Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam az örökséget?

Elfogadjam az örökséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyapám nemrég hunyt el. Így jött a levél, hogy januárban lesz a hagyatéki. Viszont, nem nagyon voltunk jóban, sőt apám apja volt, én viszont megszüntettek minden kapcsolatot velük, apám miatt(most a részletekbe nem mennék bele). Lelkiismeret furdaládásom van, ha elfogadnám, viszont ez egy olyan lehetőség lenne, ami a nagy álmom felé vinne(saját ház) az örökségre vagyunk még vagy 4en kb. Azon gondolkodtam felhívnám apám édesanyját (mamámat), megbeszélnék vele egy találkozót és kikérném a véleményt. Nem nagyon szeretnek a döntésem miatt. Szerintetek mit kellene tennem?

2019. dec. 21. 10:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

#10

Jól van elhisszük, ne szenvedj vele!

Egyébként se fotózd le, mert a tartalma senkire nem tartozik és ismeretlen, nem megfelelő embereknek nem kell ismerniük az adataitokat és a körülményeket!


Egy szó mint száz, FOGADD EL, bármi is legyen az! Ne legyen lelkiismeret furdalásod a nagyapád felé, rajta ezzel már nem segítesz, csak magaddal cseszel ki.

2019. dec. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
De ha Apád él, akkor te hogy örökölhetsz? Végrendeletet írt a Papa?
2019. dec. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, tényleg nem tartom/tartottam velük a kapcsolatot
2019. dec. 21. 12:59
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

"ez egy olyan lehetőség lenne, ami a nagy álmom felé vinne(saját ház)"

Áruld már, el, ha neked fogalmad sincs semmiről, ahogy írod, senkivel nem tartottál kapcsolatot sem, akkor mégis honnan a viharból veszed, hogy az "örökségből" lehetőséged lenne bármire is? A hagyatéki tárgyalásról szóló értesítés nyilván nem tartalmaz, (hisz formailag nem tartalmazhat)erre vonatkozóan semmit. Ha vannak élő gyerekei, akkor pedig ha érdemtelenség okán ki is tagadta apádat (kötelesrész úgyis jár neki, a jogilag rá eső részének a harmada), akkor a maradékon a gyerekei osztoznak és nem pedig Rád száll. Ha hagyott is Rád valamit, azt csak végrendeleti úton tehette és nem valószínű, hogy egy jelképes dolognál nagyobb valami, pláne hogy gondolom akad olyan gyereke, (mint említetted több örökös van) akivel normális viszonyt ápolt. Fogalmam sincs miből gondolod, vagy honnan veszed, hogy kapsz bármi olyat, amivel előrébb kerülsz egy saját házhoz. Az illetéket az öröklött vagyon mértékének függvényében állapítják meg és nem közlik sosem előre, hogy mennyit fizess, lévén visszautasítás esetén nem kell egy kanyi garast sem perkálnod sem a közjegyzőnek, sem senkinek. Elég nagy katyvasz ez amit idehánytál, már megbocsáss, egyik szavaddal ütöd a másikat. Hovatovább mégis honnan veszed, hogy nem szeretnek a döntésed miatt? Hisz senkivel nem tartasz semmilyen kapcsolatot, akkor honnan tudod mit szólnak, megnézted a kristálygömbödben? Lévén még Te sem, így senki más sem tudja mit is örökölnél, miért lenne egy ismeretlen dolog miatt bárki is előre bosszús? Lehet egy pipát és egy gyertyatartót hagyott rád az öreg, jómagad meg már házat vizionálsz ebben a történetben, ami könnyen lehet csak a fejedben létezik, de ha igaz is, nem ebben a formában az hótziher...

2019. dec. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%

A közjegyző annak küld levelet a hagyatéki tárgyalásról, aki a hagyatéki leltárnál meg van említve, mint lehetséges örökös.

A levélben benne van az is, hogy előre láthatólag mennyi a hagyatéki eljárás össz.díja (amit az örökösöknek együttesen meg kell fizetni)

Az viszont nincs benne, hogy mi a hagyaték és kik lehetnek még az örökösök.

Az PTK alapján a túlélő házastárs (nagymamád) mindenből 1 gyerekrésznyit örököl, kivéve a közösen lakott ház, amire haszonélvezetet kap. Magyarán: ha volt 4 gyereke és pl. 1 autója meg a ház (közös tulajdonban a feleségével) amiben laktak, akkor a gyerekeinek jár 1 ötöd autó és 1 nyolcad haszonélvezettel terhelt házrész (a fél ház negyede)

Ha nem voltatok jóban a nagypapával, kétlem, hogy rád hagyott volna valamit (az örökös meg apád)

(nekünk júliusban volt a hagyatéki édesapám halála után)

Az azért elég érdekes és sokatmondó, hogy se azt nem tudod, hogy mi lehet a hagyaték, se azt, hogy hány örökös van.

2019. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%
fogadd el és ha a többi rokon kínoz ad el a részed.
2019. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%

Én is gondolkodtam már ezen.Igaz nekem még nem haltak meg a nagyszüleim de lehet a dédapám rám hsgyott valamit.

Én mar arra is gondoltam,hogy kell a fenének az örökség,ha ilyen szemétladak a nagyszuleim velem,minek tartsam meg ha oroklesre kerul a sor?Akkor jobb az artalmas dolgoktol megszabadulni,es nem elfogadni.Arra gondoltam lehet inkabb magamnak eloteremtem ami kell es ebbol majd nem kerek.

2019. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
39%

Én ugyanúgy nem tartottam kapcsolatot apàmmal és a csalàdjàval annó, ahogyan most te.

Nem is kaptam értesítőt az apai nagyapám halàláról, a rokonok szóltak a történtekről az egyik családtagomnak. Mivel nekem egy idegen ember volt nem èrdekel a hagyatéka, de èn tudtam, hogy apàmnak rengeteg testvére volt, és szàmos unokatestvérem is van, szóval nem kaptam volna sok mindent.

Arról is szóltak mikor apàm halt meg, amiről később hivatalos levelet is kaptam.

Nem kerestem fel őket, de vàrom a hagyatéki eljàrás végét, mert valószínűleg hatalmas adóssàgot hagyott maga után (ami ràm száll ha nem mondok le róla időben).

Viszont akkor sem akarnàm az örökséget ha hatalmas összeg lenne, mert kètlem, hogy tisztességes úton jutott hozzá.

Azt meg nem értem miért hívnád fel a nagyanyádat, ha eddig nem érdekelt èl-e vagy hal. Ha örökölsz valamit és igènyt tartasz rá akkor jelezd a hagyatéki eljàràson.

2019. dec. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!