Minden reggel beül 2 órára a fürdőbe nem lehet miatta mozdulni, mi a megoldás?
Apám minden reggel 2 órát van a fürdőben, túlzás nélkül. Előre megbeszélni sem lehet vele mikor megy be, mert rávágja, hogy akkor amikor kedve van. Mindegy mikor kelek, valahogy folyton összeütközök vele.
Mikor suliba indulok is sokszor miatta megyek zsíros hajjal, mert reggel akartam megmosni, vagy nem tudok valamit kivenni a fürdőből, ami kell. Ma is úgy volt, hogy barátokkal megyünk a Balatonra, de már át kellett raknom az időpontot 2 órával későbbre, mert bekotyult 7 órakor, és még mindig nem jött ki!
Az apám nyugdíjas, egész nap ráér tollászkodni.
Hiába vergődtök több fürdőszoba vagy wc kell!
Még a "békeidőkben" is ott volt vidékieknél a pottyantós is, hiába volt a házban is wc..
Ez a valódi megoldás.
Ez valóban kényelmetlenséget és konfliktust okozhat a mindennapi életedben. Fontos, hogy megpróbáljatok olyan megoldást találni, amely mindenki számára elfogadható és tiszteletben tartja mindkét fél igényeit és szükségleteit. Íme néhány javaslat:
1. **Nyugodt kommunikáció**: Beszélj nyugodtan az apáddal az aggodalmaidról és azokról a nehézségekről, amelyeket a hosszú fürdőzés okoz neked. Próbáljatok meg konstruktív módon megoldást találni erre a helyzetre.
2. **Időbeosztás**: Próbáljatok meg közösen meghatározni egy időpontot vagy időablakot a fürdőzésre, amely mindenki számára elfogadható. Esetleg megállapodhattok abban, hogy az apád előre jelez, mikor megy be a fürdőbe, hogy te is tudj alkalmazkodni.
3. **Fürdőszobai időszervezés**: Az apádnak talán nem is kellene minden nap 2 órát töltenie a fürdőszobában. Próbáljátok meg közösen meghatározni, hogy milyen tevékenységekre van szüksége a fürdőben, és hogyan lehetne hatékonyabbá tenni ezt az időt.
4. **Alternatív lehetőségek**: Keresetek alternatív megoldásokat, például egy második fürdőszoba vagy egy időszakos fürdőszobahasználati rend, amely segíthet megoldani a konfliktust.
5. **Kompromisszumok**: Mindkét félnek hajlandónak kell lennie kompromisszumokra és alkalmazkodásra. Fontos, hogy mindenkinek meglegyen a maga ideje és szükségletei, de ezeket összeegyeztetve kell kezelniük.
Ha az apád ellenálló a változtatásokkal szemben, és a konfliktusok továbbra is fennállnak, akkor lehet, hogy egy külső, például egy családterapeuta segíthetne a helyzet megoldásában. A kulcsfontosságú az, hogy nyitottan kommunikáljatok egymással és keresetek olyan megoldásokat, amelyek mindenki számára elfogadhatók.
Hogy wc-re kell mennie azért nem okolható, bár lehetne egy nyugdíjasban annyi empátia, hogy akiknek időre kell menni, nem ő hozzá alkalmazkodjon mindenki.
Zuhanyozni, borotválkozni meg lehet akkor, ha nincs otthon más.
Amúgy egy ilyen egoista embertől el kell költözni, aki magától nem tudja ezeket, annak hiába mondod, nincs benne semmi empátia mások iránt.
Egyetlen megoldás a költözés.
Apád nem fog megváltozni, meg is mondta, hogy a saját házában ő azt csinál amit akar.
Ahol egyetlen fürdőszoba van, mint a panelekben pl, ott qurvára nem illik hosszabb időre bezárkózni. Főleg ha a wc is ott van. Nem is értem milyen lelke van az embereknek. Egyszer zárnának ki a wc-ből, másnap már csomagolnék.
Elhiszem, hogy baromi bosszantó a helyzet, de ha apád nem hajlandó változtatni, sajnos neked kell alkalmazkodni.
A hajadat most meg előző nap este. A fürdőszobai dolgaidat tartsd a szobádban.
Legyen egy tükör és törölköző bent, így akár borotválkozni is tudsz.
Ha olyan dolgod van, hogy időre mész és nem tudsz tusolni, vegyél nedves törlőkendőt, azzal töröld át magad.
Sajnos jobb ötleteim nincsenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!