Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állíthatnám le?

Hogy állíthatnám le?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a húgom állandóan velem van elfoglalva és állandóan nyomon követ,hogy mit csinálok, és kérdezget.

Már nagyon idegesít....

A számítógépemen is állandóan a mappáimat bújja, nézi hogy milyen képeket csinálok,kiről,kivel hol meg stb...

25 éves férfi vagyok , fotósként dolgozok és egy jó barátommal szoktunk stúdió fotókat csinálni lányokról is, nekem ez csak hobbi de a jó képeket meg pl. az akt fotókat általában megtartom.Nincs barátnőm így nem zavar senkit illetve egy ember van akit "zavar".Még pedig a húgom.Valahányszor itt hagyom a számítógépemet mire visszajövök ott ül s amint meglát gyors kattogtatásba kezd az egérrel majd feláll és elmegy.Volt már,hogy ez történt,ide ült kattogtatott majd elment.Viszont megvolt nyitva egy olyan album aminek nem örültem volna ha meglátja, viszont én tisztán emlékeztem,hogy semmi sem volt megnyitva a gépen mikor elmentem.Tehát megint beletúrt a képeimbe és ettől már annyira ideges vagyok...

Ő 18 éves, 2 hónapja visszaköltöztem a szüleimhez mert szakítottunk a barátnőmmel és egyedül nem tudom fizetni az albérletet.

Húgom meg még a szüleinkkel él,szóval most ketten vagyunk egy fedél alatt így van "ideje" rám...

Már egyszer beszéltem vele erről de tagadott mindent, de egyszerűen nem tud hazudni engem nem tud becsapni.Hülyének is néz szóval ő azt hiszi hogyha hazudik valamit én azt el is hiszem.

Ez már 2 hónapja tart,mióta ideköltöztem és már annyira idegesít hogy legszívesebben törnék zúznák mindent, már nem bírom ettől annyira ideges leszek hogy itt kutakodik és még hazudik is.

Már nem is engedem a gépem közelébe, jelszóval van védve az egész, de mikor elmegyek a géptől nem lehet állandóan ki-be kapcsolgatni mert mostanában nincs jobb dolgom mint a számítógépezés , ha van munka akkor 5-6 órára szoktam eltűnni és akkor ki is kapcsolom, de ha 20-30 percekre elmegyek akkor inkább bekapcsolva hagyom.

Nem rég megint rajtakaptam,hogy kutakodik itt és elzavartam, kicsit durva voltam legszívesebben megvertem volna de mégsem vagyunk már óvodások.És még ő akadt ki, hogy mit képzelek hogy így beszélek vele...

Egyébként nem vagyok ilyen agresszív csak egyszerűen már kikészít ezzel amit csinál.

Mit tehetnék ellene??Vagy már mindent megtettem??


2010. okt. 30. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Például azt megteheted, hogy nem kapcsolod ki, csak kijelentkezel, valahányszor felállsz. Akkor egy ablak marad kinn, ahova csak be kell írni a jelszót, hogy beléphess.

Windows alatt azt is megteheted, hogy azt a mappát, amiben a képek vannak, rejtett mappává alakítod. Ezt csak úgy lehet elérni, hogy ha a mappaböngészőbe begépeled a nevét (persze lehetőleg ne egyértelmű nevet adj neki, amit a húgod könnyen kitalál). Esetleg a kettőt kombinálhatod.

Sőt úgy tudom, van lehetőség arra is, hogy csak a mappát védd jelszóval, de azt nem tudom, hogy kell beállítani.

2010. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Én a gyerekeimmel csinálom ezt. Két felhasználói fiók, az enyém jelszavas. Amint felállok, ha csak 5 percre is, Windows+L és máris ki van lépve(nem kijelentkezve). Ha visszajövök, beírom a jelszót, és ugyanúgy tudok rajta tovább dolgozni, minden ugyanúgy van.
2010. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jelszavazd le a privát dolgaidat, hogy ne férjen hozzá. Saját fiók, nem kitalálható jelszó, esetleg egy titkosító program (pl. truecrypt) és utána már nem fog tudni, mit tenni.
2010. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De van,hogy csak 5 perce megyek ki egy kicsit levegőzni és utána jövök vissza folytatni a dolgaimat, és addig ki meg bejelentkezni?!

Na meg a másik amitől idegbajt kapok, hogy van hogy idejön,ránéz a gépre,hogy mit csinálok és elmegy.Mint valami ellenőr, és mikor rászólok "Csak az időt néztem meg"

És ilyenkor bezárni a mappát csak azért mert egy pillanatra idejön...

Már ott tartok,hogy direkt idegesítem magam, most ideges vagyok,ha csak rá gondolok,hogy itt nyomozgat utánam...

2010. okt. 30. 18:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én a sarokba behelyezném a gépet, úgy fordítva, hogy ő nehez tudjon csak úgy elsuhanni mellette. A jelszavazás meg nem nagy was is das. pár betűs jelszó. 5,6 leütés, és minden ablak ugyanúgy megnyitva előtted. Én megszoktam, kb. egyszázad másodperc. Ugyanúgy kapod közben az üzeneteket, és minden ugyanúgy marad, mint mikor elmentél. Csak éppen nem férhetett hozzá senki.
2010. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A gép a sarokban van, és ezért tud nagyon felhúzni mikor idejön megnézni az "időt".

Eddig mindig készenlétbe tettem,de az nagyon lelassítja utólag a gépet.

Szóval akkor mit csináljak, ha elmegyek 5 percre??Hogy védjem le??

2010. okt. 30. 18:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha más nem, akkor win+l billentyűkombináció, azonnal zárolja a gépet. Ha nem tudja a jelszavadat, akkor meg van lőve.
2010. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ezt a win+1 kombinációt,hogy tudnám megcsinálni, meg feloldani.Nem vagyok nagy számítógépes csak most szoktam rá, szóval ha valaki leírná részletesen,hogy hogyan csináljam azt nagyon megköszönném.
2010. okt. 30. 18:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
bejön egy kék ablak a felhasználó fiókod nevével középen. arra rákattintasz, és beírod a jelszót. egy pillanat műve az egész.
2010. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg a space billentyűtől 2vel jobbra van a Windows bill. azt folyamatosan nyomva tartva lenyomod a kicsi L betűt is.
2010. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!