Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új kapcsolat bemutatása a...

Új kapcsolat bemutatása a családnak, ha még az exemet emlegetik? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Ő volt az első barátom, 5 évet voltunk együtt. A 2. év után már szenvedtünk... Semmire nem haladt az életben, én hordtam a nadrágot otthon, nekem kellett mindent irányítani, eldönteni.

Nyilván ezt nem tettem az ablakba, mások, a családom is annyit látott, hogy szép pár vagyunk.


Viszont besokalltam, márciusban szakítottunk, különköltöztünk.

Nekem lett új kapcsolatom, nagy a szerelem, teljesen ellentéte az exemnek.


A nyarat együtt töltjük, szeretném bemutatni a családomnak, szüleimnek. Nem akarom tovább titokban tartani.



Viszont ők még mindig a volt barátomról kérdeznek, nagyszüleimmel pl. akárhányszor beszélek, kérdezik, hogy XY-nal mi van, kibékültünk már? Pedig az elején tisztáztam, hogy nem fogunk békülni, ez végleges.

Anyukámnak is szülinapja volt nemrég, megkérdezte, hogy az exemet ne hívja el, mert biztos jól esne neki?


jún. 24. 10:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
30%
Egy 3 hónapos ismeretséget még nem neveznék kapcsolatnak és egészen biztosan nem mutatnám be a szüleimnek, ha elmúltam már 16 éves
jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Évek óta ismerjük egymást, barátok voltunk korábban.


Nem tudom, neked hol kezdődik egy kapcsolat, de számomra már nagyon is az, ha hetente 4-5 éjszakát együtt alszunk, a nyarat a nyaralójában töltjük és beszéltünk már arról is, hogy ennek az összeköltözésnek szeptemberben sem vetnénk véget, ha visszamentünk Budapestre.

jún. 24. 11:11
 3/30 anonim ***** válasza:
22%
Továbbra sem mutatnam be még, a 3 hónap nem kapcsolat, pláne ha előtte 5 évig voltál valakivel
jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igen, 5 évig, amiből 3 alatt inkább voltunk lakótársak, mint egy pár.

Viszont ez, hogy lekicsinyled mások párkapcsolatát, nem jó. Ebben a 3 hónapban sokkal több szeretetben és szenvedélyben volt már részem, mint a korábbi kapcsolatomban az 5 év alatt bármikor.


Egyáltalán, ha szerinted 3 hónap "nem kapcsolat", akkor egy pár mikor beszélhet arról, hogy együtt vannak? Az esküvő után? Esetleg várják meg vele a közös gyereket is?

jún. 24. 11:20
 5/30 anonim ***** válasza:
76%
Ok, akkor mutasd be. Miért kérsz véleményt, ha nem fogadod el? ÉN nem tartom még olyan komoly kapcsolatnak a 3 hónapot, hoyg bemutassam a szüleimnek. Ha TE igen, akkor hajrá. Nem értem miért tetted így fel a kérdést.
jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Mert ez nem olyan kapcsolat, ahol még ott tartunk, hogy hetente randizunk 1-2 alkalommal, néha megemlítjük a barátainknak, hogy ismerkedünk és maaajd valamikor talán komolyabb is lesz.
jún. 24. 11:38
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

Én 2 éve voltam együtt a mostani párommal, mire bemutattam a családnak. Nekem kellett ennyi idő, hogy lemenjen a rózsaszín köd és tisztán lássam hogy tényleg fog-e működni. Most tapossuk az 5. évünket és minden szuper :)

Nekem a gyors bemutatás adná azt az érzetet hogy még nem is komoly a dolog, csak lángol a szerelem. Ahogy írtad, előző párodnál is a 2. évtől jöttetek rá hogy nem igazán működik a dolog. Én a helyedben várnék még amíg tiszta fejjel tudsz gondolkodni. Nem lesz katasztrófa ha később ismerik meg.

Persze azt csinálsz amit akarsz, akár 1 nap után is bemutathatsz valakit...csak tedd fel a kérdést: van értelme?

jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
46%
7-es voltam, + infó: a 2 év kapcsolatot kb fél év barátság előzte meg, végig sokat beszéltünk és találkoztunk amikor csak lehetett. Felnőttek voltunk már mindketten.
jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

Ha szeretnéd, mutasd be.

De ne legyen váratlan. Előtte beszélj a családoddal és kérd meg őket, hogy hanyagolják a volt barátod felemlegetését, legalább akkor, amikor ott az új.

jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Számomra lenne értelme, mert, mint írtam, rengeteg időt töltünk együtt.

De közben nekem a családom is fontos része az életemnek, sokszor találkozunk, néha csak egy hétköznapi spontán ebédre, máskor áthívnak vacsorázni, társasozunk, filmezünk egész este.


Most meg leköltöztem a Balatonhoz, ők is értetlenül álltak, hogy hová, miért?


Szeretném, ha ismernék a páromat és ő is ott lenne az olyan alkalmaknál, amikor a szüleimmel, családommal vagyok, vagy valamilyen esemény van.


A volt páromnál már korábban is éreztem, hogy nem jó az, ahogyan az élethez hozzááll. De úgy voltam vele, hogy még fiatalok vagyunk, biztos változni fog, és valahol féltem attól is, hogy egyedül rosszabb lenne.

jún. 24. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!