Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam az örökséget?

Elfogadjam az örökséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyapám nemrég hunyt el. Így jött a levél, hogy januárban lesz a hagyatéki. Viszont, nem nagyon voltunk jóban, sőt apám apja volt, én viszont megszüntettek minden kapcsolatot velük, apám miatt(most a részletekbe nem mennék bele). Lelkiismeret furdaládásom van, ha elfogadnám, viszont ez egy olyan lehetőség lenne, ami a nagy álmom felé vinne(saját ház) az örökségre vagyunk még vagy 4en kb. Azon gondolkodtam felhívnám apám édesanyját (mamámat), megbeszélnék vele egy találkozót és kikérném a véleményt. Nem nagyon szeretnek a döntésem miatt. Szerintetek mit kellene tennem?

2019. dec. 21. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem mindenképpen fogadd el, ilyen lehetőség nem sok van. Ez végrendeleti vagy törvényes öröklés? Ugyanis ha törvényes, akkor elsők a sorban a gyerekek (apukád és ha vannak testverei, akkor ők), ha viszont végrendeleti és a nagypapád kifejezetten neked szánja, akkor nyugodtan fogadd el (helyesebben: ne utasítsd vissza).
2019. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem te tehetsz róla, hogy ilyen család jutott neked. fogadd el.
2019. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha apád nem lett végrendeletileg kitagadva nagyapád által, akkor nem te vagy az örökös, hanem apád. A kitagadásnak viszont szigorú kritériumai vannak, nem elég, ha valaki csak csúnyán néz.(életére tör, veri, súlyos bűntények miatt börtönviselt, stb).

Abban az esetben örökölsz te, ha apád lemond az örökségéről a gyereke/gyerekei javára.

Így nem egészen világos, hogy te mint unoka milyen alapon örökölsz akár 1/4-ed részt is.

2019. dec. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Látom már megkezdődött a szünidő, fognak szaporodni a kidolgozatlan kamuk...
2019. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Milyen kidolgozatlan kamuk? Hidd el van más dolgom is mint ezen agyalni egész nap, hogy mit írhatnék ide ki, hogy más idejét raboljam. Jött egy levél egy közjegyzőtől, hagyatéki tárgyalás. Oda van írva mennyit kell fizetni, és hogy mikor lesz. Ha valaki segít, hogy tudok képet belinkeni azt is megteszem
2019. dec. 21. 11:40
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Apád él még?
2019. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen él
2019. dec. 21. 11:47
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Dédapám mondta nekem egyszer, hogy ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el.

Menj el a tárgyalásra, lehet hogy egy zsebórát vagy ilyesmit hagyott rád, hiszen ha apud nem mondott le az örökségről és ki sem lett tagadva, akkor nem te vagy a törvény szerinti örökös.

2019. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ott kezdődik, hogy nem értem, hogy miért kellene előre bármit is fizetni a közjegyzőnek, amikor még azt sem tudod, hogy elfogadod e az örökséget?

Nekünk nem kellett semmit sem fizetni, igaz kb. 200ezer Ft volt csak amiről szó volt.

Egyébként ha valós a kérdés és kinéz neked a lehetőség ezzel a saját házra, akkor miért ne fogadnád el???

2019. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha segít valaki képet linkelni ide, akkor lefotózom a levelet.
2019. dec. 21. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!