Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzés! Hogyan tovább?

Eljegyzés! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A párom decemberben szeretne eljegyezni, "viszonzásul" gondoltam, hogy tőlem is gyűrűt kap. (Nagyon szeretem és komoly terveink vannak, tehát nem a viszonzás miatt szeretném, ha ő is viselne gyűrűt!) Sokat olvasgattam itt és egyesek szerint eljegyzésre nem illik ezüstöt venni. A pecsétgyűrű nem tetszik neki és azt említette, hogy fel sem venné. A problémám az, hogy a pénztárcám nem biztos "engedi" egy aranygyűrű megvásárlását.

Ha lehetséges, olyant ne írjatok, hogy menjek dolgozni, mert tanulok!

Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 30. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem veszitek meg közösen a karikagyűrűket, és akkor mindkettőtök viselhetné!
2010. okt. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Bár nö vagyok, de 2éve a kisérögyürüm 7000ft volt akciosan! Szerintem férfigyürü is van ennyiért! Sogoromék nem rég esküdtek, az övé acél. Szerintem egy eljegyzésre mindegy milyen a gyürü, ha nem ragaszkodtok a hagyományokhoz! Meg férfinak nem feltétlen kell gyürü, nyaklánc is jo, vagy ha van neki, akkor egy medál!

Na az én kicsi férjecskémnek egyik se kellett! :-))

2010. okt. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Eljegyzésnél két verzió van:

1. Csak a lány kap egy gyűrűt, az ún, kísérőgyűrűt, ehhez jön majd esküvőkör a karikagyűrű mindkét félnek. Ilyenkor csak a lány hord gyűrűt.

2. Karikagyűrűt vesznek és eljegyzik egymást, ezt a bal kezükön mindketten hordják.


Én speciel olyanról még nem hallottam h kap a lány egy kísérőt, meg kap a fiú is egyet külön.


Egyébként karikagyűrűt már 25 ezerért is lehet venni egy párat, általában a sima klasszikusat vékonyabb kivitelben.


Ha venni szeretnél a párodnak, az ezüsttel semmi gond. Tőled kapja, szívesen viseli majd. Anno én annak is örültem volna, ha a páromnak nincs pénze, de el szeretne jegyezni, és egy függönykarikát húz at ujjamra :-)

2010. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
sztem semmi baj az ezüsttel
2010. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nézz szét hátha van akciósan aranygyűrű!hány évesek vagytok?és mióta vagytok együtt?
2010. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

A MAGYAR szokások,hagyomány szerint eljegyzéskor mindkét fél karikagyűrűt húz fel a balkezére. Ha van,akkor kaphat a lány kísérőgyűrűt,és a férfi is pecsétgyűrűt. Mindegy,hogy arany,vagy ezüst.

Ha csak a menyasszony kap kísérőgyűrűt,az nem eljegyzési gyűrű (csak amerikai szokás),hanem csupán egy ékszer.

Csak a karikagyűrű jelzi,hogy menyasszony-vőlegény a pár.

2010. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!