Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ebben a korban az...

Normális ebben a korban az anyai ösztön?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, 2 hónapja komoly párkapcsolatban élek. Nagyon szeretem a páromat, ő is engem és a szándékaink is komolyak egymás iránt (eljegyzés, összeköltözés, családalapítás). Tisztában vagyok azzal, hogy egy babához szükséges megfelelő anyagi háttér, biztos lakhatás. Tehát a sulit be kell fejeznünk. Mostanában viszont..sokat beszélgetünk a párommal a babáról és lehetséges, hogy ezért "megszólalt az anyai ösztön".
2010. okt. 29. 07:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne lenne normális? Biológiailag most vagy az optimalis korban a gyerekvállaláshoz. És egy gyerekhez nem kell elöre MINDENT megszerezni, boldogabban nö fel egy olyan gyerek, akit szeretettel fogadnak, még ha anagilag nincs is minden meg, mint aki ugyan kacsalábol forgó palotába érkezik, csak éppen idöt meg szeretetet nem szánnak rá szülök, mert "biztositani kell az anyagi hátteret" a ygereknek.
2010. okt. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Már abban a korban vagy,amikor ideális lenne a babavállalás. Csak ma divat azt mondani,hogy 30 éves kor alatt ne szüljenek a nők.

Sőt,a hároméves kislány is szívesen babázik,mert már benne is szunnyad az anyai ösztön.

Természetesen ráérsz még a babával,amíg szilárd lesz a kapcsolatod,és meglesz az anyagi hátteretek is.

2010. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Gondolj bele, hogy 50 évvel ezelőtt már szültek az ilyen korú őseid. Az ösztönöket nem lehet ámítani az új kor fejlődéseivel ("Á, nem kell gyerek, amíg a karrier csúcsán nem állok, stb stb")
2010. okt. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Az én szüleim azt mondogatták nekem mindig, hogy ne várjak addig a gyerek vállalással, amíg meg lesz mindenem, mert akkor nem lesz unokájuk!

Maholnap itt vagyok 30 éves és még mindig nincs gyerekem, mert arra várok, hogy minden meglegyen előtte.Karriernek éltem, most ott tartok, hogy se párom, se gyerekem.És én tudom, hogy valószínű nem is lesz, ha így haladok, mert nincs meg az anyagi hátterem!

2010. okt. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez az élet, egy nő ha szerelmes lesz sok minden megfordul a fejében és a baba ezek közé tartozik , amikor én 20 éves voltam és szerelmes ,azt gondoltam , hogy ő az igazi nekem is eszembe jutott a "mi lenne ha" de hamar kiderült, hogy nem ő az igazi és ezért nem szabad semmit elhamarkodni mert ez csalóka is lehet és egy élet (vagy 3) mehet tönkre.

35 éves vagyok és most szültem az első gyerekem és semmit nem bánok, ha újra kezdeném most is ugyanúgy csinálnék mindent!

2010. okt. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez ugye csak vicc hogy két hónap után már ilyen komolyak a szándékaitok.Várjatok még egy két évet.Előbb alaposan meg kellene ismerni a másikat.
2010. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Normális. Egy gimis osztálytársamban már 15 évesen megvolt ez, húszéves korára már kétéves fia volt. De ez csak egy példa.

Igen, mostanában kellene szülni, anyagilag meg hát majd csak lesz valahogy. Ennél többet a mai világban sajnos enm lehet biztosítani a gyereknek még 8-10 év alatt sem.

2010. okt. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
2 hónap után már mi is ezekről beszélgettünk a párommal:D..6 évvel ezelőtt:D Aztán szinte a 6. évfordulóra lett meg a baba:D Minden pár beszélget ezekről a dolgokról már igen korán is. Az anyai ösztön persze, hogy feléledhetett benned:D Bennem igazán 4 évvel ezelőtt kezdődött el, addig csak úgy voltam vele, hogy majd egyszer lesz. Szerintem, ha valakiben feléled ez az ösztön, várjon még vele, hogy erősödjön ez az akarat, mert először feléled benned, de kell hozzá idő, hogy meg is érj hozzá.
2010. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, teljesen normális. Az is, hogy ilyen hamar szóba jön. Csak ne siessetek el semmit, ismerjétek meg minél jobban egymást. Nekem is volt egy pasim, akivel 1 hónap után (!) már a gyerekeink nevét tervezgettük. Idillikus volt. Rá 7 hónapra meg tudtam volna verni, annyira megutáltam, mert kiderült, ő nem engem szeret, hanem azt a valakit, amilyennek ő elképzelt engem (netes ismerkedés volt).


Természetesen nem ezt akarom ezzel mondani, hogy nem vehető komolyan az, amit a pároddal terveztek... csak szerintem annyi a lényeg, hogy azért nem kell elsietni a dolgokat. Szurkolok nektek!

25/N

2010. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 SzilKa ***** válasza:
93%
az anyai ösztön normális, ám óva intenélek attól, hogy 2 hónap elteltével belevágj ilyesmibe. Mindenképp érdemes lenne várnotok 1-2 évet, annyi idő alatt már elmúlik a rózsaszín köd és kiderül, tudtok-e egymással élni.
2010. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!