Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emberi konfliktusok - hogyan...

Emberi konfliktusok - hogyan oldod meg?

Figyelt kérdés
Szoktak konfliktusaid lenni egyes emberekkel? Mik azok a helyzetek, amik gondot okoznak? Szerinted mi ennek az oka? Hogyan próbálsz megoldást találni? Van esetleg egy konkrét helyzet, ami most nagyon foglalkoztat?
2010. nov. 1. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hu volt, de ilyenkor megőrzöm a nyugodtságomat.. nem veszítem el a fejem. Lehet az is kiváltja nem szimpatikus, vagy már régi dolog van a háttérbe, régi sérelmek, vagy csak úgy hozza a helyet. Most hála nincsen. Megoldás ha mind 2 fél megegyezik.. 20L
2010. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Néha okosabb csendben lenni és könnyedén venni dolgokat,néha meg helyre kell tenni az illetőt,akkor is,ha Neki ez nem tetszik,és huszonöten állnak a pártján,és huszonöten hurrognak le érte...Néha képviselned kell saját magadat,akár durván is,magadból kifordulva.Különben elnyomnak.

Én tudom,hogy nem csinálom jól.A végletekig kerülöm a konfliktust.Nyelek és tűrök.Aztán mikor kirobban belőlem a feszültség,akkor iszonyúan buta tudok lenni.Én sajnos így kezelem a konfliktusokat...Ez van.

2010. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is volt ilyen pár éve,de már feledésbe merült,és azóta nem nagyon kerültem hasonló helyzetbe.
2010. nov. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a konfliktusokat, de nincs olyan ember, aki nem él meg egyet sem. Próbálom kerülni, kisebb-nagyobb sikerrel. Velem az a helyzet, ha valami nem tetszik én megmondom a véleményem, higgadtan. Ha nem tetszik neki ez van, de nem veszekszek vele feleslegesen. Ha veszekedni akar, inkább ráhagyom. Okos enged.... : ))


20/L

2010. nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne jó, ha tanítanák az iskolában az erőszakmentes kommunikációt, meg az EGO-t, ami ural minket, és amivel azonosítjuk magunkat, pedig nem vagyunk azonosak. Én ezeket Eckhart Tolle könyveiből tudom, meg Thomas Gordon, meg Colin C. Tipping-től. Ezek alapján képes voltam a házasságomat, az anyukámmal való kapcsolatomat, sőt még a saját magammal való kapcsolatomat is rendbehozni.

Irodalom itt: [link]


[link]

2010. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én gyűlölöm a konfliktusokat és utálok haragban lenni másokkal.Megpróbálok hallgatni és tűrni. Azért teszem ezt, mert nem akarok balhét. Viszont ezen tudom, hogy változtatnom kellene, mert ki kellene magamért állni, mert így nem fogok soha előrébb jutni. De attól tartok, hogy kellemetelen lesz a helyzet és nem akarok veszekedéseket. Úgy érzem, csak bajom származna a egészből.
2010. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 soulpower válasza:
100%
Kezelni higgadtan szoktam, de néha kib*sszák a biztosítékot és akkor idegbeteg vagyok, amúgy amit gondolok azt elmondom akárkinek, nálam az ilyen kisebb nagyobb konfliktusok minden naposak
2011. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Konfliktus helyzet , attól függ hol van . Családodban rokonaidnál, ismerősöknél, munkahelyeden. Amugy szerintem a konfliktus helyzet azért alakul ki, mert az egyik fél olyat nyilvánít ki a másik felé, amely ellenkező érdekűek. Kezelésének alapja atény feltárás, ki kinek mit okoz, vagy okozott. Ha meg van a tény, akkor ott a válasz is, . Amugy a főnöködnek legyen mindig igaza, ha nincs is. Mit számít, ha tudod, hogy neked van igazad, ő a főnököd, úgy is be bizonyítja magának, hogy hülyeséget beszél, az nélkül, hogy mondanád. A rokonod, hát érdekes,mert itt a leg távolabbitól a közeliig. Embere válogatja. Barátod, nekem a leg jobb az ellenségem , imádom a kollégám. Feleséged, férjed, társad, tényfeltárás, kommunikáció, tettek. Van, de ahhoz nemcsak én kellek. Ahhoz más is kell. meg van a tényfeltárás, kommunikáció, már csak a tettek kellenek. Amugy a főnököm a világ leg értelmesebb, okosabb, leg jobb főnöke, ha ki rúg is , tőle azért van mert meg érdemlem. Nincs vita.

Na akollégám, csak meg ismerni tudom gyenge pontjaim, ezért mondják, hogy leg jobb barátod az ellenséged, vagy vetélytársad. Olyan , ironikus. Amugy nem kell , hogy gondot okozzanak, ezek , míg meg nem tanulod kezelni de, hogy arról könyvet is írtak.

2012. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!