Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelentene az, ha a testvér...

Mit jelentene az, ha a testvéremet engedném bejelentkezni a mi öröklakásunkba?

Figyelt kérdés
Milyen joggokkal ruháznám fel? Ő csak azt mondja h a levelei miatt szeretne egy állandó lakcím bejelentést? Mit tennétek?
2009. márc. 13. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Lévén a testvéredről van szó, én bejelenteném. De ha nem akarod jelentsd be ideiglenes lakcím révén.Jogai nem nagyon vannak, csak annyi, hogy 2 évig nem tudod kijelenteni onnan az ő akarata nélkül.
2009. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Jogai nincenek.De ha kapsz valami támogatást,akkor az ugrik,mert az ő fizetését is hozzá kell adni,és akkor más az egy főre jutó jövedelem.
2009. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ideiglenesre jelentsd be ha neki ez segitseg lenne. Most hol van az allando cime, az miert nem jo, miert nem maradhat? Ideiglenessel semmi gond, joga semmi ezaltal.
2009. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért vannak jogai, akár ideiglenesen, akár állandóra jelentkezik be, viszont csak Te ismered őt igazán, Te tudod, visszaélne-e ezzel vagy sem.

Ha lakcímkártyával igazolja, hogy ott lakik, akkor nem rakhatjátok ki onnan a hatályos jogszabályok alapján, amíg nem talál más helyet. Akkor is, ha semmilyen költségbe nem száll be, vagy nem az övé a lakás.

A levelek miatt meg...hát nem tudom, általában a postás nem ellenőrzi, szóval nem hiszem, hogy emiatt be kellene jelentkeznie, munkavállalás esetén is elég egy ideiglenes cím, vagy levelezési cím megadása.

2009. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, azért vagyok tanácstalan mert ez az öröklakás amiben élünk teljesen a férjem szerzeménye, tehát úgy mond nincs hozzá semmi közöm, bár mégis mert már 20 éve felesége vagyok. De evvel én sosem akarnék vissza élni viszont én is úgy tudom h avval h engedjük bejelentkezni jogi következményei lehetnek. Bár nagyon szeretem a testvéremet és jó testvérek vagyuk, de sosem lehet tudni. a kérdésedre meg annak idején mikor megszülettet hivatalból máshova anyakönyvezték, és most a nagypapámnak a cimén van állandóra de ő is haldoklik nem tudni h utána a testvérek miként döntenek. Az anyukámék címére meg mivel van tartozás amig azt nem rendezik nem engedik bejelentkezni. Igy most a nagypapám cimén van állandón és ideglenesen meg anyukámékhoz.

De az előtt szeretne lépni mielőtt a nagypapámmal történik valami vissza fordithatatlan.

2009. márc. 13. 14:59
 6/11 A kérdező kommentje:

még annyit akartam mondani h a férjemmel meg nem akarok ez miatt veszekedni, mert már beszéltünk róla és teljesen elzárkozik.

Hát én most 2 tűz között vagyok a tesóm azért fog megharagudni hanem segittek , a férjem meg h miért nem vele értek egyett.

2009. márc. 13. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok,a levelezési cím miatt nem kel bejelentkeznie ,ez megbeszélés tárgyát képezheti amit a férjeddel előtte jó ha megbeszélsz .
2009. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Ha nincs állandó lakcíme a tesódnak, nagy bajban van (én férjem is volt ebben a helyzetben, nem kívánom senkinek). Magyarországon az ideiglenes lakcím nem jó semmire, mindenhez állandó lakcím kell. Ha nincs magyarországi bejelentett állandó lakcíme, nem számít devizabelföldinek, tehát:


1. Nem nyithat bankszámlát, nem végezhet semmi pénzügyi tranzakciót, nem vehet fel hitelt, nem köthet adásvételt, bankbetétei, értékpapírjai sem lehetnek.

2. Lehet, hogy munkát vállalhat jogilag, de egy munkaadó sem fogja felvenni, mert rengeteg pluszproblémát jelent (APEH, TB is csak az állandó lakcímet fogadja el).

3. Hivatalosan hajléktalannak számít, hát ezt nem kívánom senkinek. Én férjem úgy számított hajléktalannak, hogy közben a legmagasabb adósávba esett, és rengeteget adózott (amellett, hogy csak a szerencsén múlt, hogy az APEH nem büntette meg, mert nincs állandó lakcíme) - szerencsére csak pár hónapig tartott ez az állapot, stabil munkahelye volt, nem tűnt fel senkinek, de ha megtudták volna, biztos kirúgták volna.


Jogokat nem adsz tesódnak az állandó lakcímmel, a lakás ügyeit csak az intézheti, akinek tulajdonjoga van. Bármikor kijelentheted a lakcímről. De ha nem vagy biztos magadban, kérdezd meg az okmányirodát, telefonon tájékoztatni fognak, nagyon kedvesek.


Persze, ha van állandó lakcíme, az más. De ha nincs... nos, a testvére vagy, nyilván te sem akarod, hogy ilyen kilátástalan helyzetbe kerüljön.

2009. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most olvastam a kommentedet, hogy mi a helyzet. Szerintem segíts neki, ha tudsz! Kérj az okmányirodából tájékoztatót az állandó lakcímhez járó jogokról, és mutasd meg a férjednek! Akkor meglátja ő is, hogy semmi hátránya nem fog származni belőle!
2009. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem ertem meg anyukadekat, micsoda szulok, mar ne is haragudj, nem engedik sajat gyerekuket bejelentkezni a cimukre? Es ha van rajta adossag, egyik hatosagot sem erdekli, ki van bejelentkezve allandora arra a cimre. Hogy fugg ossze ez a ket dolog?:)
2009. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!