Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen nem tudom...

Hogy lehet ilyen nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, h anyukámról 4 hónapja kiderült, h rákos most épp kezelésre jár.

De az a helyzet, h azóta teljesen megváltozott mintha kicserélték volna. Eljár a barátjával találkozgatni( már 3 éve elvált apámtól) most is épp a pasinál van. Engem és az öcsémet itt hagyott a nagyiékkal ez még nem is lenne baj hisz egyikünk sem kicsi. Csak az a probléma, h elvitte magával az összes pénzt és nekünk nem hagyott itthon semmit. Nem tudom, h ez szándékos volt vagy mi de nagyon felbosszantott.

Nem tudom mi lehet vele teljesen megváltozott nem törődik senkivel és semmivel. Ha beszélni akarok vele erről rögtön elkezd ordibálni és utána én vagyok mindig a rossz. Pedig amióta beteg lett mindent én csinálok itthon . Az én dolgomat mindig csak elhalasztom.

Persze tudom, h beteg és azt szeretném ha minél hamarabb meggyógyulna de már teljesen elegem van. Már nincsenek barátaim se akikkel beszélgetni tudnék mert megunták, h sose érek rá. Úgy érzem teljesen kikészültem mind idegileg mind lelkileg.


Sajnálom, h hosszú és panaszkodós lett de muszáj volt kiírnom magamból.


2010. nov. 2. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Eleg szomoru a helyzete a csaladotoknak, de a mamad mivel elvalt, igy egyedul nevelt benneteket, s talan hianyzott Neki a szeretet, a szerelem, es most ezt probalja bepotolni.

Ez a betegseg elegge megvaltoztatja a szemelyisegeket, mivel igazabol nem tudjak azt, hogy felfognak-e epulni, vagy tulfogjak-e elni. A Mamadnak most nagyon nehez lelkileg es talan a Baratjanak tudja oszinten kionteni a szivet, s ott talalja meg azt a szeretetet es gondoskodast, amire Neki jelenleg a legnagyobb szuksege van.

Fogadd el igy most ezt a viselkedest es alkalmazkodj hozza, de ne sersd meg, csak szeressd Ot, de ugy,hogy erezze is ezt.

Tudom, hogy Nektek gyermekeknek ezt most nehez igy elfogadni, hogy a sajat Anyukatok igy viselkedik, de tudnod kell, hogy amikor elvaltak, mar akkor egy nagy csalodas es veszteseg erte Ot, es ha nem is mutatta ki, de tudnod kell azt, hogy O legbelul megis szenvedett emiatt, de probalt helytallni es igy egyedul nevelni Titeket, s itt elhanyagolta a sajat eletet.

Most pedig ezt probalja bepotolni, viszont most Te erzed azt, amit O erzett akkor, amikor elvalt a papadtol.

A nagyszuloket kellene megkerni, hogy beszeljenek Vele, de ugy,hogy nem megbantolag, hanem csak arra felhivni a figyelmet, hogy hianyzik a gyermekeinek pl.

2010. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Határozottan, de tisztelettudóan kérd meg édesanyádat, hogy beszélgessetek a problémákról. Őt is meg lehet érteni, de valakinek beszélnie kell vele, hogy belássa, azt imit leírtál nem működhet így. Nektek szükségetek van a jelenlétére is és az anyagi dolgokra is. A betegségében is kell támogatni, mert a rák pontosan a fel nem dolgozott lelki-szellemi problémák testi megnyilvánulása. Az öcsédet is bele kellene vonni a beszélgetésbe. Tudom ez nem kis feladat, nagyon okosnak kell lenned, magabiztosnak, figyelmesnek. Remélem segítettem valamennyire. Beszélgetés nélkül nem működnek a dolgok.
2010. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyukád halldoklik tudom nehéz elfogadni de ez a kemény vellóság. Persze hogy megválltozot nem biztos hogy túléli szeretné kiélvezni az életet. Tudom hogy ez durva és hidd el sajnálak de fel kell nönőd a helyzethez.
2010. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

szerintem is az van mint a 3. hozzászóló. Édesanyád haldoklik, ki élvezi az élete minden percét, bepótólja ami eddig kimaradt, sajnos ebből kihagy titeket. Tényleg beszélgetni kéne erről. Pl csináld meg a kedvenc kajáját és a cslád üljön le és megbeszélni a problémákat, vagy mond hogy ti is elmentek szívesen vele szórakozni pl. moziba vagy akár sétálni. A lényeg hogy ne bántsátok meg őt, mert nagyon nehéz időszakon megy keresztül. Ja és fontos hogy ne úgy bánjatok vele mint aki tényleg meg fog halni, de legalább anyukád nem adja fel, a leírtak alapján. Nem csak otthon ül és várja hogy történjen valami.

Tényleg ezt el kell fogadni, nektek sem lehet könnyű. :(

2010. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!