyt hozzá tartozó után csak egyszeri 2 nap szabadság jár. És ha egy évben több elhunyt hozzá tartozom is van? Akkor minden egyes elhunyt rokonom / családtagom után jár a 2 nap temetési szabadság! A gyorssegélyről amit írtam! Azt meg mindig a munkálató dönti el hogy ad-e? De meglehet kérdezni! Sőt kérdezd is meg, hogy nálatok van-e ilyenre lehetőség! Ugyanis a temetési költség tetemes kötség, amit neked kell ki fizenti. 8-asnak! Már az is baj ha csak simán tájékoztatlak a lehetőségekről? Miért baj?
szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!