Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogadjam az örökséget?

Elfogadjam az örökséget?

Figyelt kérdés

Meghalt a rokonom::::((((((((Én lennék az örökös...

Tanyán élt...a tanyát(ami nem nagy) és ingóságokat örökölnék és az 1 havi nyugdíját..

Viszont volt hitele egy banknál...havi30e ft...még 1 évig állítólag kellett volna fizetnie...

Volt valamilyen biztosítás amit kötött a hitel felvételnél.. nem tudom természetes (betegség)halálnál fizet-e...mármint a hitel fenn maradó összegét..

A temetést igy is ugy is Én fizetem.Laikus vagyok ...mit tegyek?


2016. jún. 27. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hagyatéki tárgyaláson pontosan ki fog derülni mennyi a hagyaték tényleges értéke. (javak-adósságok)


Ha ez a szám pozitív akkor érdemes elfogadni, ha nem akarsz vele vesződni, vagy negatív előjelű az összeg, akkor visszautasíthatod.

2016. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez pontosan, számszerűen ki fog derülni, hogy mennyi lesz, pozitív, negatív, stb.

Azért ha tényleg 1 évig kell havi 30 ezret fizetni, lehet megéri. Nemigen vesz manapság az ember tanyát 360 ezer forintért. Ha nem is akarsz tanyán élni, el lehet adni. Ha már 10 millióért adod el, jól jársz, ha meg oda költözöl, akkor is jól jársz.

Igazából ha nincs nagyobb adósság, el fogadnám.

2016. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen..lehet benne valami..nem tudom mennyit ér...csak azt hogy nem nagy...Pesti vagyok a tanya 250km...re tölem..oda költözni nem fogok,itt van az életem..Attól félek ha nem tudom eladni akkor csak költségek járnak vele..mint pl...parlafü irtás,rágcsáló elleni mit tudom én mi....stb

Amikor hitelt vett fel,akkor kötött valami biztosítást ..nem tudom milyet..

2016. jún. 27. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!