Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a gyereked/unok...

Mit tennél, ha a gyereked/unokád/unokahúgod/unokaöcséd/stb. azt mondaná el neked, hogy a te párod/élettársad/házastársad molesztálta/szexuális dolgokra kényszerítette gyerekként/tiniként?

Figyelt kérdés
Akár úgy, hogy most történt a dolog, akár úgy, hogy már felnőttként mondja el, akár az illető halála után.

máj. 15. 22:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
83%

Ha ilyet mondana egy gyerek, akkor megnézném az interneten, hogy ilyenkor mi a teendő. Névtelenül tennék bejelentést az illető szervnél. Azért névtelenül, mert bárki bármit mond, nem lehetsz biztos benne, és nagyon rossz ha egy ártatlan bűnősként van számontartva, pláne ha pedofiliáról van szó. Ha az én gyerekem lenne, akkor elővigyázatosságból egy percre sem engedném egyedül lenni, ha másé akkor szólnék a szüleinek (vagy a megbizhatónak), hogy legyen óvatos. Mikor a hatóság végre megérkezik, és nyomoznak az ügyben, akkor én magam is önként vállalkoznék, hogy kikérdezzenek és megvizsgáljanak, mondván hogy legalább zárjanak ki, de azzal a hátsó szándékkal, hogy senki se tudjon kibújni alóla.

Nekem volt egy gimis havercsajom, akiről gimis korában kiderült, hogy az idősebb, akkor még kamasz unokatestvérei szexuálisan abuzálták, ráadásul úgy, hogy a szülők sokszor a másik szobában voltak. Kiderült kiskorában, hogy valaki megerőszakolta, a hatóság az apára gyanokodott, és meg is vizsgálták, de mivel nem ő volt, ezért lezárták az ügyet. Innen tudom, hogy vannak orvosi vizsgálatok erre vonatkozóan. Mikor kiderült, az apa olyan ideges volt, hogy majdnem megölte őket, mert ezek a vér szerinti unokaöcséi voltak, és nagyon jóba volt velük. A család persze szétszakadt.

A magam részéről a kislányomat igyekszem felkészíteni erre, mondjuk neki, hogy az intim részeit más láthatja, és próbáljuk majd vele megértetni, hogy nyugodtan szóljon ha illetlen dolgot tapasztal.


Mindenestre szörnyű az ilyen. Nemrég egy baráti családnál derült ki, hogy a kedvenc papjuk, aki a gyerekeket is keresztelte, pedofil. Sose lehet tudni, hol vannak. Azért legbelül remélem, hogy ez ritkábbab fordul elő, mint ahogy gondoljuk, és most csak a média miatt tartok tőle, hogy gyakori, bár azt is mondják hogy egy csomó eset ki sem derül soha.

máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
10%

11!


De, mérget vennék ra. FIZIKAI KÉPTELENSÉG hogy a ferjem valaha is bántalmazni tudta volna a lányomat. Gondold vegig mit jelenthet ez.

máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
6%

"8-as, igen, ezt én is tapasztaltam.


A hozzád hasonlókat kellene a Holdig rúgni, vagy bezárni egy cellába néhány kiéhezett kannal, aztán vállvonogatni, úgysem történt semmi."


Akkor neked is leirom, te bunkó: FIZIKAI KÉPTELENSÉG.

máj. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
91%
#22 Azt, hogy nincs se farka, se keze, se szeme, se szája. Így van?
máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
8%

24!


Ágyhoz kötött te es allando felügyeletet igényel, te nagyon bunkó

máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
86%

22

Hm,mit agalsz ennyire? En altalanossagban irtam, nem a ferjedet vadolom. De ha szeme van, mar tud zaklatni.

máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
93%
25, és nekünk ezt szerinted ki kellene találnunk? Másrészt miért gondolod, hogy itt bárkit érdekel a te sztorid, ha nem kapcsolódik a kérdező által felvetett szituációhoz? Gyakorlatilag ideböfögted, hogy jajj nálatok nem lehet ilyen (már ez sem túl építő egyébként), aztán meg beleállsz mindenkibe, mert azok nem tudják kiolvasni a gondolataidat. Fogd kézen magad és sétálj hazafelé inkább, ha már nem tudtál egy építő jellegű választ sem írni a kérdéshez.
máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
20%

5ös és honnan tudod ki a bántalmazó és ki az áldozat?

Nálunk pont olyan volt, hogy másod unokahúg próbálta bemártani a férjemet, és egyértelműen kiderült hogy hazugság. Nos, akkor ki is az áldozat és ki a bántalmazó?

máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
#29 Hogy derült ki, hogy hazugság? Hány éves volt a másod unokahúg?
máj. 16. 14:11
 30/66 anonim ***** válasza:
76%
#29 Benne van a válaszomban, hogy kiderülhet, hogy nem volt igaz. Viszont nem szabad azzal fogadni egy traumatörténetet, elmesélést sem, hogy az hazugság! De ezt írtam az #5-ös hozzászólásomban is. Nem értem, hogy mi nem világos.
máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!