Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állíthatnám meg a húgomat...

Hogy állíthatnám meg a húgomat a lejtőn?

Figyelt kérdés

A húgom 15 éves.Mivel nem Mo.n élek,ritkán látom a családom,de mikor a múlt hetet náluk töltöttem,nagyon meglepődtem.A húgom,akit 2 éve most láttam először,teljesen megváltozott.Régen jól tanult,nem beszélt vissza anyuéknak,rendes,csinos lány volt.Most viszont teljesen más.Agyon sminkeli magát,visszabeszél, diszkóba jár,cigizik,időnként beb@szik.A haverjai mind ilyenek,sőt,nem is egy drogozik is.Ha nincs pénze cigire,csór anyuéktól.Nemrég egy bulira alkoholt is lopott(szintén anyuéktól).

Hogy állíthatnám meg,hogy teljesen tönkre tegye magát?Tudom,hogy ez az ő élete,és nem az enyém,de aggódom érte.

24/L


2010. ápr. 27. 14:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Jav.:Hogy állíthatnám meg,hogy ne tegye teljesen tönkre magát?
2010. ápr. 27. 14:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz,de meg kell vele értetni, hogy ez az életvitel nem vezet sehová.Vagyis vezet a lejtő legaljára.Másrész anyukádék szemét is fel kellene nyitni,ha nem látják mit csinál a lányuk.Ha meg látják és nem érdekli őket az gáz.De mivel ők vannak vele napi szinten nekik kell őt visszatartani ettől.
2010. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon szekálod,akkor megutál.Főleg azért mert kamasz.Remélhetőleg kinövi.Ha meg nem akkor inkább beszélj vele arról, h. milyen következményei vannak annak ha nem tanul ha dohányzik,drogozik stb.Mond el neki h.egy tanult ember is nehezen talál munkát,nem h. egy olyan aki rosszul tanul.A dohányzástól és a sok sminktől csúnya lesz 5-10 év múlva az arca.Az alkoholtól még akár hízhat is, na meg ha majd gyereket akar akkor így elég kevés esélye lesz h.egészséges lesz a gyerek.A lopáással meg megbünthetheti a rendőr.
2010. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ő helyében nem hiszem, hogy elfogadnám tőled a segítő szándékot, tekintve hogy szinte nem is ismered már őt, 2évig egyáltalán nem láttad. Kizártnak tartom, hogy hallgatna a szavadra. A szüleid tehetnek talán valamit...


Nekem is volt sajnos ilyen időszakom, hiába tiltott bárki bármit, mindig megtaláltam a kiskaput, kibúvót, vagy hazudtam valamit, hogy mégis azt csináljak, amit csak akarok. Nálam nem tartott sokáig, de ha a te testvéred is ilyen, akkor majd megtanulja a saját kárán mit lehet és mit nem. Bízz benne, hogy megjön az esze. Persze édesanyádék azért nem árt ha próbálkoznak, jó ha valaki látja, hogy nem tökéletesen mindegy a környezetének, mit kezd magával. Ez sajnos nem biztosíték arra, hogy "megjavul", de ártani nem fog.

Ha alapvetően intelligens lánynak tartod, szeresd nagyon, bízz benne, beszélgess vele sokat, msn, skype, mail. Így talán közelebb kerültök egymáshoz, és számít neki a szavad.

25 L

2010. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szekálom,nem szóltam bele,hogy mit csinál.Lopni a csak a szüleinktől lop(ő ezt mondta,én hiszek neki).Csak azt nem tudom,hogy szóljak-e a szüleinknek.Anyuék figyelnének rá,ez biztos,de ha szólok,a húgom szemétnek tartana.Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 28. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!