Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konfliktuskor mindig engednem...

Konfliktuskor mindig engednem kéne?

Figyelt kérdés

én 27 vagyok, a barátnőm 18.még nincs 1 éve hogy együtt vagyunk,de tökéletes köztünk minden, nagyon szeretjük egymást. de amikor van valami konfliktus köztünk, mintha egy másik ember lenne. Kikel magából (akkor is ha az ő hibája), és multkor már majdnem nekem jött.

Az egyik barátom azt mondta, hogy mivel még nagyon fiatal és nem volt még komoly kapcsolata, nem tudja hogy kell kezelni az ilyen helyzeteket. Otthon pedig nem látott mást, minthogy veri egymást az anyja és az apja.

Nekem kéne engednem, és ő van olyan érett hogy idővel ő is így fog viselkedni. Szerintetek?


2010. nov. 1. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem segíteni kéne neki a düh rohamokat kezelni, Erre nincs mentség hogy nagyon fiatal felnőtt nő. kezelni kéne az indulatokat. Az ember ahogy idősebb lesz nem fog változni, ha persze nem kap segítséget. Ülj le vele beszélgetni.. és mondd meg neki hogy a veszekedést másképp is lehet kezelni, nem kell mindjárt szét szedni a másikat. de viszont lehet hogy még nem nőtt fel egy kapcsolathoz a korához képest. 20L
2010. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A nők nem becsülik meg azt a férfit aki mindig mindenben mindent úgy csinál ahogy azt ők akarják. :)


Igen, szembesítsd azzal, hogy hogyan viselkedik, és mondd el, hogy neked mi az elvárásod egy vita során. Mondd meg, hogy alkalmazkodjon ehhez. Ha hosszabb távon nem sikerül elsajátítania a kulturált viselkedést, akkor neked nem árt elgondolkozni azon, hogy a gyerekeidnek is ezt a példát akarod-e majd mutatni. Mert hogy nem csak veled fogja ezt a hisztit csinálni, hanem velük is. És akkor már késő lesz.


Azt nem tudom hogy egy pszichológus ezen tud-e segíteni, de amíg ő nem érzi hogy gond van a viselkedésével, addig senki nem tud tenni semmit.


Az életkor nem mentség arra hogy nem tudja kordában tartani magát.


32/N

2010. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz, hogy az otthoni mintát utánozza az ember, kivált ha nehéz helyzetben van. Az nagyon jó, hogy te felismered, és kész vagy segíteni.Viszont az sem megoldás, ha mindig engedsz. Próbálj meg a dühroham idején csendben maradni. De valahogy úgy, hogy érezze a kedves hozzáállásodat. Szóval ne az a dacos "nem szólok hozzád" legyen, hanem találj ki valami sürgős tennivalót, ami miatt nem beszélhetsz, vagy át kell menned a másik szobába. Idővel te leszel az, akit utánozni fog.Itt találsz "szakirodalmat", a sajátodhoz hasonló helyzetet és olyan párbeszédeket, amelyek jó minták lehetnek. [link]
2010. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus sohasem árt. Nagykorú, már nemigen növi ki a dolgokat.
2010. nov. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pszichológuas egy dolog,de onnan vissza megy abba a lakokörnyeztbe ahonnan oda jutott.
2010. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj visszamenni a szüleihez, a barátjának biztosan van saját lakása, és agresszívnek sem tűnik.
2010. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez durva

Nemtom mit mondjak, tanácsot se szeretnék mondani.

Ha én lennék a te helyedben, azt gondolom, hogy ezt tenném:

Ha egyszer nekem ront és indulatból megüt, akkor én dobnám. Akkor is, ha lány üt meg egy fiút, sztem ez ugyanolyan szemétség, mintha egy fiú egy lányt. Többet nem bíznék benne és nem akarom, hogy egy ilyen indulatos nő legyen a gyerekeim anyja. Nem az a baj, hogy megüt, mert ha pl játszunk vagy ilyesmi, akkor rendben van, de ha egy vita során teszi ezt, azaz nem játékból, hanem indulatból, akkor az végzetes hiba

2012. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akivel családot alapítasz, az ne csak gondtalan időkben legyen megbízható.
2012. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyuzz. Ess neki mégegyszer a veszekedés elleni piruláknak. Már sokan mondták, hogy mennyire jó, valaki azt írta, hogy megmentette a házasságát. Szánd rá az időt, olvasd el jól, és próbáld ki. Illeszd a szövegeket a magad helyzetére. Találd ki előre, hogy mit fogsz mondani, gyakorold magadban, és ha ott lesz a helyzet, magától kimondódik a szádon. Meglátod, siker lesz, és szeretet.

Tudod, aki így nő fel, az nem tud másképp, nem tudja hogy kell. de te megtaníthatod.

[link]

2012. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!