Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy, , neveljem" hugomat?

Hogy, , neveljem" hugomat?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, apám születésem után elhagyta anyukámat, 10 éves voltam mire megtudtam hogy apámnak van egy másik lánya, akivel 1 éve vettem fel a kapcsolatot, ő 15 éves és elég nehéz eset, anyukájával nem jó a viszonyuk, nem beszélnek meg semmit, se pasitémát, se semmit, apám meg hiába beszél neki, nem hallgat rá, ami mondjuk teljesen jogos mert hugommal is most ismerkedett meg apám, én is 15 éves voltam mikor érdeklődött hogy mivan velem, és az a probléma, hogy hugom szeretne nagylánynak tűnni, de olyan szinten hogy itt alszik nálam 2 napot és én utána hulla vagyok, kiakaszt teljesen, azt gondolja magáról hogy boszorkány, ráadásul ha összecsapunk itthon egy kis bulit, ő addig iszik amíg van pia, hiába magyaráz neki mindenki hogy álljon le, nagyon sunyi egy lány, erőszakos,hisztis,bunkó,pasimmal is ki akart kezdeni, apámnak hisztizik rendszeresen hogy ezt meg azt vegyen neki, apám abba bízik hogy én észhez tudom téríteni, egyszer vittem el bulizni, egész estém abból állt, hogy arra kellett figyelnem hogy ne fektesse meg valaki, mert elég könnyen odaadná magát bárkinek, és már most teljesen ki vagyok akadva, pedig rám úgy-ahogy hallgat is, de nem tudom hogy szoktassam le ezekről a rossz szokásokról, mert anyja nem foglalkozik vele, de nem szeretném hogy egy kis útszéli prostituált legyen a hugomból. Aki tud, kérem segítsen,mert ezt már nem lehet kibírni ép elmével.
2011. júl. 6. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy-két atyai pofon megtenné a hatását. Akár te is adhatod... Sőt, a te helyedben én már akkor lekevertem volna neki egyet, mikor a pasidra akart rámászni..
2011. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Értem én,hogy végre lett egy testvéred,és szeretnétek jó kapcsolatban lenni.De ne akard megnevelni.Úgysem tudnád,minden próbálkozás felesleges.A legrosszabb korban van,valószínű normális nevelést nem kapott,így most semmi nem fog rá hatni,majd az idő.10 év múlva más ember lesz,amit tenni tudsz,ha tenni akarsz valamit érte,hogy érezteted vele,ha szüksége van valakire,hozzád bátran fordulhat.De ennyi,hidd el.
2011. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a te barátod mondaná meg neki, hogy a fiúknak nem kell olyan lány akin simán odaadja magát bárkinek. Ő rá biztosan hallgatna (idősebb, éretteb, tapasztaltabb férfi és még fiatal is). Vagy tanítsd meg neki, hogy hogyan irányítsa a férfiakat az orruknál fogva, hátha az jobban tetszene neki. :D 16/F
2011. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem szívbajos a csaj, visszaadja, adtam már neki, de vékonyabb is vagyok mint ő, azért attól tartok egy kicsit hogy összetör
2011. júl. 6. 18:14
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
bemutathatnál neki;) majd én megadnám neki ami kell! F20
2011. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azzal a fiúval már szakítottunk(más okok miatt)úgyhogy vele már nem tud beszélni, mostani barátomnak meg nem merném a környékére vinni, mert facebook-on megnézte és már egyből elkezdte mondani hogy meg akarja ismerni.. stb.. na mondom felejtsd el! De majd legfeljebb haverjaimnak mutatom be, ők majd hátha el tudják neki magyarázni a dolgokat, ha már rajtam kifogott :( Remélem amíg megismeri őket addig nem keveredik bele semmibe, ja és a drogos téma is izgatja a fantáziáját, azóta mióta véletlen elszólta barátnőm magát előtte, hogy én már próbáltam, és hiába mondtam neki hogy nagyon rosszul voltam tőle..nem érdekli hogy baja lesz, most olyan társasággal lóg suliban, akik minden hétvégén be vannak állva
2011. júl. 6. 18:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te feladatod nevelni, még ha apádnak kényelmesebb is ezt átruházni rád.

Aztán a végén, ha részegen megy haza, teherbe esik, vagy egyéb baj lesz, téged fognak elővenni, hogy mit tanult tőled, miért nem voltál ott mellette.


Ne neveld.

Arra gondolj minden esetben, hogy te is példát mutatsz neki, tehát ne idd le magad a sárga földig (bár az írásodból az derül ki, hogy ez amúgy sem szokásod) ha ott van, így látja, hogy te jobban érezted magad szalonspiccesen, nem kerültél kínos szituációkba, míg ő másnap arra se emlékszik, mit csinált, hány és fáj a feje.

Ezekre egy beszélgetés keretében rá is világíthatsz.

De ennyi!!


Ne te neveld, vannak szülei.

2011. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben van, akkor esetleg tanácsokat adok neki, ha bejön a képbe valami fiú, csak félek, mert rajtam kívül nem igazán foglalkozik vele senki, nagyon sokan utálják, azt mondta apám hogy az a baj hogy hasonlítani akar rám, de ő túlzásba viszi, én ha bulizok nem szoktam hányásig inni, meg mindig mindenre emlékszem, füves cigit is egyszer szívtam, rosszul lettem és tanultam belőle, mondjuk ezt nem akartam hogy hugom megtudja csak rosszul sült el a dolog, az a lényeg hogy én példámat akarja követni, de nagyon rosszul csinálja, és már fogalmam sincs hogy mit merjek előtte mondani, vagy csinálni, nagyon elszalad vele a ló mikor próbál utánozni, én sem vagyok egy tökéletesség, ő meg még ezt fokozza is :S
2011. júl. 6. 19:02
 9/10 anonim válasza:
100%

Eddig nem ismerted

Nem éltél vele

Az anyja nem foglalkozik vele

Az apukátok se

NE te neveld, olyan terhet veszel a nyakadba, ami össze fog törni lelkileg. Mindig befogja árnyékolni a boldogságod, és mindig teher lesz. Nem a húgod, ha nem az, hogy nem tudsz rajta segíteni.

Még te sem vagy felnőtt igazán, ez nagyon nehéz.


Mutass neki példát!

Még ha nem is fogja kimutatni, vagy úgy tűnik utál, irigy rád, alád tesz majd. Felfog rád nézni, az emberek sok mindent nem mondanak ki, vagy épp csúnya dolgokat tesznek, mondanak. De legbelül nem ilyenek.

Én is látom, hogy öcsim szeret, felnéz rám (jó nem, mert anyum mondta régebben) pedig sose mondta, sőt néha elég izé...tiniként azt hiszi mindent tud-.-


Dicsérd meg, ha valamit jól csinál

segíts neki, ha segítséget kér

Viszont ne pátyolgasd, vagy próbáld meg jóvátenni, azt amit nem neked kell. Tudom, hogy testvérek vagytok, és nehéz lemondani róla. De majd érezni fogod, mikor jön el egy határ, és ne felejtsd el, hogy 15 évig a létezéséről se tudtál. Bár rokonok vagytok, ő idegen.

Nem vagy hibás, vagy rossz ember, ha úgy döntesz nem nehezíted az életed tovább.


Ha rossz volt, nem kell neki megbocsájtani, érezze, hogy van mit veszítenie.

Akkor nem alhat nálad, nem viszed buliba, nem segítesz neki.

Egyéb praktikákkal a kis lelkére is lehet hatni, had legyen bűntudata. Vannak nagyon jó pszichológiai kiskönyvek. Bár azt mondtam, ne neveld, attól még meríthetsz ötletet ezekből.

De ne várj csodákat, ha eddig nem nevelték nem biztos, hogy változni fog. Már 15 éves, és nem 10. Ez már az a korszak, ha eddig nem foglalkoztak vele....De még van esély.:)

2011. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igaz, nem kéne elcseszni a saját életemet miatta, lesz ami lesz, remélem anyja észbe kap egy kicsit, meg majd beszélek apámmal, hogy ez így nem lesz jó, nem csinálom tovább. Köszönöm szépen a tanácsokat :)
2011. júl. 6. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!