Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy értessem meg anyával,...

Hogy értessem meg anyával, hogy a fogamzásgátló nem olyan szörnyű, mint amilyennek ő hiszi?

Figyelt kérdés
148 éves vagyok, és állandóan össze vissza menstruálok, már 6 éve. Van, hogy 2 hetente, van, hogy 2 havonta, ráadásul erős is a vérzés, és több, mint egy hétig tart. Most arra már sikerült rábeszélnem, hogy elengedjen nőgyógyászhoz, de azt mondja, hogy fogamzásgátlót fog felírni, amit ő nem hajlandó megvenni, mert káros, és nem kell az nekem, mert együtt lehet élni azzal, hogy össze-vissza jön meg, és egyébként is elhízok tőle. Hogy értessem meg vele, hogy már nem bírom ezt?
2010. máj. 17. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem 148 évesen nem kell fogamzásgátlót szedned, mert képtelen vagy a gyermekszülésre. XD!
2010. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
huupsz:D tényleg:D bocsi...18:)
2010. máj. 17. 09:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Bakker, nem vagy már mai csirke:-)

Amúgy nagyon sokan szednek azért, hogy a menstruációjuk rendben legyen.Szerintem meg kellene bíznia az orvosban, és nem felülbírálni.Annyira kicsi hormont tartalmaznak, hogy ettől biztosan nem fogsz elhízni, arra ott a kaja.Nagykorú vagy, te döntesz.

2010. máj. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem kell ennyire függni a szülőtől. Menjél el szakorvoshoz, és bízzál benne.
2010. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de hát hiába megyek el, és bízok... a havi 6000ft-omból nincs pénzem gyógyszerre is a kaja, ruhák, szórakozás mellett. ha nem veszi meg, nem tudok mit csinálni:(
2010. máj. 17. 10:05
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 18 és mi kértünk volna fogamzásgátlót neki, pont a rendszertelenség és bőrproblémák miatt, de épp a doki nem ajánlotta és nem írta fel, mivel még fejlődésben van hormonilag. Nem mindenki érett a fogamzásgátlóra még 18 évesen sem. Ezek veszélyes hormontartalmú szerek, tényleg nem játék!
2010. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia, nem akarlak lebeszélni de tényleg nem cukorka a fogamzásgátló, én többfélét próbáltam, de mindegyiket abba kellett hagynom 2 hónap után mert olyan mellékhatások jöttek elő amivel nem lehet együtt élni:( Pedig szerettem volna szedni, ja és már elmúltam 20..
2010. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólóhoz!

nem piskóta a fogamzásgátló, igenis befolyásolja a szervezetet!!!

még mindig tartalmaz hormont, még ha csak kicsit is!

persze-persze sok előnye is van! Na de hátránya is!

csak arról nem akarunk tudomást szerezni! nemde?!


nekem aurás migrént idézett elő! nem egy kellemes dolog ám! főleg amikor naponta rád jön!

először nem akartam elhinni hogy a fogamzásgátlótól van az egész, hiszen már 4 éve szedtem a bogyókat!

de sajnos be kellett látnom, hogy tényleg attól volt!


de nővérem már nagyon régóta szedi, és neki semmi mellékhatása nincs!

úgyhogy egyén függő!

2010. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Így van, a fogamzásgátló nagyon veszélyes, én 100ezreket költöttem annak a kárnak a helyrehozatalára, amit ez okozott...pedig minden gyógyszert jól tolerálok, kivéve a fogamzásgátlókat. Vigyázz vele.
2010. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És én meg pont a tablettától vérezgettem össze-vissza, minden héten, 16 éven keresztül. Kipróbáltam többfélét, állandóan orvoshoz jártam, de valahogy muszáj volt védekezni, spirált meg nem akartam. Mára inkább elköttettem magam, és azóta semmi bajom.
2010. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!