Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám rendszeresen iszik....

Anyukám rendszeresen iszik. Beszéljek vele? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Nincs munkahelye (több mint 20 éve) és nem is igazán keresi, már ajánlottam neki én is lehetőséget, de a válasz mindig fintor volt. Itthon csak azt csinálja meg amit feltétlen szükséges: ebéd helyett vacsorára főz (nem ér rá, m nézi a szappanoperákat a tévében), nagy nehezen ha már nincs tiszta evőeszköz, elmos párat, a mosásnak is nehezen áll neki (forgótárcsás+centrifuga, mert "nincs pénz" automatára). Alapvetően rendetlen, úgy néz ki a ház mint egy rossz cigányputri, ha javaslok valamit akkor nagy fintorgás az eredmény. Én igyekszem odafigyelni a tisztaságra, de egyetemre járok és szerintem nem az én dolgom lenne hogy még a háztartást is vezessem.

Már odáig fajult a dolog, hogy amikor meglátom hogy már megint részeg, akkor nem tudok vele normálisan beszélni, legszívesebben a fejéhez vágnám, de mégse merem. Újabban rendszeresen előfordul hogy hazaérek, köszön és negyed óra múlva mondjuk összefutunk a konyhában és nagy meglepődve újra köszön...elfelejti h már köszöntünk egymásnak, holott ő engedett be az ajtón.

Apukám dolgozik, nem keresi agyon magát (mezőgazdaság, sztem ezzel mindent elmondtam), de ki lehetne belőle jönni. Hétvégente/amikor itthon van ő is állandóan iszik (csak ő a kocsmában, anyám meg itthon).

Elköltözni egyelőre esélyem sincs. Hogy éljek túl?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. okt. 27. 17:05
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen, van családi házunk, ami majdnemhogy romokban van (és nem a pénz miatt, egyszerűen a hozzáállásuk miatt). Nem, autónk nincs. Igen, én egyetemre járok, de nekik ebben nincs költségük, én vállaltam a diákhitelt, mint már írtam a rezsin kívül mindent magamnak állok.

Hogy ők nem így képzelték? Nekem inkább úgy tűnik hogy ők sehogy sem képzelték.

Lehetőség volna a változtatásra, az akarat hiányzik hozzá.

2010. okt. 29. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!