Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a nagybátyjám, de nem...

Meghalt a nagybátyjám, de nem sírtam. Egy lélektelen ember vagyok?

Figyelt kérdés

#Lélektelenség
máj. 28. 08:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem.

Tatám meghalt a nyáron, öcsém sem sírt. Igaz, nekünk nem volt ez a boldog családi légkör, rengetek traumánk van mind a hármunknak, így nem csoda, hogy érzéketlenül reagál mindenre.

máj. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzed, hogy az vagy?

Mondta valaki? Vagy a társadalmi elvárások miatt akarsz megfelelni? Mert ugye, aki nem bömböl, az nem is gyászol.

máj. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én még soha nem tudtam sírni haláleset miatt, mindenkinek más a reakciója.

Azt neked kell tudni, hogy mennyire fáj, hogy meghalt, mennyire gyászolod magadban, de ez sem jelent semmit.

máj. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Szégyenlem magamat nagyon
máj. 28. 08:23
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három-négy hónap kellett mire elsőre elsírtam magamat nagypapám halála után. Mindenki másként gyászol és ezzel semmi baj nincs. Nem csak a mellkasverő bömbölő gyász van.
máj. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szégyelld magad. Ez természetes. Nem mindenki sír a temetéseken.
máj. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Olyan érzéketlen vagyok amúgy is
máj. 28. 08:30
 8/24 anonim ***** válasza:
42%
Igen, az vagy. Most jobban érzed magad?
máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Nincs valamilyen mentális zavarod? Pláne, hogy bűntudatot érzel olyasmi miatt, ami amúgy teljesen oké, illetve “érzéketlen vagy amúgy is”.

Az unokahúgom az apja temetésén nem sírt. Rá 3 hétre hívott fel, hogy meghalt az apja és fuldoklott a sírástól. Ennyi idő kellett neki, hogy realizálja a dolgot, addig egyszerűen nem volt számára valóság.

máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
De lehet,hogy van nagyon félénk voltam gyereknek, illetve mostanra ez már javult, de még mindig félénk vagyok bizonyos helyzetekben... A szüleimmel is voltak mostanában konfliktusok, mert úgy éreztem elnyomnak, kihasználtak mindig...
máj. 28. 08:36
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!