Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ebben a korban az...

Normális ebben a korban az anyai ösztön?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, 2 hónapja komoly párkapcsolatban élek. Nagyon szeretem a páromat, ő is engem és a szándékaink is komolyak egymás iránt (eljegyzés, összeköltözés, családalapítás). Tisztában vagyok azzal, hogy egy babához szükséges megfelelő anyagi háttér, biztos lakhatás. Tehát a sulit be kell fejeznünk. Mostanában viszont..sokat beszélgetünk a párommal a babáról és lehetséges, hogy ezért "megszólalt az anyai ösztön".
2010. okt. 29. 07:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
A fajfenntartás ösztöne születésétől kezdve benne van a nőben,akárcsak a nemi ösztön.Az hogy mikor ketyeg a biológiai óra,minden nőnél más időpontot mutat.Tehát a korán,időben,és későn relatív.Mindig azt mondtam,hogy egy gyerek ne szüljön gyereket,de 20 évesen már nem vagy tini.Nem kell kapkodni,33 éves korodig száz százalékosan fogamzóképes vagy.A gyereknek is jobb ha egy érett anya áll mellette,akinek már van élettapasztalata, felelősségérzete,és kellő türelme,de ehhez az életkor bizonyos fokú nyugalma szükséges,egzisztenciális értelemben is tehát csupasz seggel nem érdemes nekiállni.
2010. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az előttem lévők is mondták!Ez nagyon természetes és ez a megfelelő gondolkodás persze!
2010. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 14 éves korom óta az a legnagyobb álmom, hogy anya legyek. Tudom, egy gyereknek nem kell gyerek, és most 19 évesen sem tervezek szülni, mert nincs mire, nincs kinek - de az érzés ott van öt éve.

Tehát abszolút nem korfüggő.

2010. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem már évek óta az az álmom h anya legyek... és mostanában egyre erősebb bennem ez az érzés, pedig még fiatal vagyok hozzá :( de engem nem érdekel a karrier, úgy érzem, hogy én az anyaságban tudnék kiteljesedni... szerintem vagyunk ezzel így, csak sajnos (?) kevesen.

18/L

2010. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%

Én is 20éves vagyok és igy vagyok ezzel.Mindig nagyon szerettem a gyerekeket.Ráadásul most csecsemő és gyereknevelő felsőfokú szakképzésre járok,és egész álló nap kisgyerekekről tanulok.Azóta még elviselhetetlenebb az érzés.

Két éve járunk a barátommal,múltkor épp arról kezdtem el neki beszélni,hogy milyen nevet szeretnék majd adni a babámnak.Erre igencsak felakadtak a szemei,és ijedten nézett,hogy hova sietek,meg ugye nem akarok még gyereket,mikor 20évesek vagyunk és tanulunk :D

Mondtam,hogy persze méég nem,de álmodozni,meg gondolkozni lehet róla.

Mert már tényleg úgy érzem ,hogy készen állok rá lelkileg.

Csak ugye még anyagilag nem,meg stb...

De tényleg ha belegondolok a régi világba már teljesen természetes volt,hogy egy 20éves nő már anya volt,gyermeket nevelt,férje volt.

Manapság meg már azt sugallják az emberbe,ha az a normális,hogy 20évesen éli magát és minden buliba ottvan stb.

2010. okt. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!