Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam az anyukámtól az...

Elfogadjam az anyukámtól az autót, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

A munkám miatt viszonylag többet kell majd utaznom országon belül, anyukám pedig mondta, hogy akkor ő nekem adná az autóját. Viszont, itt jön a "de" rész.


Egy 14 éves Ford Ka-ról van szó, aminek a 4 évszak az ellensége.

Ha meleg van és bekapcsoljuk a klímát, akkor a kocsi nem gyorsul, ha hideg van és a fűtés megy, ugyanez. Esőben valamiért nem szól a rádió és a hátsó ablaktörlő sem működik.

Viszonylag sokat fogok autópályán közlekedni, az autónak már 100-nál olyan motorhangja van, hogy úgy érzem, mindjárt felszállok vele.

Kicsi, nem is túl kényelmes hosszabb utakra.

Valamint, nem biztonságos, a párom szerint egy 4 kerekű kartondoboz.


Anyukám otthon, a falun kívül nem használja, annyira veszi elő, hogy ha esik az eső, azzal megy dolgozni, meg heti egyszer bevásárolni. Szóval neki erre elég, de autópályán közlekedni vele, naponta több órát ülni benne nem annyira jó. Elvisz A-ból B-be, van rajta műszaki, de a párom azt mondta, hogy nem akarja, hogy azzal járjak, mert egy nyugodt perce nem lenne és inkább vesz egy autót nekem, de a Fordba ne üljek, mert életveszély és "még a mikrónkon is több az elektronika, mint abban a kocsiban".

Nézelődjünk, válasszak, neki ennyit ér az, hogy biztonságban tudhat.


Örülök, mert aranyos kocsi az anyáé, de na... Csak megbántani sem akarom, hogy ő ideadja örömmel, inkább járna állandóan biciklivel, én meg közlöm, hogy bocsi, mégsem kell, mert kaphatok jobbat, gyorsabbat a páromtól.

Gondoltam arra, hogy elfogadom, aztán itt lesz az is, meg az új is, de tök felesleges kettőnknek 3 autót fenntartani, egyet csak azért, hogy az udvaron rozsdásodjon.


jún. 19. 17:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Köszi anyu, de a Jani vesz nekem egy új autót. Ennyi.
jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Range Rover evoquet vennék a helyedben , nekem az van 2023-as, nagyon kényelmes
jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Sajnálom, anya, de a te autódat nem az állandó autópályán közlekedésre tervezték és nekem olyanra van szükségem. Ezért veszünk egy koxsit Janival, így neked is megmarad a tökéletes kisautód és nekem is lesz egy megfelelő hosszabb távokra.
jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Ne akarjad már az anyád kegyeit keresni felnőttként! Ha nem vesz a férjed, akkor se fogadod el, és nem is kell arra hivatkozni! Arra kell hivatkozni, ami a tény: hogy a kocsi a célra alkalmatlan és életveszélyes! Mért kéne roncstelepet létrehozni a saját telketeken, csak nehogy a drága anyuci megbántódjon! Ha a tulajdon anyád megsértődik azon, hogy nem akarod magadat és mást - mellesleg törvénysértő módon - életveszélybe sodorni, akkor erősen felülbírálandó a viszonyotok! Felnőtt vagy, nem óvodás NYÚL!
jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
4, párja, nem férje...
jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Pistikével már megbeszéltük, veszünk egy kocsit nekem is.

Örülök, hogy felajánlottad, de az az autó nem épp a legalkalmasabb az autópályára, viszont neked pont megfelelő rövid távra és így neked sem kell esőben biciklivel közlekedned

jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem azt kell mondani, hogy jobbat akarsz, hanem azt, hogy nem akarod elrontani az ő kényelmét, máris nincs sértődés.
jún. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Márt kell ennyire rettegni a sértődéstől? Az nem úgy működik, hogy A megsérti B-t, hanem úgy, hogy B megsértődik. Ő maga csinálja, mert meg AKAR sértődni. Aki pedig nem akar megsértődni, az intelligens ember módjára nem sértődik meg, ha az ajánlatával nem kívánnak élni. Lehetőség, nem elvárás!
jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy kicsi városi autó. Tényleg nem kellene autópályán menni vele. Nekem konkrétan halálfélelmem lenne egy ilyen autóban 2 kamion között.

Anyád ezt nem tudja?

jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem azzal jobban megbántanád ha elfogadod és utána meg nem használod vagy hazudozol hogy használod és lebuksz.

Amúgy ha nem venne a pasid kocsit, akkor sem lenne jó elfogadni. Többe kerül hazahozatni az autópàlyáról ha lerobban mint az autó ára. Hallgathatnád hogy ő biciklizik mert odaadta. Lehet nem is rosszból mondaná, de az ember magára veszi.

jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!