Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyával?

Hogyan értessem meg anyával?

Figyelt kérdés
Anyám állandóan cirkuszol, ha hamarabb hazajövök gyakorlatról. Pedig semmi oka nincs rá, mert nem ellógok, hanem elkéreckedek és az oktató beírja a napomat. Ma is csak azért jöttem el hamarabb, mert szerettem volna meghosszabbítani az őszi szünetet, de a napom így is be van írva, persze anyám egyből elkezdett cirkuszolni. Hiába mondom neki, hogy be van írva a napom, ő akkor is csak hajtja a magáét. Szerintetek hogyan értessem meg vele a dolgokat?
2010. okt. 28. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Mennyibe kerul anyukadnak egy gyakorlat!?

Mit nyersz azzal ha lelepsz?

Tudod e mi az felelosseget vallalni!?

Tudod e mi az kovetkezetesnek lenni!?

Van benned kitgartas!?

2010. okt. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nézd, anyud lehet aggódik az miatt, tudod ha sokszor elkéredzkedsz akkor link alaknak fognak elkönyvelni. Ez az alapfelállás, úgy általában.


Az hogy Te ott vagy gyakorlaton és lehet kicsivel jobb rálátásod van : lehet a többiek is elkéredzkednek, vagy tényleg jó fej aki veletek van. Csak sajnos azért arra is gondolj, hogy lehet majd szöveges értékelést kell rólad írniuk, és akkor majd mit írnak be? Csak nem hogy nem vagy pontos, meg hogy állandóan nyafogsz?


Mesélek neked valamit! főiskolás voltam gyakorlaton, ahol egy fillért sem kaptam a munkámért ("még egy köszi, hogy güriztél nekünk a semmiért"-et sem), és 3 hónapot kellett melóznom. Az első napon mondtam a konzulesemnek, hogy a buszom miatt csak 5 perccel később tudok beérni! Elkezdi, hogy nem baj, mert előbb nekik kell ott lenniük, és nem akarják hogy egy gyakorlatos már ott várja őket az ajtóba, mert az ügye hogy néz ki... Aztán a 3. hónap végén beleírta a szöveges értékelésembe, hogy pontatlan vagyok! Persze a fősulin ezt úgy értették, hogy nem tudom hogy mennyi 2+2, nem úgy hogy ELŐRE Megbeszéltük, hogy csak 5perccel később tudok bemenni. Ennek következménye az lett hogy az oklevélmellékletemben 15 kredit értékű gyakorlatom mellett közepes szerepel (jeles helyett) és most meg vagyok lőve az egyetemi jelentkezésnél, hisz az átlagba nagyon is beleszámít az hogy vagy 3. vagy 5....


szóval csak okosan ám!

2010. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

tudom ez milyen! Velem is ugyan ez volt!

Egyszer reggel 6 helyett már bent voltam 5:15kor ezért a főnök rámszólt, hogy menjek haza mert ledolgoztam amit kellett. Nekem is vergődés volt itthon.

Nem tudom hogy tudnád meggyőzni. Nekem nem sikerült.

De van rá oka, hogy ne bízzon benned? Biztos csináltál valamikor valami rosszat ami miatt nem bízik benned.

2010. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
vazz te azt hiszed, azért cirkuszol muterod, mert nincs beírva a napod? Mit akarsz ezen megértetni veled? Nem a nap leigazolása számít, hanem hogy "lógsz" a gyakorlatról. Nem az a cél, hogy korábban elgyere, hanem hogy megtanuld a dolgokat!
2010. okt. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
utolsónál a pont.
2010. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

és nem bírod ki hogy ne "lógj" mért nem maradsz ben végig biztos hogy csak pár órád maradt volna nem?

én kibírom gyakorlaton minden hétfőn reggel 8-tól 18-ig és csak két 15 perces szünetünk van amit 1re csökkentettek mert a másik csoport rossz volt.

2010. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok, a gyakorlatom sz.r, semmi szakmai jellegű dolgot nem csinálok, csak takarítani kell meg dobozokat pakolni. Mivel suli mellett dolgozom is, nagyon sajnálom azt az időt, amit elszúrok gyakorlaton úgy, hogy semmi értelme.

Persze itthon elkezdtek balhézni, amikor hamarabb hazajöttem. Az egyszerűség kedvéért azt mondtam, hogy előbb befejeztük a munkát és így mindenki elmehetett haza, a gyakorlat vezetője küldött el, hogy ne üljünk ott, ha van jobb dolgunk is. Ennyi. Ebbe sehol nem tudnak belekötni.

2010. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne is reménykedj, hogy meg felfogja érteni, és nem azért mer anyud értetlen. Egészen egyszerűen tanulsz, és az a kötelességed, hogy bejárj a gyakorlati órákra az elejétől a végéig. Nem is értem, hogy mi ez a szeretném meghosszabbítani a szünetet sztori? Hát figyi, ha már hétfőn se mész be akkor 4 nappal hosszabbítottad volna meg. Gondolod, ha elmész majd dolgozni, akkor kapsz őszi szünetet, vagy meghosszíbbíthatod a hétvégét?
2010. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Viki233 ***** válasza:
jaja sajnos én is tapasztaltam pár dolgot az életbe , mindenkinek vannak kötelességei és azt meg kell csinálni mert különben megszívja az ember ha nem. és sztem ha teljesíted a suliban minden kötelességed akkor anyuddal jóban lesztek hamarosan.
2010. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

1. válaszadónak:


Mennyibe kerul anyukadnak egy gyakorlat!?


Semennyibe, ingyen van a suli. Sőt! Még ösztöndíjat is kapunk (40.000 Ft havonta) és a vállalat ad étkezési utalványt + fizeti a bérletet.


Mit nyersz azzal ha lelepsz?


Sokat, mert nem csinálunk semmit, egész nap csak takarítás és a csicska munka...szakmunka az nuku.


ha még csinálnánk is valamit, (mint pl. tavaly úgy egy hónapig kb., akkor maradnék is, mert érdekelne az egész, de ez, amit most csinálunk nem. Takarítani itthon is tudok.)

Egyébként pedig a suliban mondhatjuk ,hogy jól tanulok, tavaly is én voltam a legjobb félévkor is és évvégén is.

Tehát nem értem, hogy miért kell mindig balhézni velem. :S

2010. okt. 28. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!