Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem tudok gyász miatt...

Ha nem tudok gyász miatt dolgozni, kiírhat a h.orvos táppénzre?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok vissza rázódni. Nem megy, két hete újra dolgozom, de nem megy a munka. Gyenge vagyok, sírok, rosszul is lettem...

Mindent elejtek, mindenki idegesít. Mehetek ezzel táppénzre? Mégis mit mondjak az orvosnak?



2020. szept. 4. 01:10
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Kiírhat, ezt mond el, amit leírtál.
2020. szept. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagy szükségem lenne most egy kis otthoni pihenésre, hogy rendbe tegyem magam. :(

Az a gond, hogy a család miatt tartottam magam és most, hogy újra pörög az életem, kezd kijönni rajtam az egész.

Sosem volt baj a vérnyomásommal, jól aludtam mindig, most meg a vérnyomásom ugrál, alig alszok és folyton ki akar szakadni a szívem a mellkasomból..😔

2020. szept. 4. 01:52
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Az orvos is emberből van, meséld el neki, mi a baj. Szükséged van egy kis töltődésre most, kérd meg, segítsen.

Van olyan, akit ennél sokkal kisebb problémával is kiírnak, persze ez is, mint sok dolog, háziorvostól függ.

Bár nehéz helyzetben vagy, kitartást, kívánom, rövidesen lásd meg az élet naposabbik oldalát is! :)

2020. szept. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak az asszisztens kicsit goromba, de az orvosom rendes.
2020. szept. 4. 02:01
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Az orvossal kell beszélned, nem az asszisztenssel. Szerintem, amit elmondtál, az jogos indok pár nap táppénzre. A lelki baj is baj. Gondolom nem szoktál havonta kétszer táppénzre kéretőzni egy kis rosszkedv miatt.
2020. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az asszisztens mindig keres okot és hangot a flegmázásra..

Nem szoktam táppénzre menni csak, ha már tényleg nagyon rosszul vagyok. Az meg évi egy-két alkalom, kb. Legutóbb februárban voltam, mert vakbélgyulladás gyanúval vizsgálgattak...előtte meg két éve voltam, mikor műtöttek.

2020. szept. 4. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Az aszisztensnek is meg lehet mondani,elnézést de én az az orvosomhoz jöttem a problémámmal.Elég ez az 1 mondat.

Én az SzTK ban is az ilyeneket helyre szoktam tenni.

Ne ő döntse el,beteg vagyok e vagy sem.

2020. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyszer nagyon összevesztem vele, mert úgy mentem be fájdalmakkal, hogy nem volt bent az orvos már. Az asszisztens elzavart, mondván, hogy minek mentem oda olyan későn. Hiába magyaráztam, hogy reggel, mikor éjszakásból hazaértem még nem fájt sehol. A fájdalmam 11-kor kezdődött, mikor kimentem a mosdóba. Szóval azóta pikkel rám az asszisztens.
2020. szept. 6. 16:53
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem neked most van elég bajod az asszisztens nélkül is. Ne foglalkozz azzal mit gondol rólad és azzal se ha utálatos. 1 percnél többet úgysem fogsz vele beszélni. A járvány miatt nem lehet csak úgy beallítani az orvoshoz. Egyszerűen hívd fel kérd őt a telefonhoz. Mond el azt amit itt. 1-2 hétre simán kiír. A betegpapírt meg leteszi neked a protára. Nálunk így megy most.
2020. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nálunk is minden telefonon működik most. Ma hívtam őket, de a pár hete lementett, elvileg új számuk, nem volt kapcsolható. Így bemegyek, hátha egy másik szám van megint kirakva az ajtóra..

Várni nem fogok, hacsak nincs az is kirakva, hogy lehet nem betegen is ott tartózkodni, de ezt kétlem most. Úgyis van arra dolgom, amit nem lehet telefonon intézni, akkor már mindegy, ha bemegyek friss híreket olvasni.

2020. szept. 7. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!