Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak lebeszélni a...

Miért akarnak lebeszélni a terveimről? Jogosan demotivál ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon röviden a sztori:


Az edzésen kívül más nem érdekel. Semmihez nem értek ezen kívül, de papírom nincs, így nyilván senki sem fog hozzám jönni.


Felvételt nyertem egyetemre. Szeretnék minél jobb edző lenni, így egy olyan irányba mentem el, amit tudok majd később kamatoztatni: gyógytornász.


A szüleim nem nagyon támogatják ezt az ötletet. Szerintük nincs ebben jövő, mert az emberek nem fognak fizetni személyi edzésre és csak azért hülyeség gyógytornásznak menni, mert személyi edzéssel akarok foglalkozni..


Hiába hozom fel nekik, hogy ez érdekel és ebben egyébként rohadt sok pénz is van, nem hiszik el.. "Nincs az embereknek pénzük, nem fognak hozzád járni." Ez az egyetlen érv..


A hosszútávú terv: vállalkozás, ahol gyógytornász és személyi edzés lenne a fő profilom.


De annyira demotiváló ez az egész..

Nincs a családban diplomás ember. A szüleim megelégednének annyival, hogy oké, van egy szakmám és robotoljak 12 órát egy gyárban, de én ennél tovább szeretnék látni.. (nincs ezzel a munkával semmi baj, minden tiszteletem ezeké az embereké, akik ezt csinálják)



aug. 30. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
7es adjak pár telefonszámot? nekem van pár személyi edző ismerősöm. Merre keresel?
aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

8.

"Ezen kívül egy gyt könnyen bajt is okozhat, hogyha rosszul nyúl a beteghez-sérülthöz, további sérülés lehet a vége, szóval nehéz és bromi felelősségteljes meló."

Azért képzik őket olyan magas színvonalon, hogy jól nyúljanak a beteghez.

aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Abban egyetértek, hogy ma már úton útféle minden ember személyi edző.

Pont ebből van elegem, hogy a sík hülye kókler edzők is megélnek ebből úgy, hogy egyszerre 6 embernek tartanak személyi edzést és közben a telefont nyomkodják. Magasról tesznek a vendégeikre, csak a pénz számít.. Tudom, mert nap, mint nap ezt látom..


Kevés dologban vagyok biztos, de abban igen, hogy ezt hivatásként elém meg és a nyakamat merem rá tenni, hogy elméletben is már most többet tudok, mint az itthoni edzők 99%-a. Azért, mert valóban érdekel és nem a pénz motivál. Ezt akár ingyen is csinálnám, annyira magaménak érzem ezt az egész sportot.


A gyógytornász irány pedig segít, hogy ennél is jobb legyek. Betekintést nyerek az anatómiában, tudni fogom, hogy mit miért, specifikusabb lehetek. Nyilván nem egy büfé szak, nem lesz egyszerű, de szerencsére a szorgalommal és kitartásommal soha nem volt probléma.

Remélem 4 év múlva emlékezni fogok erre a kérdésre és írhatom majd, hogy sikerült az egyetem befejezése.

Addig is, nektek sok sikert, bárhol, bármit csináltok és köszönöm az eddigi válaszokat! :)

aug. 31. 19:46
 14/17 A kérdező kommentje:

Illetve, #10, a dietetika lett volna a fő irány, de arról lekéstem, mert pótfelvételin jelentkeztem.

Fogytam 40kgot, 4 éve minden egyes nap tanulok itt is, szóval egy nagyon erős alapom van, ami elég lesz az emberek 90%-nál, ha esetleg fogyás lenne a cél valakinél.

aug. 31. 19:49
 15/17 A kérdező kommentje:
Mármint az "itt is" részt úgy értem, hogy ebben az egész dietetika/táplálkozástudomány témában. Nem pedig itt gyk-n, mert itt nagyon nem lehet tanulni, sok a pontatlanság más emberek válaszaiban, de egyébként fogyókúra és testépítés topicban rendszeresen segítek itt embereknek.
aug. 31. 19:52
 16/17 anonim ***** válasza:

Számolj azzal a lehetőséggel, hogy esetleg be kell iktass pár év külföldet az életedbe. Egy vállalkozáshoz tőke kell, a vendégkörhöz meg Budapest de min. egy megyeszékhely vagy egyetem város. Ezeken a helyeken üzlethelyiség drága, lakás/albérlet drága. Egyszerű magyar munkából tőkét teremteni sok év.


Amúgy sok sikert!

aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Barátnőm gyógytornász és szerinte sok kárt tud okozni egy személyi edző, tudás hiányában simán túlterhelik az ügyfeleik ízületeit, gerincét, stb.

Szerintem a legjobb irányba indultál el, minden tiszteletem, és sok sikert!

szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!