Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a gyereked/unok...

Mit tennél, ha a gyereked/unokád/unokahúgod/unokaöcséd/stb. azt mondaná el neked, hogy a te párod/élettársad/házastársad molesztálta/szexuális dolgokra kényszerítette gyerekként/tiniként?

Figyelt kérdés
Akár úgy, hogy most történt a dolog, akár úgy, hogy már felnőttként mondja el, akár az illető halála után.

máj. 15. 22:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
81%

Én hinnék neki és meg probálnék

neki valahogy segíteni.

Engem is molesztáltak gyerekként

de engem egy idegen férfi.

El mondtam anyámnak de nem

hitte el azt mondta hogy

" biztos benne hogy hazudok. "

Szóval én semmi esetre sem

állnék úgy hozzá hogy

hazugsággal vádoljam

mert tudom ez milyen fájdalmas.

máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
81%
Itt háromféle megoldás lehet. Az egyik, ha a gyerekkel most történt: ekkor azonnal a rendőrséghez fordulnék és a tisztázásig megszakítanám az együttélést a párommal. Ha beigazolódik a vád, akkor végleg. A másik eset, ha évtizedekkel később derül ki, de még él a megvádolt. Ekkor szembesíteném vele és ugyanúgy elküldeném, mint ha most történt volna. Ha már nem élne, az lenne a legsokkolóbb, mert már bizonyíthatatlan lenne. Életem legszörnyűbb traumája lenne. Hiszen ha az ember szerette a párját és akár évtizedeket leélt vele, még az emlékeket is megmérgezi a már bizonyíthatatlan vád.
máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:
#42 (vagy bármi más) És ha már nem élne, de lenne bizonyíték? (Pl. Fénykép vagy videó, amit az elkövető készített magának) Vagy ha (fényképes vagy videós) bizonyítékot találnál, anélkül, hogy az áldozat mondana bármit és még élne?
máj. 17. 20:39
 44/66 anonim ***** válasza:
90%

43.: Mondjuk ha van bizonyíték, az más. Akkor egészen biztos a dolog.

Általában azonban ritka az, hogy egy ilyen eset bizonyítható legyen mondjuk 30 évvel később. A legtöbb abúzus nincs dokumentálva.

máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 A kérdező kommentje:
#44 Persze, de az is egy lehetséges eset, akkor is, ha nem az a jellemző.
máj. 17. 22:36
 46/66 anonim ***** válasza:
69%

42es ha meg bebizonyosodik hogy ártatlan akkor is végleg gondolom mivel normális ember ezután nem fogadna téged vissza, ha nem hittél neki.


Nagyon könnyen dobálóztok itt azzal hogy megszakítanátok a kapcsolatot stb, de a valóság nem ez.

máj. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
93%

23-as, nem, nem fizikai képtelenség, létezik verbális abúzus is, bármennyire hihetetlen.


Amikor a férfi elmondja a kislánynak mit tenne vele, ha tehetné - ez is ugyanolyan szexuális célú abúzus.

Nem kell ahhoz hozzáérni egy gyerekhez, hogy földbe tipord, elég néhány jól megválasztott szó, főleg olyantól, akiben bízik és hisz neki.

máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
70%

47-es, egyetértek. Egy lebénult ember is képes lehet erre.

Idősgondozó ápolónők is néha beszámolnak arról, hogy a fél lábbal a sírban lévő gondozottjuk pl. megkéri őket, hogy elégítse ki. Van, aki pénzt is ajánl nekik. Aki ilyen szakmában dolgozik, erre is fel kell készülnie.

máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
84%
46-os: Természetesen addig, amíg az ember nem kerül ilyen helyzetbe, addig nem tudja biztosan megmondani, mit tenne. Remélem, sose kell ilyen helyzetben döntenem. De így kívülről azt mondom, hogy én ezt tenném. Nem is tudnék egy olyannal együtt lenni, pláne ágyba bújni, akiről ilyen gyanú merült fel. Én azokon csodálkozom, akik tudnak. Furcsa. Arról nem is beszélve, hogy pont elfogultságból nem hisznek sokszor az áldozatoknak és cserben hagyják őket. Ez utóbbi nemcsak erkölcsileg bűn, hanem a törvény szerint is, bűnsegédletnek minősül. Sokan kerültek már emiatt is börtönbe. Az igazság az, hogy ha már egy ilyen vád felmerül, az is tönkreteszi a párkapcsolatot, valamint a megvádolt további életét. Ezért is veszélyes a hamis vád. Feljebb olvastam egy történetet, ahol valaki pont egy ilyet írt le. Ott a hamis vádló üzenetváltásai alapján derült ki, hogy hamisan vádol. Ez azon kevés esetek egyike, ahol az ártatlanság bizonyosodott be. Az esetek többségében azonban ez nem lehetséges és a kétely mindig ott marad az ember körül.
máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 NTBS ***** válasza:
53%
Mindkét felet kikérdezném.
máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!