Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a nagybátyjám, de nem...

Meghalt a nagybátyjám, de nem sírtam. Egy lélektelen ember vagyok?

Figyelt kérdés

#Lélektelenség
máj. 28. 08:08
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
0%
Szégyeld össze magad
máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező sírni.

Ha nem voltatok szoros szeretetkapcsolatban például akkor nem is igazán van veszteségérzés. Attól mert valaki vérrokon még nem jár mellé automatikusan szeretet is.

Másik hogy sokszor nem tudatosul igazán hogy megtörtént, egyszerűen letagadja az agyad, nem fogja fel. Ilyenkor van hogy később realizálódik a dolog.

Aztán a gyász nem egyforma mindenkinél. Illetve vannak fázisai, amin általában mindenki végigmegy, de az hogy ki mennyire sír láthatóan nem ettől függ.

Mondok egy meredeket, én sokszor mosollyal reagálok halálhírre, pedig valójában nem örülök senki halálának sőt, de utánaolvastam hogy nem vagyok egyedül vele, ez is egy sokkreakció. A közeli hozzátartozóim temetésén sírtam ettől függetlenül. Nagypapám mai napig gyakran eszembe jut.

máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Jólvan, akkor keseregjél rajta azon, hogy nem sírtál...
máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel semmi gond nincs, én sem tudok sírni haláleseteken, sőt ha valakit sírni látok ösztönösen röhögnöm kell, nem tudok vele mit csinálni.
máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazán borzasztó ember vagy. :)) Nem sírni egy temetésen, minő skandalum :)) Bele se gondolsz mit szól majd hozzá Mari néni meg Józsi bácsi? :)) Meg mit szól majd hozzá a falu? :))
máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy nem sírtál, hanem ez az émelyítő önsajnálat.
máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Katona Dius ***** válasza:
100%

Temetéseken, vagy ha meg tudom, hogy valaki meghalt, akár közeli rokon, sosem sírok. Kell mindig pár hónap, mire realizálódik, hogy tényleg elment, tenyleg nem fogok vele találkozni soha többet.

Mikor papám meghalt, akit nagyon szerettem, nem tudtam sírni. Se akkor, se a temetésen. Kb 2 hónappal később egyik este kaptam síró görcsöt.

máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy gyászol. Öt éve meghalt egy hozzám nagyon közeli személy, egy könnycseppem sem volt, de azóta is majdnem minden nap gondolok rá. Nem gondolnám magam emiatt lélektelennek. Valaki nem is tud sírni, én sem tudom már hogy mikor sírtam utoljára, még kisgyerek lehettem. Ez nem azt jelenti hogy nem fáj valakinek az elvesztése, csak máshogy dolgozod fel.
máj. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Csak nem állt hozzád közel. Sok rokonommal vagyok így.
máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező senki temetésén sírni, csak tisztelettel viselkedni. Ha majd valaki halála mélységesen szíven üt, akkor úgyis fogsz sírni, ha akarsz, ha nem...
máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!