Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő unokájára ráirathatj...

Márkus Gyula kérdése:

Nagyszülő unokájára ráirathatja örökségét és kizárhatja saját gyerekét?

Figyelt kérdés
Unokára iratja örökséget és nem rám.. Megteheti ezt hogy kizár örökségből??
2015. ápr. 13. 21:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Megteheti, indoklás nélkül is.

2015. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, 10 évig az örökség részét képezi az elhunyt még életében elajándékozott vagyona.

Viszont, ha eltartási szerződést kötnek, akkor senki másnak nem jár semmi.

Ha a végrendeletben kizárólag az unoka örököl, a végrendelet támadható, mert csak súlyos indokkal lehet az egyenesági örököst kizárni..

2015. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az unoka nem a te gyereked?
2015. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Lehet a testvére gyereke is.
2015. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Amúgy persze lehet. Nekem van hitelem, szóval édesanyám a lányaimra íratta a házát. Nem volt semmi gond.
2015. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
szerintem ha ügyvéddel íratja meg a végrendeletét h kire hagyja a vagyonát, igen. indoklás se kell hozzá ez az ő végakarata. persze meglehet támadni, de ha kiskorú akkor a nagykorúságáig nem költheti el vagy vlkinek megbízottnak kell lennie, még éltében megteheti h minden vagyonát ráírtja pl házat, de haszonélvezőnek megmarad így nem teheti ki senki sem a házából! ha minden igaz, de erről egy ügyvédet kell kérdezni
2015. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megteheti. Hogy ne tehetné meg? Mindenki azt csinál a vagyonával, amit akar, hiszen az ÖVÉ!

Kötelesrész viszont jár.

2015. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Élő személy életében tetszés szerint rendelkezik a vagyonával függetlenül attól, hogy halálával, az örökség megnyílásával lesznek törvényes örökösök.

És nem kizárja a saját gyerekét, mert kizárni csak végrendeletileg lehet (bizonyos kötöttségekkel), és az (a kizárás) csak halálakor lép életbe.

Még egyszer: életében rendelkezik teljes vagyonával, azt tesz vele amit akar, még adósságot is csinálhat jelzálog formájában belőle.

2015. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Így van, itt nincs köteles rész. Az öröklésnél lehet. De még él, azt csinál a vagyonával amit akar. A szonszédnak is ajándékozhatja. Miért akar Téged kizárni?
2015. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Bocsánat, akkor én tévedtem a köteles résznél valszeg, de én úgy tudom, hogy végrendeletnél is van.


Konkrét családi példa volt. Ismerős mindent egy rokonomra hagyott, és ők megtámadták és nyertek, a köteles részt ki kellett nekik fizetni.

Igaz, ez kb. 12 éve volt.

2015. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!