Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám rendszeresen iszik....

Anyukám rendszeresen iszik. Beszéljek vele? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Nincs munkahelye (több mint 20 éve) és nem is igazán keresi, már ajánlottam neki én is lehetőséget, de a válasz mindig fintor volt. Itthon csak azt csinálja meg amit feltétlen szükséges: ebéd helyett vacsorára főz (nem ér rá, m nézi a szappanoperákat a tévében), nagy nehezen ha már nincs tiszta evőeszköz, elmos párat, a mosásnak is nehezen áll neki (forgótárcsás+centrifuga, mert "nincs pénz" automatára). Alapvetően rendetlen, úgy néz ki a ház mint egy rossz cigányputri, ha javaslok valamit akkor nagy fintorgás az eredmény. Én igyekszem odafigyelni a tisztaságra, de egyetemre járok és szerintem nem az én dolgom lenne hogy még a háztartást is vezessem.

Már odáig fajult a dolog, hogy amikor meglátom hogy már megint részeg, akkor nem tudok vele normálisan beszélni, legszívesebben a fejéhez vágnám, de mégse merem. Újabban rendszeresen előfordul hogy hazaérek, köszön és negyed óra múlva mondjuk összefutunk a konyhában és nagy meglepődve újra köszön...elfelejti h már köszöntünk egymásnak, holott ő engedett be az ajtón.

Apukám dolgozik, nem keresi agyon magát (mezőgazdaság, sztem ezzel mindent elmondtam), de ki lehetne belőle jönni. Hétvégente/amikor itthon van ő is állandóan iszik (csak ő a kocsmában, anyám meg itthon).

Elköltözni egyelőre esélyem sincs. Hogy éljek túl?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. okt. 27. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tűrni és tűrni, ha megváltoztatni nincs esély. Itt nincs.
2010. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Komolyan, mintha csak az én családom írtad volna le! Eltekintve ettől az "elköltözni esélyem sincs" dologtól. Mi a testvéreimmel már a gimit is az alapján választottuk, hogy jó messze legyen, a szüleinknek meg megmagyaráztuk, mennyivel jobb így, mert sokkal jobb oktatást kapunk ott. Így belementek, hiszen azért jót akarnak nekünk. Na meg mert gondolom, nekik is kényelmesebb így.

Egyetemista vagyok, eszem ágában sem volt hazamenni, sőt anyagilag is függetlenedtem, az első félévben diákhitel, azóta meg dologzom. Ezt te is csinálhatnád, miért nem vállalsz munkát?

Beszélni felesleges, ebben a helyzetben tökmindegy, mit mondasz, süket fülekre fogsz találni, ez már nem az "üljünk le és beszéljük meg" című helyzet. Szedd össze magad és költözz! Akár csak kollégiumba, az nem olyan drága, simán megoldható. És mivel tanulmányi eredmény alapján vesznek föl, nincs is más dolgod, csak jól tanulni.

2010. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Munkával nincsen gond, már jópár éve magamat látom el ruhával meg tisztálkodási szerekkel, épp csak a kaját meg a vizet, áramot, gázt fogyasztom az ő számlájukra. De sajnos ez a pénz amit keresek költözéshez pont ezért kevés...

A problémám az életkörülményeinkkel van, mert tudom hogy lehetne jobban csinálni is, de anyámat a hülye szappanoperákon meg az iváson kívül más nem érdekli, apám meg olyan mint egy birka, aki szállítja haza a pénzt....

2010. okt. 27. 17:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a suli miatti költözés nem "reális" mert alig 30 km-re lakok a sulitól, tehát simán be tudok járni...de az egyértelmű, hogy amint lehetséges lesz, dobbantok itthonról.
2010. okt. 27. 17:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem reális? Ha azt mondod a szüleidnek, hogy így sokkal többet tudsz tanulni, tuti belemennek, 9 ezer a kollégium havonta, ne mondd, hogy az sok. Egy kicsit kell többet dolgoznod és megvan. Oké, meg persze a kaja. De ha normálisan dolgozol, simán ki tudod fizetni. A ruhákra, tisztálkodásra bőven elég havonta egy tízes, annál tuti többet is tudsz keresni :)
2010. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért nem reális, mert nincs semmi gond a tanulmányaimmal, hagynak tanulni, tudok itthon, van külön szobám.

Engem ilyen átmeneti megoldás érdekelt volna, hogy addig amíg nem állok munkába, addig mit kezdjek a helyzettel...de mostmár látom hogy valószínűleg semmit...tűrök.

2010. okt. 27. 17:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél! Maradj otthon, és járj be a suliba.

Elgondolkoztam az írásodon. Állítólag Mo-n minden második házasság válással ér véget. És vajjon amelyik nem, abból meg mennyi az olyan, mint a Te szüleidé? Lassan már, aki rendes, azt ki kell tömni, mint ritka egyedet.

2010. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én a helyedben igyekezném nem foglalkozni velük. szerintem nem fogsz tudni hatni rájuk, bármit is teszel vagy mondasz. az ilyen beállítottságú emberek önpusztítók, lehet durván hangzik de felesleges törnöd magad. most egyetemre jársz, az szép és jó. addig amíg elvégzed, valahogy bírd ki, aztán meg lesz jó állásod és ami kell. de van egy olyan sejtésem, hogy te nem fogsz így viselkedni és meg sem fogod tűrni magad mellett az ilyen embereket, és ha lesz saját gyereked akkor jó példát fogsz neki mutatni.

sok sikert!

23f

2010. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Valóban még csak hasonlítani sem akarok rájuk viselkedésben. :)
2010. okt. 27. 19:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tudd, ők sem így képzelték.

Családi házatok van, a lányuk egyetemre jár, Gondolom, autótok is van. Apukád dolgozik.Milyen célja legyen még?

2010. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!